Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
izolacja stropu/poddasza
#1
Szanowni Inwestorzy !  Wink
Pochwalcie się swoimi opiniami , plusami, minusami poszczególnych rozwiązań odnośnie izolacji termicznej stropu/sufitu podwieszanego/poddasza, wszyscy pewnie wiedzą o co chodzi, zaznaczam, iż nie interesuje mnie izolacja między "krokwiami" , generalnie strych będzie strychem , nieogrzewanym. Jeśli pojawią się jakieś fotki będzie elegancko.

Ogólnie nie wiem do końca na co się zdecydować, piana, celuloza, wełna, jakiś granulat...skłaniałbym się nadmuchowi celulozy , chodź najbardziej martwi mnie waga i czy płyty wytrzymają ten ciężar, stelaż wiadomo tak, ale czy nie puści nic na wkrętach.

Będzie instalowana rekuperacja. Czekam na opinie/fotki!
Odpowiedz
#2
Pianę zdecydownie bym odpuścił na płaskim stropię. Bardzo dużo osób robi celulozę. Osobiście mam wełne
Odpowiedz
#3
dla mnie piana ma plus taki że jest bardzo lekka, minus taki że jak zaaplikujesz to na amen, i nie wiadomo jak za jakiś czas czy wogóle coś zostanie  Wink
zrobiłbym celulozę, jeśli większość robi to wychodzi na to że sufity wytrzymują
Odpowiedz
#4
z celuzloza jest taki problem, ze caly ciężar leży na płycie. dlatego zrobilem welne
Odpowiedz
#5
a dlaczego jest to problem?
Odpowiedz


#6
50 cm celulozy to ok 12-13kg na m3.
Czyli max obciążenia płyty gk, które podaje knauf.
Odpowiedz
#7
(28.05.2020, 13:39)lukas0685 napisał(a): z celuzloza jest taki problem, ze caly ciężar leży na płycie. dlatego zrobilem welne

masz rekuperację? możesz wstawić foty lub opisać w jaki sposób wykonałeś izolację z wełny ?
Odpowiedz
#8
(29.05.2020, 12:21)adiLBN napisał(a):
(28.05.2020, 13:39)lukas0685 napisał(a): z celuzloza jest taki problem, ze caly ciężar leży na płycie. dlatego zrobilem welne

masz rekuperację? możesz wstawić foty lub opisać w jaki sposób wykonałeś izolację z wełny ?
nie mam reku, 15cm mam wrzucone we wiązar, 18cm miedzy stelaz
Odpowiedz
#9
Szanowni forumowicze ...czy robił ktoś może pianę na stropie ?? jeśli tak poproszę o jakieś foty Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu