Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
#11
Tak teraz ponownie przeanalizowałem kosztorys Łukasza i on zapłacił za wiązary 13800 z montażem - więc te wyceny jednak trochę wysokie są.
Odpowiedz
#12
Ale 13.800 plus transport?
Odpowiedz
#13
Teoretycznie Burtkiewicz chwali się na stronie, że transport na terenie Polski gratis!
Odpowiedz
#14
Do Starego Polichna na pewno był transport po stronie inwestora (2000 zł) rozmawiałem o tym osobiście podczas wizyty z Łukaszem - cena za wiązary taka sama jak w Szczepidle. Producent nie dysponuje transportem na tak duże odległości więc inwestor prywatnie zamówił transport a producent na miejscu zmontował (jak dobrze zrozumiałem).

Burkietowicz myślę, że dowozi gratis, ale należy spytać. Ja dodatkowo będę likwidować komin w salonie a to też ma wpływ na konstrukcje dachu - nie wiem czemu ale od Burkietowicza bardzo się ucieszyli z tej decyzji, bo własnie z kominem w salonie mieli sporo kłopotu. Smile
Odpowiedz
#15
(03.10.2016, 07:57)Marcin1978 napisał(a): Do Starego Polichna na pewno był transport po stronie inwestora (2000 zł) rozmawiałem o tym osobiście podczas wizyty z Łukaszem - cena za wiązary taka sama jak w Szczepidle. Producent nie dysponuje transportem na tak duże odległości więc inwestor prywatnie zamówił transport a producent na miejscu zmontował (jak dobrze zrozumiałem).

Burkietowicz myślę, że dowozi gratis, ale należy spytać. Ja dodatkowo będę likwidować komin w salonie a to też ma wpływ na konstrukcje dachu - nie wiem czemu ale od Burkietowicza bardzo się ucieszyli z tej decyzji, bo własnie z kominem w salonie mieli sporo kłopotu. Smile
Ucieszyli się, ale rabatu z tego powodu nie dali? Smile
Ja rezygnuję ze wszystkich kominów więc u mnie powinno być jeszcze łatwiej Smile
Odpowiedz


#16
Tu namiar na wiązary z szczepidlowa
Sebastian Kałuzny 660 682 057 od razu trzeba mówić że chodzi o nasz projekt dom za 150 tys
Odpowiedz
#17
to co planujesz że rezygnujesz ze wszystkich kominów? Ja w nocy poczytałem trochę o pompie ciepła powietrznej i coraz bardziej podoba mi się ten pomysł.
Odpowiedz
#18
(03.10.2016, 11:11)StoQ napisał(a): to co planujesz że rezygnujesz ze wszystkich kominów? Ja w nocy poczytałem trochę o pompie ciepła powietrznej i coraz bardziej podoba mi się ten pomysł.
Tak. Planuję ogrzewanie powietrzną pompą ciepła. Z tego powodu chcę poprawić trochę parametry budynku. Na podłogę pod wylewkę trzeba dać 15-20 cm styropianu. Na ściany zewnętrzne 20 cm zwykłego styropianu (lambda 039-040) lub 15 cm grafitowego (lambda 031). Podłogówka o rozstawie 10 cm w całym domu.
Jeszcze nie policzyłem dokładnie zapotrzebowania, ale przy takich parametrach odpowiednia bedzie pompa ciepła Panasonic 9kW. To są dobre pompy w rozsadnej cenie - jest wiele ofert za ok 25000 PLN za kompletną kotłownię ze zbiornikiem 200-300l.
Trochę wydajniejsza od powietrznej pompy ciepła będzie gruntowa. Ale tu dochodzą koszty odwiertów i inwestycja robi się droższa o conajmniej 15 000 PLN - różnica nie zwróci się nigdy. Można rozważyć jeszcze gruntową pompę ciepła ze źródłem poziomym - to przy własnej pracy i wynajętej koparce bedzie w miarę rozsądne cenowo.
Rezygnuję też z kominów wentylacyjnych - kosztem rekuperacji. O tym też pisałem w tamtym wątku - mozna poczytać Smile Ja osobiście już coś tam sobie maluję projekt rekuperacji - jak bedzie gotowy to podzielę się tutaj Smile
Zresztą o ile się nie mylę - to od nowego roku wchodzą nowe warunki techniczne i wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła będzie obowiązkowa.
Odpowiedz
#19
Pierwsza wycena Eraga



Budynek mieszkalny Lipówki Przedstawiamy ofertę cenową na wykonanie kompletu wiązarów dachowych w technologii Mitek. Wiązary będą posiadały certyfikat CE. Oferta obowiązuje przez trzy miesiące. Termin realizacji - miesiąc od podpisania umowy. Wykonanie wiązarów 13.200,Montaż 2.400,Transport 1.000,Materiały montażowe 1.400,• murłata 5x14 cm • deski stężające • okucia Razem netto 18.000,Razem brutto 8% VAT 19.440,
Założenia ofertowe Lokalizacja – Lipówki Strefa śniegowa - II Strefa wiatrowa - I Obciążenia stałe: • pas górny 0,70 kN/m2 • pas dolny 0,50 kN/m2 Powierzchnia dachu 169 m2 Rozstaw wiązarów 100 cm Przyjęty rozstaw łat 40 cm Tarcica certyfikowana: • klasa C24 gr. 45 mm • suszona komorowo • czterostronnie strugana • impregnowana zanurzeniowo FOBOSEM M-4
Odpowiedz
#20
(30.09.2016, 08:42)Marcin1978 napisał(a): Dzień dobry,
zainspirowani po kolejnej wizycie na budowie w Szczepidle postanowiliśmy otworzyć wątek-dziennik z budowy własnego DOMZA150TYSIĘCY. Na wstępie pragnę wyjaśnić parę kwestii:

  1. Budować będziemy tzw. systemem gospodarczym-zlecony - oczywiście część prac wykonywana będzie samodzielnie i od razu powiem, że nie jestem budowlańcem raczej samoukiem (czy jak kto woli "złotą rączką"  Wink );
  2. Główne zmiany w projekcie (oprócz tych związanych z adaptacją do warunków naszej działki): rezygnacja z kominka i komina w salonie, zmiana pokrycia dachu na pełne deskowanie +papa+ blachodachówka, zamiana rolet zewnętrznych nadstawnych na rolety podtynkowe lub całkowita rezygnacja z rolet, ocieplenie zew. zwiększone do grubości 20 cm. Obecnie rozważane jest również zmiana pokoi - na analogiczne z tym zastosowanym w Szczepidle (ten dodatkowy korytarzyk);
  3. Prosiłbym o zachowanie kultury w wypowiedziach i nie krytykowanie w stylu "bidadom" czy "tak się nie robi". Moim celem jest wybudowanie własnego "m" ale jako priorytet nie stawiam sobie budowy domu poniżej zakładanej kwoty lub dokładnie z założeniami - najzwyczajniej część ekip czy materiałów będzie zakupiona bez szukania gdzie taniej. Jednocześnie proszę mieć na uwadze, że nie jestem budowlańcem i używane przez mnie słownictwo może być mało fachowe.
  4. Prosze mieć na uwadze, że pracujemy zawodowo i najzwyczajniej nie jesteśmy w stanie wszystkiego dokumentować na budowie.
    Smile

Gratuluję Marcinowi 1978 (to chyba rok urodzenia?). Super wiek na budowę domu!
Niedawno kupiłem działkę (560 m2) Jestem w trakcie zmiany dachu: na dwuspadowy i 35 stopni. Zmieniłem też układ niektórych pokojów. Jestem sam i zamierzam wybudować domek tylko dla siebie. Kiedyś budowałem już dom, więc trochę wiem o co chodzi w budownictwie. To nic, że mam już 68 lat, chcę jeszcze raz spróbować. Jeśli rozpocznę budowę (myślę na wiosnę), będę podobnie jak Łukasz pokazywał na forum swoje i ekip budowlanych wyniki. Życzę wszystkim WYTRWAŁOŚCI.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu