Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie pompą Ciepła Rachunki
#1
Question 
Cześć, jako że kiedyś już obiecałem to słowa dotrzymam; poniżej wycinek z excela oraz wycinek z faktury. 
Mieszkam od Sierpnia ale teraz dopiero wynik jest miarodajny chociaż w tym czasie miałem docieplanie pianą więc też sam rachunek lekko większy niż normalnie ale mniej więcej pompa jest wyszczególniona wg. tego co sprawdzałem i spisywałem to plus minus 10kWh może być błędu na zapisie/odczycie z pompy.

do konkretów:
pompa Daikin 7kW
wszędzie podłogówka dom z projektu Łukasza - jedyne zmiany to kąt dachu do zgodności z mpzp
Okna wysokiej klasy 3 szybowe itp itd rolety schowane w elewacji nie nad oknami
Styropian 20cm grafit 0,033 - organika 
ocieplenie stropu plus ocieplenie skosów dachu piana purr 15cm
podłoga 6+5=11 +3styro pod podłogówkę wiec liczę że w sumie 14Wink
rekuperacja systemowa (rekuperator ComfoAir Q350) tak samo jak i pompa plus podłogówka wykonana przez firmę.

Koszt samego grzania domu plus koszt cieplej wody za cały miesiąc (34dni) to 228zł w domu mieszkamy z żoną i 2 mały dzieci - jest ciepło żona mówi że aż za ciepło.
Ogólnie jestem zadowolony z reku oraz pompy czas pokaże jak to będzie przy większych przymrozkach ale już teraz wiem że i tak się opłacało - całość jest praktycznie bezobsługowa.
w razie pytań piszcie w wątku w miarę możliwości odpowiem.



Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#2
Jak koszt założenia pompy i reku oraz podłogówki. Ja stawiam już mury i pomału ostro się nad pompą i reku zastanawiam. Drzwi w kotłowni masz czy wywaliłeś? Bo mi one się nie podobają ale Pani adaptującą projekt i kierownik budowy się upierają ze muszą być PHP ?
Odpowiedz
#3
Hej, sama kompletna pompa około 35kk. ale to zależy - robiłem sporo wycen. U mnie poszło to kompleksowo czyli pompa podłogówka rekuperacja do tego jeszcze stacja uzdatniania...
układ pomieszczeń mam inny. kotłownia jako taka występuje(brak w niej dodatkowego komina) ale na przeciw WC w postaci pomieszczenia 2x2m zmieściło się tam wszystko co wpisałem wyżej plus pralka i to taka dosyć duża Wink i drzwi otwierają się do środka Big Grin jeśli chodzi o adaptacje to u mnie nie było żadnego problemu powiedziałem co chce i tak było to zmienione. Oczywiście jeśli było to zgodne z prawem budowlanym czy tam planem zagospodarowania przestrzennego..
Odpowiedz
#4
(28.11.2020, 11:28)owca886 napisał(a): Jak koszt założenia pompy i reku oraz podłogówki. Ja stawiam już mury i pomału ostro się nad pompą i reku zastanawiam. Drzwi w kotłowni masz czy wywaliłeś? Bo mi one się nie podobają ale Pani adaptującą projekt i kierownik budowy się upierają ze muszą być PHP ?

U mnie adaptujący też się upierał przy drzwiach dzisiaj bym ich nie zrobił 3500 niepotrzebnie wydane... Dzisiaj poprostu kierownik by je wykreślił...
Odpowiedz
#5
Ja na początku zostawiłem drzwi zewnętrzne a zamurowałem wewnętrzne (ale zrobiłem nadproże). Później, gdy zapadła decyzja o PC drzwi zewnętrzne zamurowałem a wewnętrzne wykułem Smile
Odpowiedz


#6
@Slk_Btw w okolicy widziałem kilka takich zamurowanych nadproży - jak wiadomo plany się zmieniają a furtka na drzwi zawsze zostanie. Wink także pomysł dobry aczkolwiek na pompę aż tak duże pomieszczenie nie jest wymagane.
Odpowiedz
#7
U mnie w tym roku ceny w sezonie grzewczym były ok.
Od 10 stycznia do końca lutego 700 zł, dom 120m2, pompa ciepła ( firma termet, pompa ciepła kupiona w Leroy Merlin). W domu mam wszystko na prąd ( liczyliśmy średnie zużycie w miesiącu to ok 400 zł ogrzewanie i podgrzanie wody) rodzina 4 osobowa. Tempertaure mamy ustawioną na 21 stopni, ale mamy ogromne okna od południa więc w domu czesto robi się Sauna. W lecie mamy dodatkowo klimatyzację przez te okna.

Nie żałuję jednak bo zimą mamy wiele światła w domu. .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu