Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dałem ciała przy podłogówce
#1
Witam szanowne grono budujących i już mieszkających.
W spiżarni zamontowałem rozdzielacz od podłogówki.
   

Rozłożyłem rurki w całym domu według zakupionego projektu.
Dzisiaj puszczałem wodę przez rozdzielacz i poszczególne obwody i dotarło do mnie jaka głupotę popełniłem. Ubzdurałem sobie, że zasilanie jest dolą belką (tą z rotametrami) a powrót górną. Jak puszczałem wodę w ten sposób to rotametry nie pokazują przepływu. Jak zasilanie podam na górną belkę to na dolnej mam przepływ na rotametrach. (W instrukcji rozdzielacza jak wół jest rysunek że zasilanie jest górą). W kotłowni rury zasilające rozdzielacz na razie wystają z podłogi (jest do nich podpięta woda z wodociągu na czas testów).
Teraz podając zasilanie na górną belkę we wszystkich obwodach woda popłynie odwrotnie niż jest to w projekcie. I tutaj pytanie czy to ma jakieś znaczenie dla ogrzewania budynku?
W sumie opcje mam dwie:
1. Zostawić tak jak jest, przecież beton nie wie w którą stronę płynie woda i tak się nagrzeje.
2. Zamienić górną i dolną belkę rozdzielacza miejscami i będzie jak w projekcie.

Bardziej skłaniam się do opcji nr. 1. Ale co wy o tym sądzicie?
Pozdrawiam
Sławek
Odpowiedz
#2
zasilanie na gorze, powrot na dole. Tak mam u siebie przy kotle na paliwo stale, robil to hydraulik i wszytko dziala
Odpowiedz
#3
Zamień belki.
Odpowiedz
#4
Albo zostaw, potrzebne ci te rotametry do czegoś ?
I tak będzie działać.
Odpowiedz
#5
Zrobię tak:
-podam zasilanie na górę a powrót na dół - wtedy mam przepływ na rotametrach,
-w takim układzie we wszystkich obwodach woda popłynie odwrotnie niż w projekcie - ale myślę że dla ogrzewania budynku nie ma to znaczenia.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu