Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagospodarowanie strychu
#1
Witajcie. 

Mam pytanko odnośnie czy jest możliwość zagospodarowania strychu jako pokoje w przyszłości? Lepiej będzie zrobić dach dwuspadowy w takim wypadku? Dodatkowa ścianę nośną trzeba będzie dać w środek? Dzięki wszystkim za pomoc.
Odpowiedz
#2
Witam
Przy konsrukcji wiazarowej nie można dawać sciany nośnej ponieważ wiązary nie mogę być niczym podparte. Dach dwuspadowy pozwala lepiej zagospodarować poddasze, więcej miejsca przez likwidację dwóch skosów odnośnie dachu kopertowego. Przy okazji wiązary na dach dwuspadowy powinny być tańsze a co za tym idzie koszt ewentualnego projektu wzmocnienia konstrukcji powinien być mniejszy. Strych jest projektowany z reguły jako pomieszczenie nie użytkowe i wszystko zależy od tego jakie jest dopuszczalne obciazenie tego strychu. Ja akurat mam dopuszczalne obciazeniec 1200N na metr kwadratowy, 23 mery pomieszczenia przy dachu kopertowym, może mógł bym zrobić jakiś lekki pokój od biedy. Wszystko wsumie trzeba odpowiednio przeliczyć, można zaprojektować mocniejszy strych i wtedy napewno nie powinno być problemu ze zrobieniem pokoju lub pokoji wsumie nic poza tym.
Odpowiedz
#3
Podwyższyć budynek, wylać strop, ale dla mnie to już inny dom.
Na wiązarach nie wyobrażam sobie pełno funkcjonalnego poddasza.
Odpowiedz
#4
(07.07.2020, 09:12)sierzant napisał(a): Podwyższyć budynek, wylać strop, ale dla mnie to już inny dom.
Na wiązarach nie wyobrażam sobie pełno funkcjonalnego poddasza.

Dokładnie
Odpowiedz
#5
Wiązary oczywiście że mogą być podparte na środku jeśli to projekt przewiduje.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#6
Faktycznie, występują wiązary, które muszą mieć podparcie. Moich niestety podpierać nie można.
Odpowiedz
#7
Podpowiedź dla wszystkich myślących o budowie domuza150(raczej250).pl
Standardowo , mały, tani, skromny itp, ale z czasem myślenia nad domem, pojawiają się pytania w głowie, a może piwnica, a może poddasze użytkowe, a może garaż dobuduję itp. Dajcie sobie spokój z tym projektem, to ma być dom budżetowy, a każda zmiana niesie za sobą koszty, każdy m2 w tych czasach kosztuje dużo, nawet jeśli sam zrobisz to i tak to są koszty, nie mówię już o zmianach typu strop teriva itp. Na rynku jest 1000-ce innych , różnych projektów z poddaszami i garażami, powiem więcej nawet z piwnicami Wink
Odpowiedz
#8
No i o to mi chodziło aby dalej nie myśleć o poddaszu jako użytkowym Smile dziękuję bardzo za odpowiedź
Odpowiedz
#9
Moja wizualizacja domzy po "małych przeróbkach"  Smile

Ps. tylko niezbędne zmiany !!!


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#10
Sierżant warto jeszcze pomyśleć o garażu  Big Grin
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu