Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik Budowy - miejscowość Wąsowo
#21
a wie Pan jaki jest koszt dachówki przewidziany na ten dach???
Odpowiedz
#22
Materiały około 43 tys. złotych a ile wyniosła robocizna ? Czy większość prac systemem gospodarczym ?
Odpowiedz
#23
(18.01.2017, 13:32)Mario napisał(a): Materiały około 43 tys. złotych a ile wyniosła robocizna ? Czy większość prac systemem gospodarczym ?

Szczerze mówiąc o budowlance mam takie pojęcie jak o balecie akrobatycznym, wszystkie prace są zlecone ale wszystkie po znajomości, po rodzinie. Na pytanie ile dokładnie wydałem odpowiem po wymurowaniu kominow i scian działowych, wtedy do końca się rozlicze z murarzami, na ta chwilę wzieli 5 tys zaliczki.

(18.01.2017, 09:22)Agniecha194 napisał(a): a wie Pan  jaki jest koszt dachówki przewidziany na ten dach???

Czekam na wycenę Wink
Odpowiedz
#24
(19.01.2017, 22:47)Majzen napisał(a): [quote='Mario' pid='1213' dateline='1484739152']
Materiały około 43 tys. złotych a ile wyniosła robocizna ? Czy większość prac systemem gospodarczym ?

Szczerze mówiąc o budowlance mam takie pojęcie jak o balecie akrobatycznym, wszystkie prace są zlecone ale wszystkie po znajomości, po rodzinie. Na pytanie ile dokładnie wydałem odpowiem po wymurowaniu kominow i scian działowych, wtedy do końca się rozlicze z murarzami, na ta chwilę wzieli 5 tys zaliczki.

(18.01.2017, 09:22)Agniecha194 napisał(a): a wie Pan  jaki jest koszt dachówki przewidziany na ten dach???

Czekam na wycenę Wink
[/quote
to prosze się pochwalić jak juz bd wiadomo
Odpowiedz
#25
Oki, rozumiem że czeka Pan aż murarze zakończą pracę aby podsumować koszty robocizny. Materiały kupował Pan czy ekipa oraz oni też robili fundamenty ?
Odpowiedz


#26
(20.01.2017, 21:31)Mario napisał(a): Oki, rozumiem że czeka Pan aż murarze zakończą pracę aby podsumować koszty robocizny. Materiały kupował Pan czy ekipa oraz oni też robili fundamenty ?

Tak jedna ekipa robila fundamenty i mury, co do materiałow to kupuje je sam
Odpowiedz
#27
Czy przy zakupie materiałów samemu ma Pan upusty w hurtowni i w jakiej wysokości jesli można wiedziec ?
Odpowiedz
#28
(21.01.2017, 22:54)Mario napisał(a): Czy przy zakupie materiałów samemu ma Pan upusty w hurtowni i w jakiej wysokości jesli można wiedziec ?


Mam upusty, ze względu na dobrą znajomość z właścicielem składów budowlanych - Mrówką. W jakiej wysokości ciężko mi powiedzieć, ale dla przykładu na jednym pustaku H+H 12nastce mam aż o złotówkę taniej. Z tego co się orientowałem wcześniej, jeśli będziesz brał towar na całym dom można dostać ładny rabat. 
Postaram się w weekend wrzucic koszty  + FV w działe kosztorys.
Odpowiedz
#29
Przede wszystkim pamiętajcie jedno nie jest ważne ile dostaniecie rabatu tylko ile za to zapłacicie. Bo w jednym miejscu bez rabatu możecie dostać taniej niż w drugim z rabatem np 15%. Starajcie się negocjować zawsze i wszędzie.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#30
Wiosna idzie to i prace ruszyły  Big Grin

   
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu