Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narzędzia budowlane
z agregatami to jest różnie moc maksymalna to nie koniecznie moc dostępna od razu, np fleks będzie chodził bez problemu jest tam silnik szczotkowy który nie obciąża nadmiernie agregatu przy starcie natomiast betoniarka ma silnik indukcyjny a on dla agregatu jest problemem, ale tylko przy starcie taki silnik na rozruch pobiera do 5x więcej prądu niż moc znamionowa powiem na przykładzie mojego moc max 2700W betoniarka z silnikiem 1,5kW nie da rady wystartować sama ale jeśli ruszysz bęben betoniarki ręką bez problemu będzie się już dalej kręciła ja na swojej budowie miałem chyba 900W betoniarkę i taką bez problemu startował mój agregat, drugą sprawą jest obciążenie silnika, włączenie odbiornika z dużym zapotrzebowaniem na prąd daje mu opór a zanim gaźnik zareaguje na spadek obrotów może być już po zawodach poprostu zgaśnie

natomiast agregaty 3 fazowe o małej mocy nie nadają się na budowę co prawda będą lepiej radziły sobie np z betoniarką ale ich pełna moc dzieli się na 3 fazy, czyli używając tylko jednej fazy np fleks z dostępnych 4,5kW agregatu jedna faza ma max 1,5kW podłączenie dużego flexa może nadmiernie go obciążyć

używałem chwilami dużego fleksa wraz z betoniarką na agregacie nie robiło to wrażenia ale staram się szanować swój sprzęt więc były to chwilowe obciążenia
Odpowiedz
Aha czyli taki fogo da rade? Chodzi mi o duzy fleks , betoniara ,
Odpowiedz
https://allegro.pl/oferta/k-s-ks7000eg-a...witemShare

https://allegro.pl/oferta/k-s-ks7000eg-a...witemShare

Czy ktoś miał styczność z agregatami na gaz? Pozdrawiam
Odpowiedz
nie rozumie jaki jest sens zasilania agregatu gazem i co autor tego produktu ma na myśli, a co najbardziej mnie zastanawia to to jakie przesłanki przemawiają za zastanawianiem się nad takim rozwiązaniem bo ja w takim rozwiązaniu widzę same minusy
Odpowiedz
Ja sam buduje i też kompletowałem narzędzia. Markowa kątówka i wkrętarka w zestawie kosztowały 2500, a wyskoczyło mi z yato za 700. Stwierdziłem, że zajadę 3 zestawy i jeszcze będę na plusie, więc wziąłem yato i na razie jestem zadowolony i jadę na pierwszym zestawie Wink Miesiąc temu kupiłem też piłę spalinową i póki co daje radę Wink

Piłę spalinową mam Makity, zastanawiałem się czy da radę bo droga nie była, ale dobrze się sprawdza. Pomimo, ze sporo nią działałem. Piła spalinowa obecnie w dobrej cenie do kupienia w Leroy Merlin.

Jak widać wcale nie musiałem przepłacać za droższy model.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu