Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
#1
                                                 Szanujmy swoją prywatność.
                                            Żadnych próśb związanych z wizytą.
                                                           Nie i koniec.




Dzień dobry,
zainspirowani po kolejnej wizycie na budowie w Szczepidle postanowiliśmy otworzyć wątek-dziennik z budowy własnego DOMZA150TYSIĘCY. Na wstępie pragnę wyjaśnić parę kwestii:

  1. Budować będziemy tzw. systemem gospodarczym-zlecony - oczywiście część prac wykonywana będzie samodzielnie i od razu powiem, że nie jestem budowlańcem raczej samoukiem (czy jak kto woli "złotą rączką"  Wink );
  2. Główne zmiany w projekcie (oprócz tych związanych z adaptacją do warunków naszej działki): rezygnacja z kominka i komina w salonie, zmiana pokrycia dachu na pełne deskowanie +papa+ blachodachówka, zamiana rolet zewnętrznych nadstawnych na rolety podtynkowe lub całkowita rezygnacja z rolet, ocieplenie zew. zwiększone do grubości 20 cm. Obecnie rozważane jest również zmiana pokoi - na analogiczne z tym zastosowanym w Szczepidle (ten dodatkowy korytarzyk);
  3. Prosiłbym o zachowanie kultury w wypowiedziach i nie krytykowanie w stylu "bidadom" czy "tak się nie robi". Moim celem jest wybudowanie własnego "m" ale jako priorytet nie stawiam sobie budowy domu poniżej zakładanej kwoty lub dokładnie z założeniami - najzwyczajniej część ekip czy materiałów będzie zakupiona bez szukania gdzie taniej. Jednocześnie proszę mieć na uwadze, że nie jestem budowlańcem i używane przez mnie słownictwo może być mało fachowe.
  4. Prosze mieć na uwadze, że pracujemy zawodowo i najzwyczajniej nie jesteśmy w stanie wszystkiego dokumentować na budowie.
    Smile
Odpowiedz
#2
(30.09.2016, 08:42)Marcin1978 napisał(a): Dzień dobry,
zainspirowani po kolejnej wizycie na budowie w Szczepidle postanowiliśmy otworzyć wątek-dziennik z budowy własnego DOMZA150TYSIĘCY. Na wstępie pragnę wyjaśnić parę kwestii:

  1. Budować będziemy tzw. systemem gospodarczym-zlecony - oczywiście część prac wykonywana będzie samodzielnie i od razu powiem, że nie jestem budowlańcem raczej samoukiem (czy jak kto woli "złotą rączką"  Wink );
  2. Główne zmiany w projekcie (oprócz tych związanych z adaptacją do warunków naszej działki): rezygnacja z kominka i komina w salonie, zmiana pokrycia dachu na pełne deskowanie +papa+ blachodachówka, zamiana rolet zewnętrznych nadstawnych na rolety podtynkowe lub całkowita rezygnacja z rolet, ocieplenie zew. zwiększone do grubości 20 cm. Obecnie rozważane jest również zmiana pokoi - na analogiczne z tym zastosowanym w Szczepidle (ten dodatkowy korytarzyk);
  3. Prosiłbym o zachowanie kultury w wypowiedziach i nie krytykowanie w stylu "bidadom" czy "tak się nie robi". Moim celem jest wybudowanie własnego "m" ale jako priorytet nie stawiam sobie budowy domu poniżej zakładanej kwoty lub dokładnie z założeniami - najzwyczajniej część ekip czy materiałów będzie zakupiona bez szukania gdzie taniej. Jednocześnie proszę mieć na uwadze, że nie jestem budowlańcem i używane przez mnie słownictwo może być mało fachowe.
  4. Prosze mieć na uwadze, że pracujemy zawodowo i najzwyczajniej nie jesteśmy w stanie wszystkiego dokumentować na budowie.
    Smile

brawo 
Bede kibicować i podglądać bo my zaczynamy w czerwcu Smile
Odpowiedz
#3
Kilka fotek działki, na której zamierzona jest inwestycja. 

Wczoraj uprawomocniło się pozwolenie na budowę oraz minął stosowny termin zgłoszenia rozpoczęcia budowy w nadzorze budowlanym. Obecnie oczekujemy za zwolnieniem terminu "naszej" ekipy, wstępnie po 10 października. W tym roku przy sprzyjającej pogodzie planujemy stan "zero".


Załączone pliki
.jpg   1.JPG (Rozmiar: 132.14 KB / Pobrań: 903)
.jpg   2.JPG (Rozmiar: 144.98 KB / Pobrań: 706)
.jpg   3.JPG (Rozmiar: 131.44 KB / Pobrań: 730)
Odpowiedz
#4
Trzymam kciuki Wink
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#5
Korzystając z okazji, że jeszcze nic się nie dzieje na budowie, zamieszczę wyceny wiązarów z trzech firm: Wiązar-Dach (lokalny producent), Mabudo (wykonują również gotowe, szkieletowe budynki) i Burkietowicz (firma, której chyba nie trzeba przedstawiać Wink ).

Aktualnie gdybym miał podjąć decyzję wybrał bym "Burkietowicz", najbardziej profesjonalne podejście, dzwonią dopytują, zapraszają do Odolanowa, żeby zobaczyć proces produkcji i chyba najbardziej chętni do negocjacji. No i oczywiście dobra cena. Ich wycena jest analogiczna do wyceny jaka wykonywali dla klienta z Kalisza, który zakupił "nasz" projekt. Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem u nich wiązarów w okolicach maja 2017 r. zapraszam do kontaktu - może uda się coś jeszcze potargować Big Grin . Okres oczekiwania, według zapewnień przedstawiciela około 3 tygodni.


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz


#6
(01.10.2016, 08:07)Marcin1978 napisał(a):
Korzystając z okazji, że jeszcze nic się nie dzieje na budowie, zamieszczę wyceny wiązarów z trzech firm: Wiązar-Dach (lokalny producent), Mabudo (wykonują również gotowe, szkieletowe budynki) i Burkietowicz (firma, której chyba nie trzeba przedstawiać Wink ).

Aktualnie gdybym miał podjąć decyzję wybrał bym "Burkietowicz", najbardziej profesjonalne podejście, dzwonią dopytują, zapraszają do Odolanowa, żeby zobaczyć proces produkcji i chyba najbardziej chętni do negocjacji. No i oczywiście dobra cena. Ich wycena jest analogiczna do wyceny jaka wykonywali dla klienta z Kalisza, który zakupił "nasz" projekt. Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem u nich wiązarów w okolicach maja 2017 r. zapraszam do kontaktu - może uda się coś jeszcze potargować Big Grin . Okres oczekiwania, według zapewnień przedstawiciela około 3 tygodni.

Kurczę ja pisałam do dwóch firm i nikt mi nie odpisuje. 
Marcin zamawiasz u Burkikietowicza ?
Odpowiedz
#7
A może zrobimy zamówienie grupoweSmile na pewno będzie taniej.
Odpowiedz
#8
(01.10.2016, 08:07)Marcin1978 napisał(a):
Korzystając z okazji, że jeszcze nic się nie dzieje na budowie, zamieszczę wyceny wiązarów z trzech firm: Wiązar-Dach (lokalny producent), Mabudo (wykonują również gotowe, szkieletowe budynki) i Burkietowicz (firma, której chyba nie trzeba przedstawiać Wink ).

Aktualnie gdybym miał podjąć decyzję wybrał bym "Burkietowicz", najbardziej profesjonalne podejście, dzwonią dopytują, zapraszają do Odolanowa, żeby zobaczyć proces produkcji i chyba najbardziej chętni do negocjacji. No i oczywiście dobra cena. Ich wycena jest analogiczna do wyceny jaka wykonywali dla klienta z Kalisza, który zakupił "nasz" projekt. Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem u nich wiązarów w okolicach maja 2017 r. zapraszam do kontaktu - może uda się coś jeszcze potargować Big Grin . Okres oczekiwania, według zapewnień przedstawiciela około 3 tygodni.

A nie wiesz jak te firmy kalkulują transport na budowę? Bo z tych lokalizacji do mnie jest kilaset kilomterów i nie wiem czy to by poważnie nie podniosło ceny.
Odpowiedz
#9
Martyna - gdybym teraz miał już zamawiać to raczej na pewno zamawiałbym u Burkietowicza. Jeśli chcesz zamówić wycenę u nich napisz lub zadzwoń na dane przedstawiciela, które widzisz na mojej wycenie - bardzo miły pan, chętnie doradza. Czekam na ekipę i po stanie zero będę miał umówiony termin na przyszły rok na dalsze prace. W międzyczasie chcemy wesprzeć się kredytem i zima ma być czasem na załatwianie go.

Marcinur - z transportem to jest "czarna magia", trzeba pytać. Ja miałem najpierw wycenę Mabudo, mają do mnie na budowę może 15 km. a cena transportu SZOK (500 zł + dodatkowo za dźwig - chociaż często dźwig to samochód samowyładowczy). Bałem aż się napisać do Burkietowicza a tu miła niespodzianka dowóz gratis i jeszcze cena lepsza. Nie wiem czy dla nich dowóz dalej (kilkaset km.) to jakiś problem, bo mają przedstawicielstwa na całą Polskę.
Ponadto nie wiem czy wiecie ale wiązary na drugiej budowie Stare Pilchno pochodzą od tego samego producenta co wiązary w Szczepidle - może to potwierdzić Łukasz. Transport załatwiany przez inwestora, na tak dużą odległość wyniósł coś koło 2000.

Co do negocjacji, myślę, że jest możliwa gdyż dzwonili do mnie od Burkietowicza swego czasu, że wykonują te wiązary (chyba do Kalisza) i dla nich łatwiej (technologicznie) za jednym zamachem wykonać kilka tych samych dachów. Gdybym wtedy potrzebował wiązarów miałbym je na budowie praktycznie natychmiast.
Odpowiedz
#10
Ja dziś wysłałam kolejne wyceny z jednej mi odpisali abym dosłała rzuty zobaczymy.
My jeszcze rozważamy opcie powiększenia domu z 12 na 15 m więc taki same by nie były. Ale tą decyzję podejmniemy za około miesiąc dwa pewnie jak pójdziemy robić adaptacje.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu