Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
domza150tysięcy na Syberii - Kukowo na Mazurach
#31
Ładnie to wygląda, trochę teraz bloczków pójdzie żeby z ziemi wyjść , nie za głęboko ta ława właściwa budynku względem gruntu? Wiadomo że "syberia" to i przemarzanie chyba 1,4m. Proponował bym na ścianie fundamentowej zrobić wieniec i połączyć sie z wieńcem piwnicy jak również chudziaka na budynku zazbroić i zakotwić w tym wieńcu bo ciężko bedzie zagęścić teraz przejście między piwnicą a domem. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#32
(30.10.2017, 19:51)krzysiek1986 napisał(a): Ładnie to wygląda, trochę teraz bloczków pójdzie żeby z ziemi wyjść , nie za głęboko ta ława właściwa budynku względem gruntu? Wiadomo że "syberia" to i przemarzanie chyba 1,4m. Proponował bym na ścianie fundamentowej zrobić wieniec i połączyć sie z wieńcem piwnicy jak również chudziaka na budynku zazbroić i zakotwić w tym wieńcu bo ciężko bedzie zagęścić teraz przejście między piwnicą a domem. Pozdrawiam

No Syberia na całego czyli 1.4m Smile za głęboko nie jest - tylko tak wygląda. Przyznam jednak, że jak oglądałem te wcześniejsze budowy w "egzotycznych" warunkach południowo-zachodniej Polski to te moje wykopy też zdawały mi się rodem z kopalni odkrywkowej Big Grin Plan jest żeby wieniec na ścianach fundamentowych uciąglić wraz ze zbrojeniem stropu piwnicy. Myślę że o to Ci chodziło. Przyznam że nie wiem tylko o co chodzi z zagęszczeniem przejścia między piwnicą a domem Smile
Odpowiedz
#33
(30.10.2017, 20:09)cypher81 napisał(a):
(30.10.2017, 19:51)krzysiek1986 napisał(a): Ładnie to wygląda, trochę teraz bloczków pójdzie żeby z ziemi wyjść , nie za głęboko ta ława właściwa budynku względem gruntu? Wiadomo że "syberia" to i przemarzanie chyba 1,4m. Proponował bym na ścianie fundamentowej zrobić wieniec i połączyć sie z wieńcem piwnicy jak również chudziaka na budynku zazbroić i zakotwić w tym wieńcu bo ciężko bedzie zagęścić teraz przejście między piwnicą a domem. Pozdrawiam

No Syberia na całego czyli 1.4m Smile za głęboko nie jest - tylko tak wygląda. Przyznam jednak, że jak oglądałem te wcześniejsze budowy w "egzotycznych" warunkach południowo-zachodniej Polski to te moje wykopy też zdawały mi się rodem z kopalni odkrywkowej Big Grin Plan jest żeby wieniec na ścianach fundamentowych uciąglić wraz ze zbrojeniem stropu piwnicy. Myślę że o to Ci chodziło. Przyznam że nie wiem tylko o co chodzi z zagęszczeniem przejścia między piwnicą a domem Smile

Tak o to mi chodziło. Jak wymurujesz piwnicę i ściany fundamentowe to będą dziury między gruntem rodzimym a tym co wykopałeś pod ławę trzeba skoczka żeby to warstwami zagęścić do poziomu a szybciej bedzie zazbroić cały chudziak z wieńcem i środkiem się oprze na gruncie rodzimym a przy wieńcu będą go trzymać pręty także opcja bezpieczniejsza.
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#34
Niech się mury pną do góry ... hehehe Te mury co się pną to zostaną pod ziemką ale coś już tu widać  Smile Jakoś czasu mi brakuje na wrzucanie tu zdjęć ale na tę chwilę wrzucam stan aktualny. Jutro wpada kopareczka i kopiemy moje skarpy żeby wyprowadzić kanalizację i opaskę w dół z dala od budynku. Wprawdzie pada i pada ale nigdzie w wykopie nie widać stojącej wody. Gdzieś umyka co mnie niezmiernie cieszy. Fakt że budujemy na górce ale myślałem że warunki są gliniaste i h2o będzie stało a ono spływa gdzieś sobie papa  Smile Cool


Załączone pliki Miniatury
                       
Odpowiedz
#35
Niby cisza i spokój ale dzieje się cały czas. Z braku czasu nie wrzucam zdjęć regularnie nad czym trochę boleję bo miałem w planie bardziej rzetelnie to robić ale cóż - okazało się, że tak być nie może. Aktualny stan widoczny na zdjęciach. Zamówiona więźba, prawie dogadany hydraulik oraz przydomowa oczyszczalnia. W razie pytań nie krępujcie się Smile


Załączone pliki Miniatury
                                   
Odpowiedz


#36
Można prosić więcej zdjęć klatki schodowej. Wygląda na ciekawe rozwiązanie z tymi drzwiami zewnętrznymi.
Odpowiedz
#37
Postaram się jutro - w sobotę - więcej wrzucić bo muszę zdjęcia do banku lepsze zrobić a do tego potrzebne jest światło Smile BTW mnie też coraz bardziej przekonuje to rozwiązanie. Smile
Odpowiedz
#38
Na kiedy planujesz montaż wiązarów? I z jakiej firmy?
Odpowiedz
#39
(12.01.2018, 01:34)cypher81 napisał(a): Postaram się jutro - w sobotę - więcej wrzucić bo muszę zdjęcia do banku lepsze zrobić a do tego potrzebne jest światło Smile BTW mnie też coraz bardziej przekonuje to rozwiązanie. Smile

Witam ja dopiero zaczymam z papierami . No ale prawie po sąsiedzku bo obo Olecka w Możnych. Projekt mam od Łukasza teraz walcze z przedzieleniem ziemi , bo mam działke rolną 35 ar. a dla banku to żaden wkład własny.
Odpowiedz
#40
Jaka jest szerokość schodów albo najlepiej całej klatki? Mieści się na szerokość w kotłowni czy trzeba zabrać z pokoju miejsce?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu