Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piasek zasypowy - jakość
#1
Czy w piasku zasypowym dopuszczalne jest aby znajdowały się duże kamienie?
Właśnie przywieźli mi 2 wanny i jestem zbity tym co tam się znajdowało, niektóre kamloty są wielkości piłki do ręcznej.
Zdjęcie z budowy.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#2
Jeśli reszta to piasek a nie gliny czy margle to będzie dobrze.
Odpowiedz
#3
nie masz sie czym przjemować Wink
Odpowiedz
#4
Wg wikipedii: Uziarnienie graniczne dla pospółki od 0,075 mm do 63 mm.
Widocznie dla piasku zasypowego już przyjmują inny standard.

Dzięki za odpowiedzi.
Odpowiedz
#5
Nie, żaden "standard"
Po prostu na żwirowni nikt nie przesiał - tylko ładuje prosto z wyrobiska...

Norm na kruszywa jest kilka - niemniej nie ma czegoś takiego normy/ standardy dla "piasku zasypowego".
Jednak jest kilka parametrów które mówią o potencjalnej przydatności:
- wskaźnik różnoziarnistości - U (Najlepszy bo najprostszy dla laika - im wyższa wartość - min 3 a najlepiej 5 - tym lepiej)
- wskaźnik krzywizny uziarnienia -Cc
- współczynnik filtracji k - gdy przy okazji potrzebujesz odprowadzać wodę np. do drenów...
Odpowiedz


#6
Siemka, pytałem sie budujacych sasiadow i kierownika czy kupowac piask na zasyp to kazdy sie ze mnie smieje po co robic sobie kosztów, kazdy zasypał i mi też mówią żebym zasypał tym co wykopałem i bedzie dobrze. Ziemie mam taką gliniastą ale wode wpija jeszcze kałuży nie miałem. Co o tym sądzicie ?
Odpowiedz
#7
a jak będzie nie ok to wtedy kto koszty pokryje? N tym nie ma sensu oszczędzać to się musi zemścić
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#8
wszystkim tylko nie gliną. A ci co się smieją to raczej pojecią dużego nie mają. Chyba,że masz piach to wtedy mozesz sypac
Odpowiedz
#9
mam piach z glina zmieszana ale kierownik stwierdził ze z 50% przepuszczalności ma i to jest najlepsze na zasyp.

(30.08.2020, 21:04)lukas0685 napisał(a): wszystkim tylko nie gliną. A ci co się smieją to raczej pojecią dużego nie mają. Chyba,że masz piach to wtedy mozesz sypac

Taki mam piasek z glina z wykopu , nadaje sie na zasyp ?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#10
bardziej taka ziemia. kup zasypowy i bedzie spokoj, a to rozgarnij po działce i tyle. Najlepiej zapytaj kierownika
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu