Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
26.10.2016 Kilka zdjęć z działań na budowie
#1
Witam. Cały czas jestem w kontakcie z Hubertem i trzymam rękę na pulsie odnośnie aktualnych wydarzeń w Szczepidle.
W dniu jutrzejszym wchodzi ekipa od tynków. Hubert zdecydował się na tynki cementowo wapienne maszynowe.

Na chwile obecna zamontowane są już drzwi i okna w budynku. Wykonana instalacja wod-kan, aby można było tynkować.
Odpowietrzenie kanalizy wyprowadzone przez ścianę, w elewacji. Na poddasze i prawdopodobnie pod krokwią narożnicową do szczytu ostatnich rzędów dachówek i dodatkowy kominek wentylacyjny.

Okna i drzwi wraz z montażem kosztowały 16720zł
Instalacja wod-kan plus grzejnik drabinkowy do łazienki to koszt 3150zł.

Kilka zdjęć z placu boju dzięki uprzejmości Huberta.

[Obrazek: szczepidlo_1.JPG]

[Obrazek: szczepidlo_2.JPG]

[Obrazek: szczepidlo_3.JPG]

[Obrazek: szczepidlo_4.JPG]

[Obrazek: szczepidlo_5.JPG]

[Obrazek: szczepidlo_6.JPG]

[Obrazek: szczepidlo_7.JPG]

[Obrazek: szczepidlo_8.JPG]

[Obrazek: szczepidlo_9.JPG]

[Obrazek: szczepidlo_10.JPG]

[Obrazek: szczepidlo_11.JPG]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Witam Smile
Super relacja Smile Jak na to patrze to podziwiam i doceniam poświęcony czas na dokumentowanie wszystkiego z taką dokładnością Smile Ile w tym czasie można by zrobić roboty innej.  Wielu się nie chce bo to starta cennego czasu dlatego wielki szacun za to co robisz i chcesz pokazać innym i zwrócić uwagę na wiele szczegółów podczas takich prac.
Nie znam projektu, ale czy przewidziano klimatyzację w budynku? Dobrze by było na etapie budowy położyć instalację do przyszłej klimy, koszty kompletnego izolowanego rurociągu z elektryką to około 20-30 zł /mb w zależności od możliwości zakupu i typu urządzeń. Nie zawsze miejsce wewnątrz odpowiednie do zawieszenia jednostki wew. będzie pasowało z zawieszeniem jednostki zewnętrznej zaraz za ścianą. Warto o tym pomyśleć a klimę można założyć kiedyś tam w niedalekiej przyszłości. Są nawet specjalne korytka/puszki montażowe w których można zostawić przewody w ścianie a samą puszkę zakryć jakimś obrazkiem Wink Ktoś powie że w tym domu zważywszy na sufit i jego dostępność można rozprowadzić później instalację stosując jednostkę kanałową. Tak można tyle że koszty będą o wiele wyższe niż przy splitach tradycyjnych o tej samej mocy, a i konserwacje o wiele trudniejsze i droższe bo dojdą również kanały. W tym domu wystarczy zastosować jedną w salonie z kuchnią i jedną w sypialni czyli w tych pomieszczeniach w których najczęściej przebywamy i w których zależy nam najbardziej na komforcie w upalne dni. W innych pomieszczeniach będzie troszkę cieplej ale bez tragedii można pootwierać drzwi a powietrze częściowo się wymiesza. Dwie klimy w tym domu zbiorą sporo wilgoci i obniżą temperaturę na tyle że komfort będzie wystarczający i odczuwalny. Wystarczająca temp jaką ustawiamy w pomieszczeniach to +/- 24'C, a jeśli przewidziana jest rekuperacja to w ogóle super sprawa bo ona wymiesza powietrze w całym domu. Największy koszt klimy to założenie. Korzystanie z niej w upalne lato to jak u mnie przy 220m2 na piętrze i 3 klimach w 3 pomieszczeniach to wydatek rzędu 100 zł / 2 mies do rachunku, a co się wyśpię i komarów nie nawpuszczam to moje, bezcenne Smile
Pozdrawiam serdecznie
Piotr
Odpowiedz
#3
Zasadnicze pytanie, to czy inwestor chce mieć klimę Wink
Jeśli jednak zaistnieje sytuacja taka jaka opisałeś powyżej to w pełni zgadzam się z tym, że warto już wykonać instalacje na etapie budowy. Dokładnie tak samo uważam odnośnie instalacji solarnej, i połączenia z pod połaci do kotłowni.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu