Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Folia na chudziaka
#21
Ja kupiłem 600 + 200 m. Ten większy waży coś koło 50 kg. Z obu krążków coś tam zostało. Spinek kupiłem 2100 i zostało kilka sztuk.
Projekt podłogówki zamówiłem co bardzo mi ułatwiło pracę.
Tą rurę się bardzo fajnie układa.
Odpowiedz
#22
Dzięki ja projekt zamówiłem i u mnie wyszło większość wyszło rozstaw co 15 ,łazienka ,WC,korytarz co 10 i zastanawiam się czy to nie co
nie za rzadko te 15cm.
Odpowiedz
#23
U mnie podobnie, a w kuchni co 20 i tak też zrobiłem. Ja uważam, że w cale nie będzie za rzadko. Niektórzy przesadzają z tym 10 cm wszędzie, inni nawet co 7,5. To tak jakby dawać grzejnik na całą ścianę.
Odpowiedz
#24
Panowie czy folie do podłogówki uszczelnialiście z taśma brzegową w moim przypadku za dylatację posłużył styropian czy jest to zupełnie zbędne do dam że u mnie to będę posadzki robione mixokretem.
Odpowiedz
#25
u mnie byla tasma brzegowa, a czy to jest niezbędne to nie wiem. Kupiłem bo tak zalecił hydraulik. Koszt znikomy
Odpowiedz


#26
No ja robię posadzkę przed tynkami więc daję grubszą dylatację ze styropianu a taśmy brzegowe mają oryginalnie taką folię i się zastanawiam jak to ogarnąć.
Odpowiedz
#27
Uszczelnianie folii od podłogówki z dylatacją jest zbędne.
Odpowiedz
#28
No i jak tak myślałem ale chciałem się upewnić bo skoro i tak spinkami dziurawimy to folie to jaki sens jest uszczelnianie tego z dylatacją pomijam tu anhydryt który jest płynny. Dzięki wielkie.
Odpowiedz
#29
Nawet przy anhydrycie, przecież styropian nie chłonie wody. A dylatacja jest po to aby posadzka nie była związana ze ścianą.
Odpowiedz
#30
uszczelnienie folii od podłogówki z dylatacją ma sens tylko przy anhydrycie, który jest płynny i jak słabo zrobisz dylatację jest ryzyko że wpłynie pod dylatacje, zwiąże ze ścianą i coś może wtedy pękać. Przy mixokrecie nie ma takiej potrzeby, pod warunkiem, że dylatację brzegową wylewkasz rozłoży z należytą starannością.

Taka jeszcze ciekawostka odnośnie anhydrytu...nie wolno w łazienkach!!! szczególnie z odpływem liniowym, tak samo jak tynków gipsowych nie powinno się robić w łazienkach, każdy glazurnik to powie.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu