Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbrojenie ław fundamentowych
#21
(01.08.2018, 19:58)retronora napisał(a): U mnie argumentacja była odnoście dodatkowego wieńca, że - mają tu wpływ warunki gruntowe (miałem badania geologiczne, tereny osuwiskowe - choć u mnie nie ma dużego ryzyka) i wysokość ściany fundamentowej - podkarpacie i poziom przemarzania gruntu 1,20m.

Najgorsze dla mnie jako dla laika chcącego nauczyć się technik budowy, że wszędzie dostaję inne opinie na temat mojej budowy, każdy radzi inaczej robić a w tym momencie najwięcej w temacie - czemu bloczki fundamentowe a nie monolit.

Rób swoje i się nie przejmuj Smile a mądrale które zawsze maja coś do powiedzenie niech przedstawią zdjęcia lub filmy z etapów budowy swoich domów Smile  Może będzie można tam podejrzeć jakie były ławy fundamentowe i inne rozwiązania godne uwagi hehe.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#22
@gregorrek tu nie chodzi o jakieś proste "porady" tylko o kwestię, że jako laik kupujesz projekt za kupę kasy gdzie masz strzemiono 30cm, Łukasz który jakby nie było jest trzonem tego pomysłu twierdzi jak wklejałem wyżej -25cm, architekt znów coś tam powiększa Ci ławę na wysokości i nie zmienia wymiaru strzemiona wcale, dopiero jak zwróciłem uwagę to powiększył na wysokości z 20 na 30cm stwierdzając, że na 20 by też było. Kierownik któremu też płacisz nie mało twierdzi, że raczej powinno być strzemiono szerokości 50 na ławie 60cm, zawodowy zbrojarz twierdzi identycznie. I komu masz wierzyć?
Odpowiedz
#23
Człowiek głupieje jak słyszy sprzeczne opinie...
Wysłuchaj wszystkich, poproś o argumenty, przedstaw kontrargumenty (wyczytane, lub usłyszane od "tych drugich") - takie celowe "wybicie argumentu" i na koniec wyciągnij wnioski, które przemówią do Ciebie "na chłopski rozum"...
Masz tak robić, żebyś był spokojny i się nie martwił.
Watpliwości zawsze będą.
Ja tez myślałem, że wybudowałem do wieńca tak jak zaplanowałem i "jestem w domu". 
A okazuje się, że im dalej w las, tym więcej drzew...

Ew. zaufaj komuś z w/w kierownik, architekt, budowlaniec itp. i rób jak każe...
Odpowiedz
#24
(01.08.2018, 21:57)retronora napisał(a): @gregorrek tu nie chodzi o jakieś proste "porady" tylko o kwestię, że jako laik kupujesz projekt za kupę kasy gdzie masz strzemiono 30cm, Łukasz który jakby nie było jest trzonem tego pomysłu twierdzi jak wklejałem wyżej -25cm, architekt znów coś tam powiększa Ci ławę na wysokości i nie zmienia wymiaru strzemiona wcale, dopiero jak zwróciłem uwagę to powiększył na wysokości z 20 na 30cm stwierdzając, że na 20 by też było. Kierownik któremu też płacisz nie mało twierdzi, że raczej powinno być strzemiono szerokości 50 na ławie 60cm, zawodowy zbrojarz twierdzi identycznie. I komu masz wierzyć?

Aaaaa, to przepraszam. Nie pomyślałem że u ludzi z branży mogą być tak odmienne zdania. Sądziłem że to raczej opinie oglądaczy-niefachowców. Ale tak ja  mówi Michał, trzeba wyciągnąć wnioski i robić tak aby później spać spokojnie i niczego nie żałować. Pozdrawiam.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#25
Jak było w Waszym przypadku z drutami zbojeniowymi, mieliście je w odcinkach 12m? Jest sens Waszym zdaniem próbować kręcić belki 12m, czy darować sobie bo taka "beleczka" będzie zbytnio upierdliwa w przenoszeniu itp i robić 6m?
Odpowiedz


#26
Ja kręciłem 12stki na fundament jak i na wieniec obwodowy. Żaden problem nawet przy wnoszeniu na górę spokojnie 2 ludzi wystarczyło w moim przypadku.
Odpowiedz
#27
Ja dawałem 6 metrowe ze względu na transport bo pręty kupiłem wcześniej przed podwyżką i nakręciłem w domu. 12m nie zawiózł bym busem a 6m bez problemu. Teraz będę brał na wieniec 12m z bliskiego skladu bo odrazu zawiozą mi na budowe. Jak miałbym kręcić na budowie to pewnie też wziąłbym 12m :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu