Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ściany zewnętrzne - technologia "styropianowe pustaki"
#1
Witam,
Panie Łukaszu, chciałem zapytać czy można dokonać zmiany w technologii i wybudować je w technologii  "styropianowych pustaków" np thermodom, izodom etc?
System wydaje się prosty, nie trzeba być murarzem, by wykonać proste ściany zewnętrzne.
Plusem dodatkowym jest to, że mamy bardzo dobrze zaizolowane ściany, i nie ma konieczności dodatkowego ocieplania (nikt też nie zabrania tego  Tongue)
Minusem to, że potrzeba więcej stali na wykonanie konstrukcji. oraz betonu.

Proszę o Pana opinie w tym temacie.

Pozdrawiam
Rafał
Odpowiedz
#2
Hej. Ciężko mi się ustosunkować do Twojego pytania bo po prostu jest mi to zupełnie obca technologia. Najpewniej nie będzie problemu z przeprojektowaniem budynku i dostosowanie go do tej, o której piszesz.
Niemniej jednak nie wiem z jakimi to się będzie wiązało kosztami, czy wykonawcy się podejmą etc... Ja np. bym się nie podjął na obcej budowie tej technologi po raz pierwszy.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#3
Witam,
Panie Łukaszu dziękuję za informacje.
Technologia nie wydaje się skomplikowana, na 1 rzut oka - to co prawda może się zmienić przy bliższym spojrzeniu.
Spróbuje zrobić kalkulacje materiałową, ciekaw jestem jaka mi kwota wyjdzie w porównaniu do wersji standardowej.

Pozdrawiam
Rafał
Odpowiedz
#4
Witam.
Zastosowanie technologi izodomu zawsze wychodzi drożej i wbrew pozorom nie jest to system dużo mniej pracochłonny od klejenia gazobetonu.
Warto to dokładnie przemyśleć, ponieważ system "styropianowego domu" niemal zawsze wymusza zastosowanie wentylacji mechanicznej w celu kontroli wilgotności powietrza w domu.

Pozdrawiam
Tomasz
Odpowiedz
#5
(02.01.2017, 10:35)xaafuun napisał(a): Witam,
Panie Łukaszu, chciałem zapytać czy można dokonać zmiany w technologii i wybudować je w technologii  "styropianowych pustaków" np thermodom, izodom etc?
System wydaje się prosty, nie trzeba być murarzem, by wykonać proste ściany zewnętrzne.
Plusem dodatkowym jest to, że mamy bardzo dobrze zaizolowane ściany, i nie ma konieczności dodatkowego ocieplania (nikt też nie zabrania tego  Tongue)
Minusem to, że potrzeba więcej stali na wykonanie konstrukcji. oraz betonu.

Proszę o Pana opinie w tym temacie.

Pozdrawiam
Rafał

Tak jesli stawiasz na izolowanej plycie fundamentowej w przeciwnym razie calą izolacyjność szlag trafi ( mostki liniowe).
Odpowiedz


#6
(16.03.2017, 10:18)Sly12344 napisał(a):
(02.01.2017, 10:35)xaafuun napisał(a): Witam,
Panie Łukaszu, chciałem zapytać czy można dokonać zmiany w technologii i wybudować je w technologii  "styropianowych pustaków" np thermodom, izodom etc?
System wydaje się prosty, nie trzeba być murarzem, by wykonać proste ściany zewnętrzne.
Plusem dodatkowym jest to, że mamy bardzo dobrze zaizolowane ściany, i nie ma konieczności dodatkowego ocieplania (nikt też nie zabrania tego  Tongue)
Minusem to, że potrzeba więcej stali na wykonanie konstrukcji. oraz betonu.

Proszę o Pana opinie w tym temacie.

Pozdrawiam
Rafał

Tak jesli stawiasz na izolowanej plycie fundamentowej w przeciwnym razie calą izolacyjność szlag trafi ( mostki liniowe).

Witam,
Pełna zgoda w 100%.
Zaczytałem się ostatnio w temacie termoizolacyjności domów pasywnych, i jest szansa budowy domu bez ogrzewania CO typu gaz, podłogówka etc. ale z rekuperatorem ciepła pow-pow.
Jedynie w mroźne dni ( > -20 C) dochodzi potrzeba dogrzewania.
Ale to jest dom pod specjalny projekt, który z założenia jest jest mega oszczędny.
Pytanie zupełnie inne, po ilu latach różnica w budowie domu standard-energooszczędny  do pasywnego się zbilansuje... 

Pozdrawiam
Rafał
Odpowiedz
#7
Pytanie zupełnie inne, po ilu latach różnica w budowie domu standard-energooszczędny  do pasywnego się zbilansuje...
Nie za naszego zycia zapewne.  Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu