Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna
#41
Grzegorz jak się dowiem to napisze co z attykowimi ja napewno wydluze dom o 4.5m na garaż i kotłownie a dostałem wycenę na taki dach 2 spadowy kat 30 stopni wiazary jak w projekcie 15.5 tys 2 tys montaż
Odpowiedz
#42
(24.02.2017, 23:05)MALY001 napisał(a): ja jednego nie rozumiem:
większość zaraz wyjeżdża że to dom za 150tys, że lepiej szukać innego projektu itp itd.
ja nigdzie nie pisałem o schodach. w warunkach mam dach dwuspadowy (złożyłem podanie o zmianę ale czekam) jeśli nie zgodzą się na zmianę to będę musiał mieć dwuspadowy dach
i skoro będę musiał mieć to chciałbym wiedzieć ile będę musiał dołożyć żeby móc zmieścić na stryszku coś więcej niż choinkę...

a może po prostu podoba mi się projekt, stać mnie na to i tak chce... nie che innego projektu tylko ten z adaptacją na poddasze itp itd

po to jest forum aby wymieniać się informacjami, radami, wskazówkami...

i jeśli chciałbym zadać pytanie czy warto kombinować z projektem to bym je zadał....

Pozdrawiam
Grzegorz
Zwroc uwage na projekt "miarodajny" maly domek z 2 spadowym dachem w roznych wariantach. Poszukaj go w necie.
Odpowiedz
#43
Widzę że swoim wpisem wywołam ciekawą dyskusję, ale jednak chyba nie wszyscy zrozumieli o co mi chodzi.

Ze względu na tanią możliwość powiększenia stryszku planuję dach 2 spadowy.

1. Nie chcę użytkowego poddasza - 1/3 poddasza ma służyć jako stryszek, a 2/3 w chwili obecnej może przez kilka lat albo do końca też będzie stryszkiem.
Całość poddasza nie będzie ocieplona i nie będzie zamontowanych schodów na stałe. W sytuacjach awaryjnych na 2/3 poddasza w okresie letnio - wiosennym można zrobić dziecku pokój do zabawy np. rzutki , konsola do gry z projektorem itp, albo przenocować tam nieplanowanych gości, nic poza tym. Dla bezpieczeństwa trzeba byłoby zrobić wzmocnienie pasa dolnego i przydałoby się okno na każdej ściance szczytowej. To są tak naprawdę jedyne koszty jakie muszę ponieść dodatkowo chcąc w ten sposób użytkować poddasze.

2. Nie będzie ocieplenia poddasza, ocieplony będzie tylko strop z włazem

3. Nie będzie żadnych dodatkowych instalacji na poddaszu oprócz elektryki - na 2/3 poddasza wyprowadzę jedynie końcówkę rury od ogrzewania tak aby może w przyszłości z 2/3 poddasza zrobić prawdziwy pokój (Bardzo mało prawdopodobne, ale koszt doprowadzenia rury od ogrzewania jest bardzo mały). Mam świadomość że wtedy koszty bardzo wzrosną, ponieważ trzeba będzie zrobić schody, ogrzewanie, izolację poddasza. Wentylacją się nie martwię bo planuję mechaniczną.

4. Nie wyobrażam sobie w jaki sposób można podnieść wysokość poddasza poprzez dodanie ścianki kolankowej przy takiej konstrukcji dachu. Przecież konstrukcja dachu opiera się na dolnym pasie wiązarów który opiera się na ścianach zewnętrznych. Dolny pas wiązarów jest jednocześnie podłoga poddasza. Wstawiając dodatkowo jedną warstwę bloczków podnosimy wysokość parteru,  a nie poddasza. (Jeżeli jest inaczej to proszę o jakieś linki - doszkolę się)

5. Projekt miarodajny jest nie dla mnie - ja chcę parterówkę ok 120 m2 + garaż(który ze względu na kształt działki musi być z przodu domu. Dom z góry będzie miał kształt "L"


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#44
Witam. Witam Co sądzicie o wiązarach robionych przez cieślę czy to wychodzi taniej może. Czy liczyl ktos koszty drzewa?
Odpowiedz
#45
(27.02.2017, 13:25)tadast napisał(a): Witam. Witam Co sądzicie o wiązarach robionych przez cieślę czy to wychodzi taniej może.  Czy liczyl ktos koszty drzewa?

Moim zdaniem nie warto. Wiązary wykonywane są w fabryce i łączone specjalnymi łacznikami za pomoca prasy hydraulicznej:[Obrazek: Foto-291.jpg]
Nie da się tego porządnie wbić młotkiem. 
Dodatkowo dokładność wykonania i zabezpieczenie antygrzybiczne - nie da się tego zrobić tak dobrze jak na hali produkcyjnej.
Moim zdaniem już lepiej decydować się na tradycyjną więźbę.
Odpowiedz


#46
Wczoraj rozmawiałem też z cieśnią on twierdził że na pewno zrobienie wiązarów wyjdzie taniej niż kupno gotowych. Nie wiem jak to planowac :-)
Odpowiedz
#47
(27.02.2017, 14:04)tadast napisał(a): Wczoraj rozmawiałem też z cieśnią on twierdził że na pewno zrobienie wiązarów wyjdzie taniej niż kupno gotowych. Nie wiem jak to planowac :-)
Nie twierdzę, że nie wyjdzie taniej.
Ale mam wątpliwości, żeby udało się to zrobić lepiej niż w fabryce.
Odpowiedz
#48
@ lucky

4. Nie wyobrażam sobie w jaki sposób można podnieść wysokość poddasza poprzez dodanie ścianki kolankowej przy takiej konstrukcji dachu. Przecież konstrukcja dachu opiera się na dolnym pasie wiązarów który opiera się na ścianach zewnętrznych. Dolny pas wiązarów jest jednocześnie podłoga poddasza. Wstawiając dodatkowo jedną warstwę bloczków podnosimy wysokość parteru,  a nie poddasza. (Jeżeli jest inaczej to proszę o jakieś linki - doszkolę się)


Mozesz dac wiazary z tzw scianka kolankowa badz lac strop betonowy i na to scianka kolankowa ale juz wyjasniles nam co chcesz wiec powodzenia. 
Te 120m2 to chcesz uzyskac z projektem domuza150tys?
Odpowiedz
#49
(27.02.2017, 14:14)Sly12344 napisał(a): @ lucky

4. Nie wyobrażam sobie w jaki sposób można podnieść wysokość poddasza poprzez dodanie ścianki kolankowej przy takiej konstrukcji dachu. Przecież konstrukcja dachu opiera się na dolnym pasie wiązarów który opiera się na ścianach zewnętrznych. Dolny pas wiązarów jest jednocześnie podłoga poddasza. Wstawiając dodatkowo jedną warstwę bloczków podnosimy wysokość parteru,  a nie poddasza. (Jeżeli jest inaczej to proszę o jakieś linki - doszkolę się)


Mozesz dac wiazary z tzw scianka kolankowa badz lac strop betonowy i na to scianka kolankowa ale juz wyjasniles nam co chcesz wiec powodzenia. 
Te 120m2 to chcesz uzyskac z projektem domuza150tys?
120 m2 + garaż 30m3 chce uzyskać z tym projektem, jednak mam świadomość że cena będzie o ok 50% wyższa, ponieważ w projekcie jest ok 105m2, a ja planuje łącznie 150m2.
Tak jak pokazałem na wizualizacji chcę poszerzyć budynek z 12m do ok 13,5-14m. "Kotłownia - prawdopodobnie pompa ciepła" będzie w garażu.
Odpowiedz
#50
Photo 
Witam dostalem 3 wyceny wiazarow nizej dodalem zalaczniki dach 2 spadowy wymiary 16.64m/9.89m dodalem do swojego porojektu garaz 4.5m dlatego wymiary sa inne niz w pierwotnym projekcie. Oczywiscie ceny przyblizone do rzecziwistej.

wersja V2 39000 pln montaz 3500pln 
strefa sniegowa /wiatrowa 3/1
kat nachylenia dachu 35
powieszchnia dachu 232 m2
obciazenia pasa gornego 800 N/m2
obciazenia pasa dolnego 650 N/m2
obciazenia uzytkowe 2000 N/m2

wersja V3 15500 pln montaz 2000pln
kat nachylenia 30
obciazenie pasa dolnego tu 650 N/m2
obciazenie zmiene 1500 N/m2

wersja V1 13500pln montaz 2000 pln
obciazenia pas dolny 650 N/m2
kat nachylenia 30
obciazenie zmiene 1000 N/m2(montazowe)


Załączone pliki
.pdf   103_E_02_2017_V1_wiazar.pdf (Rozmiar: 208.45 KB / Pobrań: 850)
.pdf   103_E_02_2017_V2_wiazar.pdf (Rozmiar: 209.13 KB / Pobrań: 857)
.pdf   103_E_02_2017_V3_wiazar.pdf (Rozmiar: 211.61 KB / Pobrań: 838)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu