Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna
Ale zaraz, to chcesz poddasze uzytkowe czy nie ?
Firma robiacych wiazary jest pelno, poprostu musisz poszukac i wyslac z 5 ofert - to da Ci poglad na ceny.
Jak chcesz poddasze to ja pomyslalbym jednak o terrivie - konstrukcja wiazarowa przy takich obciazeniach moze wyjsc drozej.
Odpowiedz
Witam, Chciałbym odświeżyć nieco temat.
Interesuje mnie dach konstrukcji wiązarowej ale mam jedno pytanie: Czy jest możliwe przy wiązarach zrobić podwyższony sufit do dachu (coś jak na rysunku) przy nie zmienionej konstrukcji ścian nośnych? To znaczy ściany nośne tylko po obwodzie budynku a środek ścianki działowe. Szukałem informacji na ten temat w internecie ale nie moge znaleźć. Dom miałby nieco zmienione wymiary  9 szerokości i 14 lub 15 metrów długości. Chodzi o podwyższenie przestrzeni tylko nad salonem.     
Odpowiedz
Wiązary to kratownice. Może to da Ci odpowiedź
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
Oczywiście, ze jest to możliwe i nie ma z tym problemu. Pytanie ile będzie kosztowało to już do firm wykonawczych. Zrób prosty szkic, wyslij do firm to dowiesz się co jak i za ile.
Przyznam że sam troche załuje, że u siebie tego nie zrobiłem, bo naprawde świetnie to wygląda.Teraz zastanawiam się nad zostawieniem odsłoniętych wiązarów.
Minusy takiego rozwiązania - po prostu powiększysz kubaturą pomieszczenia - ciepło idzie w górę, więc w zimę będzie trzeba więcej ''grzać'', trochę boję się echa.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź Smile. Jeśli chodzi o grzanie to pewnie ogrzewanie podłogowe ( równomierne rozchodzenie się ciepła w pomieszczeniu) ale to prawda, wydajność musi być większa. W tak zwanym międzyczasie okazało się że może będę miał dostęp do w miarę taniego drewna więc może być że będę szedł w więźbę tradycyjną, którą o własnych siłach z Tatą i Wujkiem postawimy. Co do echa to myślę że nie będzie tragedii, przynajmniej na takiej powierzchni jak chcę salon mieć ( około 25 m2). Z ciekawości wyślę zapytanie do kilku firm, zobaczymy co odpiszą.
Pozdrawiam 
Paweł
Odpowiedz


Witam jestem nowy wiec z góry przepraszam ale mam dylemat.. Wycenił mi cieśla dach (bez nakrycia) z sufitem (belki stropowe) ok 21 tyś zł z materiałem ma kosztować. ( lubelskie), a wiązary w sawe ok 27 tyś wymiary 10,4x14,5 i garaż 4,4x6 metrów> Poddasze w formie struchu tylko mnie interesuje. Teraz proszę was o radę co wybrać ? co będzie lepsze ? Jakieś sugestie , dziękuje..
Odpowiedz
Nie wiem na jakim etapie budowy jesteś ale chyba tradycyjna więźba musi być wsparta w środku na dodatkowych słupach, ewentualnie ściana działowa musi być jako nośna. Po za tym ta cena przy powiększonym budynku to chyba nawet niezła jest.
Odpowiedz
Dziękuje za odp. Jestem na etapie projektowania,  wykonawca policzył że wylanie przez środek wieńca ( do podparcia dachu ) oraz wylanie 3 słupów na miejscu ścian działowych nie będzie aż takie drogie ok 2tyś zł . Uważasz że niezła cena za wiązary czy więźbę? a może teraz mnie naciąga cieśla a potem narośnie tyle kosztów że ogólnie będzie drożej ....
Odpowiedz
Masz powiększony dom plus doklejony garaż czy garaż jako osobna wolnostojąca konstrukcja? Dach dwuspadowy czy kopertowy jak w oryginale? Jeśli za wiązary na dom i garaż chcą 27tys to nie wydaje się wygórowana cena. Najlepiej wyślij zapytanie do innych firm od wiązarów, chociażby do burkietowicza.
Odpowiedz
Dach kopertowy wyszło ok 269m2 garaż przy ścianie frontowej, Wysłałem do kilku firm ale odległość , mieszkam przy granicy wschodniej powiat hrubieszów do sawe mam 150km , niektóre firmy uważały że za daleko. Jakaś negocjacja ceny jest na pewno. Tylko teraz czy dać te 5-6 tyś więcej za wiązary i mieć spokój ? czy pchać się w systemem gospodarczym więźba krokwiowa, strop drewniany (belki) na dach pewnie blacha chociaż też nie wiem jeszcze .
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu