Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rolety zewnętrzne
#1
Decydujecie sie na rolety zewnętrzne i jakie rozwiązanie chcecie zastosować?

Lektura na temat rolet zewnętrznych nadstawnych zrodziła więcej obaw o mostki termiczne aniżeli rozwiała wątpliwości. Rolety natynkowe - najcieplejsze, najłatwiejsze ale co tu dużo mówić, brzydkie Wink . Podtynkowe? no i tu też są "schody" jak je najestetyczniej ukryć pod tynkiem - cofnąć nadproże czy wysunąć ocieplenie (gzyms)?

Jakie stosujecie u siebie rozwiązania i dlaczego?

Jak byście napisali jakiej firmy stosujecie kominy systemowe? Wiem że w Szczepidle Jawar; Schiedel kosmicznie drogi; ja mam możliwość w dość dobrej cenie dostać Icopala - ale nie mam żadnych informacji na jego temat. Jawar można w niezłej cenie na allegro wyrwać ale czy to faktycznie będzie Jawar?!

Smile
Odpowiedz
#2
sprawa rolet tez mnie interesuje, generalnie, chodzi o pieniadze ile za okna z roletami, a ile za okna bez rolet, ile mozna realnie zaoszczedzic.
Pomijam kwestje zalet rolet, to juz wtórna sprawa interesuja mnie pieniadze ?
A i komlikacje w uzytkowaniu w pozniejszym czasie, bo jakby nie patrzec zawsze cos w tych roletach moze sie jest do zepsucia.
Odpowiedz
#3
(04.01.2017, 12:42)wesolowski napisał(a): sprawa rolet tez mnie interesuje, generalnie, chodzi o pieniadze ile za okna z roletami, a ile za okna bez rolet, ile mozna realnie zaoszczedzic.
Pomijam kwestje zalet rolet, to juz wtórna sprawa interesuja mnie pieniadze ?
A i komlikacje w uzytkowaniu w pozniejszym czasie, bo jakby nie patrzec zawsze cos w tych roletach moze sie jest do zepsucia.

Koszty mogę ci już wstępnie podać. Oprócz wyliczeń dla Łukasza (http://www.domza150tysiecy.pl/kosztorys.html - tam w połowie na niebiesko masz 7 wycen), ja zrobiłem chyba z 5, podam ci kilka:

1. WYCENA: okna 9497,54 zł; rolety 7834,20 zł
Montaż okien:
-podstawowy 1037 zł brutto
- ciepły 1140 zł brutto + koszt taśm na stronę wewnętrzną 290 zł
Montaż rolet 873 zł brutto

2. WYCENA: całość 17473,33 zł w tym: 2095,19 zł montaż; okna 7453,15 zł i rolety 7924,99

3. WYCENA:
okna (7 komorowe) 8179,61 zł
lub okna (5 komorowe) 5198,27 zł
montaż 930 zł
Rolety zewnętrzne podtynkowe w kolorze złoty dąb z silnikami , przełącznikami i montażem 6100 zł.

4. WYCENA:
Okna z montażem 12509,64 zł
Rolety z montażem 5503,68 zł
 

Okna wszystkie dokładnie jak w projekcie, obustronny kolor (w moim przypadku złoty dąb) + rolety z silnikami elektrycznymi starowane przyciskiem (kablowe), rolety też w kolorze - na silnikach można około 1500 oszczędzić i zamontować rolety "ręczne".
Odpowiedz
#4
dziekuje, za informacje, czyli jak podejrzewałem, na roletach mozna całkiem sporo urwac. a zyc bez rolet da sie.
Informacje na temat tego ze jak sie je zaciagnie ejst cieplej, sa poki co teoria bo nie wiadomo ile tak dokładnie sie oszczedza i po jakim czasie i ilu zimach te tysiace sie zwracaja
Odpowiedz
#5
(04.01.2017, 14:59)wesolowski napisał(a): dziekuje, za informacje, czyli jak podejrzewałem, na roletach mozna całkiem sporo urwac. a zyc bez rolet da sie.
Informacje na temat tego ze jak sie je zaciagnie ejst cieplej, sa poki co teoria bo nie wiadomo ile tak dokładnie sie oszczedza i po jakim czasie i ilu zimach te tysiace sie zwracaja

rozumie cię bo sam mam coraz więcej dylematów z roletami (chociaż ja głównie je chwale latem, jak żar z nieba), zimą uważam je za znikoma barierę a raczej słaby punkt - choć jak wieje lub burza to bardziej płochliwi tego nie widza i czują się bezpieczniej Wink.

Z tymi oszczędnościami nie do końca tak jest - rezygnując z rolet musisz luke czymś wypełnić, prawdopodobnie wstawiając nadproża lub kombinując z wieńcem (+dodatkowe zbrojenie) i może sie okazać że 40 % rolet i tak trzeba zainwestować. Ja tak myśle, że jak nie zastosuje się rolet to zaoszczędzi się ich 60 % wartości, choć mogę sie mylić.
Odpowiedz


#6
Za same okna w DRUTEXie nam powiedzieli  9 259 zł
Do tego szyba mleczna 2x 470 PLN = 940 PLN
Rolety Termolux 2xkolor Antracyt – 4327 zł
Silnik + przełącznik – 240 zł x 8=1920 zł 
Czyli razem 16 446 zł
Wybraliśmy drugą ofertę za 13 900 okna Salamander 3 szybowe. 
W sumie za okna wyszło 13 050 ale 850 zł montaż. 
Zrezygnowaliśmy z 7 silników do rolet zostawiliśmy tylko balkonowe. Rolety podtynkowe  Wink
 No i oczywiście trzeba uważać na tych, którzy mówią że Montaż jest gratis. Ten "gratis" wliczają sobie w okna Big Grin
Odpowiedz
#7
my dziś byliśmy wycenić okna bo dosyć znacznie zmieniamy w tym projekcie, zamiast rolet wybraliśmy żaluzje zewnętrzne super mi się to podoba. Zobaczymy jak cenowo.
Odpowiedz
#8
A jakie zmiany wprowadzacie
Odpowiedz
#9
Okno w kuchni panoramiczne
Okno tarasowe w salonie narożne spore bo jedne 2,5m drugie 3 m i dom powiększamy o 2 m i kuchnia inny układ będzie miała i z kuchni też będę miała wyjście na.taras.
Odpowiedz
#10
A macie może jakiś rysunek itp jestem ciekawy jak to wygląda
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu