Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Folia na chudziaka
#41
(14.01.2021, 20:12)lukasz1982 napisał(a): Witam Panowie zacząłem układać rurki na podłodze pomagał mi mój tato trzeba było jakoś ogarnąć to pierwszy raz ale mam pytanie ile od ściany dawać te rurki w kuchni dałem 5 cm ale resztę planuję dać jakieś 10 cm czy będzie ok ?

może być 5, może być 10 cm od ściany, nie istotne...ważne abyś zastosował rozstaw zgodnie z zapotrzebowaniem energ. twoich pomieszczeń , najlepiej wg opracowania do podłogówki. Ja zmieniałem znacznie układ pomieszczeń + powiększenie domu. Opracowanie wykonali mi w KAN-THERM bezpłatnie, kontakt z przedstawicielem i ogarnęli. U mnie wyszło prawie wszędzie 15 cm rozstawu, pętle nie dłuższe niż 100 m (wszystko masz w projekcie) + zagęszczenie co 10 cm przy dużych oknach. Masz projekt wtedy albo dla ciebie łatwiej robić , dodatkowo hydraulik ma gotowca. Hydraulicy często robią na "oko" bo im się wydaje, ale nie do końca tak jest.

Ja u siebie robiłem wodę na rozdzielaczu , bez trójników i łączeń w podłodze i też mi zrobili do tego projekt.
Odpowiedz
#42
Z tego co się orientowałem kiedyś to sposób ogrzewania też ma znaczenie. przy pompie ciepła rurki powinny być co 10cm a przy piecu na ekogroch czy pellet można sobie pozwolić na 15 cm. Chyba zależne jest to od temperatury wody jaką może wytworzyć piec, a jaką pompa ciepła.
Odpowiedz
#43
Panowie zbliżam się ku końcowi jeśli chodzi o podłogówkę i mam pytanie co do dylatacji na pewno w progach drzwi ale zastanawiam się z salonem jak to u was zrobili wylew-karze bo chciałem przygotować na gotowo.
Odpowiedz
#44
U mnie zrobili tak:
   
Odpowiedz
#45
Dzięki tak też zrobię u siebie mam tylko jeszcze jedno pytanie czy robili to na listwach systemowych czy może inaczej .
Odpowiedz


#46
Cienką stroną łaty trapezowej zrobili nacięcia w posadzce. Później samo sobie pękło w tym miejscu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu