Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narzędzia budowlane
Poleci ktoś dobrą tarczę do pilarki ? Interesuje mnie cięcie precyzyjne bez strzępienia tz osb, sklejka, panele oraz jakaś drobnica. średnica 185mm. Na allegro widzę jest tego sporo ale te najtańsze chyba do niczego się nie nadają.
Odpowiedz
pracuje w zakładach produkujących meble i z doświadczenia Ci powiem że żadna tarcza do pilarki nie zostawi dwóch stron bez wystrzępienia (będzie bardziej lub mniej widoczna zależnie od materiału) do tego potrzebna jest piła z podcinakiem, dobra tarcza pozwoli Ci zachować jedną krawędź bez wystrzępienia ogólnie każda ostra będzie ok
Ja osobiście używam pilarki evolution z tą tarczą
https://www.castorama.pl/produkty/narzed...xkQAvD_BwE

i muszę powiedzieć że spełnia ona moje oczekiwania jej plus jest taki że ewentualne gwoździe i wkręty w drewnie jej nie przeszkadzają nie stępią jej ani nie uszczerbią węglików dzięki ogranicznikom zagłębienia zęba, a wadą tego będzie wolniejsze zbieranie materiału ale muszę powiedzieć że niema z tym problemu
Odpowiedz
Ja na poczet budowy kupiłem zestaw Graphite (wkrętarka z udarem bez-szczotkowa, wkrętarka szczotkowa, szlifierka kątowa, pilarka, "lisica" i szlifierka do drewna + 2 aku 18v 4ah i ładowarka). Wszystko razem wyszło 1600zł.

Czy jestem zadowolony? na dzień dzisiejszy tak po pierwszych paru pracach domowych. Nie wiem, czy ten zestaw wytrzyma cały etap budowy, ale same korpusy są bardzo tanie. Mega zadowolony jestem ze szlifierki kątowej na aku. naprawdę ułatwia prace jak nie ciągnie się za sobą kabla z przedłużaczem.

Polecam pomyśleć właśnie o firmach, które maja jedną baterię do wielu narzędzi. Makita ma na przykład kosiarkę czy podkaszarkę na aku, która na pewno przyda się w świeżo wybudowanym domku Wink

W moim przekonaniu w narzędziach markowych płaci się głównie za markę, starsze narzędzia renomowanych marek są niezawodne, z tymi nowymi bywa różnie. Gdyby nie fakt, że Graphite jest polskim wyrobem kupił bym Ryobi lub używane makity.

Targujcie się, ja kupując narzędzia znalazłem sprzedawce z allegro w mojej okolicy, dostałem u niego na miejscu dodatkowy rabat + gratisy w postaci torby narzędziowej i smartwach (i kolejne od producenta bo akurat mieli promocję jak się okaże dowód zakupu) mała rzecz a cieszy Wink
Odpowiedz
milwaukee też daje radę
Odpowiedz
Ponad 5 lat temu robiłem w hydraulice na budowach, sprzęt firmowy opierał się właśnie na graphite. Młoty do kucia były używane prawie codziennie przez długi czas i dawało to rady ale usterki się zdarzały często, wiertarki to samo. Kupowany był kolejny egzemplarz, stary zostawał na części i tak w kółko, ogólnie naprawialiśmy sami. Jakość wykonania w porównaniu do markowych sprzętów typu hilti była nie do porównania, choć cena była oczywiście wiele niższa. Ogólnie sprzęt jak dla hobbystów budowlańców jak my na pewno wystarczy, oglądając teraz tą markę na półkach sklepowych widzę, że jakość wykonania i materiały stosowane poszły raczej w lepszą stronę (ciekawe czy bebechy też). 5 lat temu można było zakupić "klony" urządzeń graphite za niższą cenę, nie pamiętam jak się marka nazywała ale zamiast szarych kolorów był taki jasny zielony. Było to dosłownie to samo mechanicznie i z wyglądu oprócz koloru. Nie wiem czy jest tak dalej dzisiaj.

Ogólnie moje Ryobi co pisałem w tym wątku wcześniej jak narazie się trzyma ok, dokupiłem szlifierkę kątową i tak jak kolega pisał wyżej super sprawa nie bawić się z przewodem i rozwijaniem przedłużaczy. Do obcinania ściągów traconych szalunków przydała się idealnie.
Odpowiedz

Mam szlifierkę kątową AEG 18V, dokłady model BEWS 18-125X-0, sprawdza się bardzo dobrze. Poręczna, łatwo zrobić nawet w miarę precyzyjne cięcie, plus za łatwe montowanie tarcz, jak sobie przypomnę ile zachodu miałem przy poprzedniej szlifierce, to tutaj zajmuje to dosłownie chwilę
Odpowiedz
Może ktoś by podpowiedział jaki odkurzacz przemysłowy wartałoby nabyć? Ma przetrwać remont/wykończeniówkę mieszkania (raczej nie będzie używany pod żyrafą), ma mieć gniazdko żeby podłączyć wyżynarkę czy wiertarkę i ma zbierać też wodę. Po wykończeniu będzie używany w garażu do posadzki, sprzątania auta i przy elektronarzędziach. Kwota poniżej 500zł, na tą chwilę mocno mnie interesuje Karcher WD3P. Generalnie ma wszystko co mi potrzeba, nie jest to no name marketowy ale czy warto? Męczył ktoś może ten model na budowie? Opinie na necie wręcz cukierkowe.
Odpowiedz
Ja mam WD3 (bez P), kupiłem bo był na promocji w Liroju. Moim zdaniem wady - to bardzo krótki wąż ssący, odrazu dołożyłem wąż ze starego odkurzacza i teraz na dwóch dopiero ma sens praca nim. Przedtem jak chciałem auto kombi odkurzyć to musiałem go wsadzić do auta. Odprowadzenie powietrza jest skierowanie wprost z tyłu odkurzacza, więc jak go weźmiesz gdzieś gdzie masz dużo pyłu w całym pomieszczeniu i go włączysz to jak zacznie działać rozdmuchuje ten pył za sobą, muszę zobaczyć czy w ten wylot da się włożyć np. kolanko kanalizacyjne 90 stopni aby dmuchał do góry. Robi obecnie na pierwszym remoncie (trochę lekkiego gruzu, pył z gipsu) i daje radę, używam oczywiście z workiem (dali tylko jeden do zestawu, to też minus). Oczywiście mam w planach używać go przy całej swojej budowie i mam nadzieję, że to przeżyje.
Odpowiedz
Też mam WD3 i mogę polecić. 3 lata śmiga
Mogę tez polecić szlifierkeMskita 125 mm w Leroy i ciasto była niedawno po niecałe 200 zł. Przede wszystkim mega lekka i poreczna
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Menu