Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mdm
#11
I tak, i nie. Oczywiście przy samodzielnej budowie domu systemem gospodarczym czy zleconym wchodzi w grę tylko i wyłącznie zwrot części VATu. A i tak można o to wystąpić dopiero po wybudowaniu domu, a wiele osób przeprowadza się do domu będącego formalnie w trakcie budowy i wykańcza go stopniowo. Tymczasem sam program MDM zaraz się kończy, a media donoszą o wyczerpaniu kolejnych pul środków na kolejne miesiące i wstrzymywanie przyjmowania wniosków. Czy te pule dotyczą całych środków, czy tylko na mieszkania - nie wiem, choć obstawiam pierwszą wersję.
Z kolei z tym zwrotem VATu przez US też nie jest tak miodowo - tutaj http://kb.pl/teksty/2016/01/02/zwrot-vat...c-podatek/ czy tu http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podat...-2016.html trochę jest to opisane.
A z tym odsprzedaniem działki developerowi też słyszałem. Tylko taka firma budująca bierze na siebie ryzyko, że po odkupieniu działki nagle druga strona się rozmyśli. Wówczas zostaje z działką, na którą niekoniecznie znajdzie się kolejny klient...
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#12
No tak, zwrot VAT, jest tylko dla tych osób które spełniają praktycznie wszystkie zasady MDM - ja akurat spełniam te warunki (tylko muszę dobrze zaadoptować projekt, co by 100 m2 powierzchni użytkowej nie przekroczyć). No i trzeba wybudować się do 2018 roku i zdążyć złożyć wniosek i jeśli chodzi o samą budowę tego domu to nie powinno być problemu, jednak już złożenie i przygotowanie papierów do US jest mocno pracochłonne - Robiłem takie rozliczenie dla Teściów i zajęło to trochę czasu, a robili tylko remont. Przy budowie domu trzeba by na to poświęcić dużo więcej czasu.
Odpowiedz
#13
Zobacz na to. Chyba Michał kiedyś podrzucił.

edit: na pewno Michał, jest już na poprzedniej stronie Tongue

[Obrazek: jak-obejsc-limity-w-programie-mdm-mieszk...lodych.gif]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#14
Wiem, widziałem już to, pewnie skończy się na kotłowni i suszarni. Smile
Odpowiedz
#15
czy ta tabelka też się odnosi do zwrotu VAT ? Bo tam też jest obostrzenie w postaci 100 m2.
Odpowiedz


#16
najlepszym wyjściem jest przerobić jeden pokój na suszarnie... i już mamy poniżej 100m^2
Odpowiedz
#17
Zaciekawił mnie ten temat z racji tego iż też planuję budowe domu z tego projektu... jak napisał kolega ciekaw jestem czy przejdzie coś takiego z przerobieniem pokoju na np suszarnię..... czy ktoś z użytkowników już uzyskał pomoc finansową ?????????????????
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu