Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rapówka?
#1
Rozmawiałem z kilkoma osobami i tak naprawdę zdania są podzielone. Jedni mówią aby rapówkę zrobić tylko od zewnątrz, drudzy że w cale ona nie jest potrzebna.
Co sądzicie o tym? Bo już sam nie wiem czy się w to "bawić"  Huh
Mamy "0"  Cool

A to nasza budowa:
Odpowiedz
#2
A w jakim celu chcesz to zrobić?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#3
piszę co słyszałem: "wyrównasz ściany, lepiej będzie się trzymała izolacja, zawsze to coś zaizoluje".
Przyszło mi właśnie ma myśl pytanie "po co?" kiedy obejrzałem filmy Łukasza o ścianach fundamentowych (spoiny) a później izolacja papą...
Mamy "0"  Cool

A to nasza budowa:
Odpowiedz
#4
(16.02.2017, 12:03)Pablo napisał(a): piszę co słyszałem: "wyrównasz ściany, lepiej będzie się trzymała izolacja, zawsze to coś zaizoluje".
Przyszło mi właśnie ma myśl pytanie "po co?" kiedy obejrzałem filmy Łukasza o ścianach fundamentowych (spoiny) a później izolacja papą...
Wg mnie nie ma najmniejszego sensu. Łukasz i tak "przesadza" bawiąc się w fugowanie spoin.
Właściwą izolację stanowi dysperbit. A opórcz niego mamy przecież jeszcze styropian z siatką i tynkiem.
Odpowiedz
#5
rapówką chyba nie wyrównasz jak już to tynkowaniem
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#6
Według mnie rapówkę powinieneś zrobić tylko od zewnątrz...
Odpowiedz
#7
A jak chcecie pomalować dysperbitem od środka jeśli nie będzie „fugi“ i będą dziury. Jeśli się zafuguje to dysperbit ładnie pokryje całą powierzchnię. Roboty jest napewni więcej ale warto. Ja wszystko rapowałem i wtedy mamy pewność że jest ciągłość izolacji dysperbitem
Odpowiedz
#8
Z tą izolacją pionową nie piszmy doktoratów.
Dysperbit to marna izolacja. Dla mnie czy wytynkujesz
czy nie, jeden ciort. I tak nie zabezpieczysz pionu w sposób
należyty. Ja mam obmazane fundamenty na zewnątrz styro siatka klej.
W środku zaś nic, żadnego mazania, goły bloczek. (słucham się mądrych ludzi)
Dom stoi,wilgoci brak.
Izolacja pozioma to już inna bajka. Tu błędu nie można popełnić.


Dom wytestowany Smile :


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu