Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podniesienie posadzki
#1
Witajcie,
Poszukuję porady w temacie podniesienia poziomu betonowej posadzki (z miksokreta), w której rozłożone mam ogrzewanie podłogowe.
Firma, która wykonywała prace na budowie, na parterze wylała ją zbyt nisko. Według moich wyliczeń, średnia wysokość to około 5cm. Gdyby posadzka byłby wykonana prawidłowo, to dochodziłaby pod same ramy drzwi tarasowych. W obecnej sytuacji jest niżej o 1,5cm. Dylatację przy ścianach wykonywałem ze styropianu o grubości 2cm - po wyjęciu go w kilku miejscach, pomiary potwierdzają przepuszczenia - jest zbyt nisko. Według zaleceń powinno być min. 6,5cm.
Jak myślicie, co w takiej sytuacji najlepiej jest zrobić?
Wykonać nadlewkę samopoziomująca wys. 1,5cm z np. Baumit Nivello Centro? Jak tutaj https://www.leroymerlin.pl/materialy-bud...2,qb5.html
Wykonać nieco wyższą nadlewkę z anhydrytu?
Zostawić tak jak jest? - pytanie, czy podłoga wytrzyma i nie popękają płytki?
Proszę oszczędzić komentarze, typu "ale Panu sp****o" Oczekuję rzeczowej porady, lub polecenia firmy, która podjęłaby się naprawy. Najlepiej z okolic Wrocławia.
Odpowiedz
#2
Forum praktycznie wymarło.
Możesz sobie poczytać, ale raczej ciężko będzie uzyskać odpowiedź.
Na FB masz grupę o podobnej nazwie - tam się skupia dużo osób budujących wg tego projektu.
Osobiście - nie podpowiem.
Co radzi kierownik budowy?
Odpowiedz
#3
Hej, jak już istnieje taki wątek, to ja pozwolę się zapytać o floorboxy do podniesionych podłóg https://puszkipodlogowe.pl/puszki-podlog...ionych-470 Czy ktoś z Was korzystał z takiego rozwiązania i czy ma ono sens w budynku mieszkalnym? Gryzę się z myślami co robić i będę wdzięczny za podpowiedzi Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu