Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wizyta w Szczepidle, płyta na komin, aktualny stan. 28.12.2016
#31
Czesc marcinnur To rzuce newsa. Od 1.01.2017 nasz projekt nie spelnia norm budowlanych jesli chodzi o sciany pionowe i musi zostac przeprojektowany przez projektanta. To tak apropo przesadzenia 20cm grafitu. Big Grin

PS. Zle sie wyrazilem instalacja pompy 21tys jest bez podlogowki lub kaloryferow. Sama kotlownia
Odpowiedz
#32
Marcin mowisz Luna 200. Ok powiedz mi skoro sama luna to koszt 2tys,jak chcesz sie zmiescic z cala instalacja rekuperacji w 2,5-3,0 tys zlotych. Rury,rozdzielacze,ocieplenie,amostafy beda kosztowac 500zl?. Zart. Ludzie ja zachwalaja bo co maja mowic jak ja nabyli i zamontowali.I z czym maja ja porownac skoro to ich pewnie pierwsza rekuparacja w zyciu.
Luna ma wymiennik z papieru.Tak z papieru. Wiec koszt tej zabawki dosc drogi jak na 2 silniczki kawalek plastikowej obudowy i papierowy wymiennik
Odpowiedz
#33
(07.01.2017, 20:33)sierzant napisał(a): Od 1.01.2017 nasz projekt nie spelnia norm budowlanych jesli chodzi o sciany pionowe i musi zostac przeprojektowany przez projektanta.

No to się chyba mylisz. Dnia 05.01.2017r. otrzymałem pozwolenie na budowę wg naszego projektu i oprócz doprojektowania garażu nic nie było zmieniane. Ocieplenie ścian pionowych, stropu i podłogi spełnia nowe normy i nie trzeba nic zmieniać Wink
Odpowiedz
#34
Niestety nie myle sie:
od 2017 U ściany < 0,23 W/(m2·K)   http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/i...wlane-2017
U nas 0,25 W/(m2·K)  http://www.domza150tysiecy.pl/opis.html
A to ze dostales pozwolenie tylko sie cieszyc niewiedza naszych urzednikow.  Wink
Odpowiedz
#35
Sierżant ma rację.
Najnowsza wersja sprzedawanego projektu ma już naniesione zmiany, dotyczące warunków technicznych obowiązujących od 01.2017r.
Jednakże projektanci adaptujący radzą sobie doskonale jeśli chodzi o wprowadzeni ewentualnych zmian i dostosowanie ich do aktualnych wytycznych.
Również prawdą są słowa dotyczące niewiedzy urzędników.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


#36
No fakt. Kwestia ocieplenia  została u mnie jednak zmieniona i dlatego jest wszystko ok. Sory za zamieszanie.
Odpowiedz
#37
(07.01.2017, 20:33)sierzant napisał(a): Czesc marcinnur To rzuce newsa. Od 1.01.2017 nasz projekt nie spelnia norm budowlanych jesli chodzi o sciany pionowe i musi zostac przeprojektowany przez projektanta. To tak apropo przesadzenia 20cm grafitu. Big Grin

PS. Zle sie wyrazilem instalacja pompy 21tys jest bez podlogowki lub kaloryferow. Sama kotlownia
To zrozumiałem. Miałem na myśli, że koszt podłogówki nie powinien być większy niż koszt tradycyjnych kaloryferów.

(08.01.2017, 13:11)sierzant napisał(a): Marcin mowisz Luna 200. Ok powiedz mi skoro sama luna to koszt 2tys,jak chcesz sie zmiescic z cala instalacja rekuperacji w 2,5-3,0 tys zlotych. Rury,rozdzielacze,ocieplenie,amostafy beda kosztowac 500zl?. Zart. Ludzie ja zachwalaja bo co maja mowic jak ja nabyli i zamontowali.I z czym maja ja porownac skoro to ich pewnie pierwsza rekuparacja w zyciu.
Luna ma wymiennik z papieru.Tak z papieru. Wiec koszt tej zabawki dosc drogi jak na 2 silniczki kawalek plastikowej obudowy i papierowy wymiennik
Rekuperator kosztuje sporo mniej niż 2000:
http://allegro.pl/centrala-rekuperator-d...94131.html
Metr rury ocieplonej 6PLN - ile tego trzeba? 100 m? Raczej nie więcej. Do tego dochodzi 6-7 anemostatów po 6-8PLN za sztukę. Kilka skrzynek rozprężnych i 2 rozdzielacze. No i regulator obrotów za 200PLN. Do teog ewentualnie zewnętrzne filtry w skrzynkach i kable grzejny. Łącznie nie powinno przekroczyć 3000.
Wiem, że luna nie jest idealnym rekuperatorem, ale na 100% będzie lepiej wentylować niż wentylacjha grawitacyjna. 
Poczytaj na forum muratora - wiele osób kupiło lunę z myślą o wymianie na coś lepszego w przyszłości - ale są zadowoleni i jak coś dobrze działa to nie zmieniają.
A czy jest zrobione z papieru? Nie wiem, ale słyszałem że z jakiegoś tworzywa...
Odpowiedz
#38
(07.01.2017, 19:44)wesolowski napisał(a):
(07.01.2017, 16:20)sierzant napisał(a): Kotłownia wyniosła mnie 12,5tys. pompy ciepła mnie nie do konca przekonuja. 
mam kilku znajomych, ktorzy rezygnuja z tego, oczywiscie nie przechodza na eko groszek, lecz na gaz. 
mniejsze rachunki??? hmm... a etat palacza jak najbardziej mi odpowiada
Zacytowalem tylko Huberta.Zeby wasze zrodla ciepla typu pompa,prad zdaly egzamin potrzebne jest stworzenie z domu termosu. Czyli grafit 20cm na sciany, 45cm welny na strop,25-30cm grafitu na podloge i okna o jak najmniejszej przenikalnosci ciepla. Ktorys kolega wspomnial o forum "muratordom" Nie pisza przypadkiem o takim wykonczeniu domu? Bez tego mozecie sobie pomarzyc o oszczednosciach. Ktos napisal kompletna pompa 21tys z montazem. Ok ale bez podlogowki czyli cala kompletna instalacja lekko z robocizna 26tys. Do tego dochodzi ocieplenie domu i nie bedzie to 10tys. Ach bym zapomnial bez rekuperacji z odzyskiem o oszczednosciach tez mozecie sobie pomarzyc.To nastepne 5-10tys. A wszystko w imie czego? Oszczednosci na 100m moze 500zl za sezon. To sie nigdy nie zwroci.Jesli jestes wygodny i myslisz ze przy domu nie ma pracy kup sobie mieszkanie.Jesli jednak chcesz dom: to albo gaz albo ekogroszek. 

Czyli idac tym trope, sciana 12cm zwykły styropian, podloga 15cm zwykły, do tego piec ekogroszek,
lub powiedzmy gaz i 100 procent podłogowka ??

Argumenty za tym ze ta energooszczenosc to przeinwestowany temat do mnie przemawiaja, zanim sie zwróci zdazy sie zepsu, dobrze jesli tylko raz

o! i takie argumenty i mnie przekonuja, SIERZANCIESmile konkretnie i na temat. dom za 150tys, parter ze strychem, prosty z tradycyjnym i najtanszym ogrzewaniem... pompa zmienia cała ideę.  patrzc na ten projekt liczmy sie z pewnymi niedogodnosciami jakimi moze byc dodatkowa praca w kotłowni. to nie inwestycja 300tys+! poza tym, wydajac 25-30tys. wiecej, z mysla o tym, ze zaoszczedze 200-300zl/m-c... za te pieniadze mam ekogroszku na kilkanascie lat!!! nie mowie, ze pompa to zła rzecz, lecz chyba bardziej kosztowna...
Odpowiedz
#39
Hubert napisz na czym można zaoszczędzić bo pisałeś wcześniej ze 5 tys mogłeś
Odpowiedz
#40
"Wiem, że luna nie jest idealnym rekuperatorem, ale na 100% będzie lepiej wentylować niż wentylacja grawitacyjna."
I tu sie z toba zgadzam w 100%.  Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu