Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekuperacja - robimy samodzielnie
Jako że szperam tu i tam, trafiłem na ciekawy...a raczej nieciekawy tekst, w temacie samodzielnego montażu.
"Dziś zadzwoniłem do sklepu (hurtowni) z której kupowałem (Dom-Went) Powiedziałem jaki jest problem i że wysłałem do nich emaila.
Pani poinformowała że jak nie montowała mi rekuperatora specjalistyczna firma to nie mam gwarancji.
Nie ukrywam że się wkurzyłem , bo to nie jest moja pierwsza centrala jaką instalowałem i naprawdę montaż nie wymaga jakiś niesamowitych zdolności. Dodatkowo dowiedziałem się że aby jeszcze była ważna gwarancja trzeba co roku wykonać minimum 2 przeglądy w roku , oczywiście też przez specjalistyczną firmę inaczej gwarancji brak.
Zatem każdy kto sam montował lub nie zrobił minimum 2 przeglądów nie ma gwarancji ...

Nie ukrywam że się wkurzyłem. Napisałem pisemko z reklamacją i skorzystam z rękojmi i niech naprawiają albo wymieniają.

Więc jak ktoś myśli o Kineticu i samodzielnym montażu to przestrzegam i lepiej szukać czegoś innego , bo wygląda że dystrybutor na Polskę robi wszystko aby nie naprawiać i serwisować tych centrali ..."
Wychodzi na to, że przy kupnie trzeba się dokładnie pytać o waruki gwarancji w przypadku samodzielnego montażu i najlepiej nagrywać albo coś...
Odpowiedz
Miłość do klienta, wygasa zaraz po zakupie.
2 przeglądy rocznie, żeby skontrolować 2 silniki.
Ciekawe. Następny argument, żeby samodzielnie
zbudować rekuperator.
Odpowiedz
Ciekawe czy z tymi przeglądami to wymysł producenta, czy tylko dystrybutora, który najchętniej sprzedawałby rekuperatory z usługą montażu i serwisu?
Trzeba by było dokładnie poczytać gwarancję. A jak nie to uderzyć bezpośrednio do producenta reku.
Odpowiedz
"Dzwoniłem do głównego importera i pytałem, czy sprzęt musi być podłączony przez specjalistę, otrzymałem odpowiedz iż nie ma takiej konieczności (http://ventaxia.lindab.com.pl/pl,kontakt.html). Teraz już sam nie wiem jaka jest prawda..."

Czyli importer swoje a sprzedawca swoje... To takie swojskie klimaty.
Odpowiedz
Ponieważ czytam na innym forum o problemach z zalewaniem central wodą, poszperałem i znalazłem takie zalecenia:
Pomieszczenia od +20 do + 15stC - przewody wywiewne i nawiewne 20mm, czerpni 50mm , wyrzutni 20-30mm
Pomieszczenia od +14 do 1stC - odpowiednio : 50mm , 50mm, 20mm
Pomieszczenia od 0 do - 20stC - odpowiednio : 20+200mm* , 20mm , 20+200mm*
* - minimum 200mm wełny mineralnej, jako obłożenie lub obudowanie przewodów układanych na poddaszu nieizolowanym termicznie.
Żródło : SPW - W/I.2011
Plus to - zaleca się lokalizację central w pomieszczeniu ogrzewanym lub dobrze zaizolowanym, w którym jest dodatnia temp. w ciągu całego roku. Ma to ZNACZĄCY wpływ na efektywność oraz uniknięcie nadmiernego wychłodzenia zimą jak i przegrzania latem.

Warto wziąć pod uwagę.
Jeszcze coś mnie naszło, bo czytam że ludziom woda centrale zalewa - minusowa temperatura w pomieszczeniu gdzie stoi centralka, może poskutkować zamarznięciem wody w rurce odpływu skroplin. Wcale nie musi to być wina nieszczelności w rekuperatorach, jak to niektórzy z szukających źródła problemu sądzą.
Odpowiedz


Jeśli te dane mają odzwierciedlenie w rzeczywistości to ja bym się obawiał o to że w zimie o wilgotność powietrza w tak mocno wentylowanym domu. Ja dla siebie będę szukał czegoś o wydajności max 200 m3/h, tak żeby na 1 biegu było max 100m3
Odpowiedz
(23.02.2018, 21:40)deeropolskie napisał(a): A co sądzice o tym uźądzeniu?
https://o3ozon.pl/centrala-wentylacyjna-...-p-93.html

Cena znośna bebechy wydająsię sensowne, choc tak naprawdę to wszystkie te centrale są o wiele za drogie bo technologicznie to skomplikowane nie jest.  Są słabsze i mocniejsze modele. Wydaje mi sie ze duzo lepsze niź dospel luna...
Ogladnij sobie ten filmik:
https://youtu.be/6-MwMHiWtyI
W tym budżecie wydaje się całkiem ok.
Odpowiedz
(23.02.2018, 21:40)deeropolskie napisał(a): A co sądzice o tym uźądzeniu?
https://o3ozon.pl/centrala-wentylacyjna-...-p-93.html

Cena znośna bebechy wydająsię sensowne, choc tak naprawdę to wszystkie te centrale są o wiele za drogie bo technologicznie to skomplikowane nie jest.  Są słabsze i mocniejsze modele. Wydaje mi sie ze duzo lepsze niź dospel luna...

Witam. Centrala ma wymiennik krzyżowy który jest nieco mniej sprawny niż przeciwprądowy (dodatkowo jest podatny na szronienie już przy temperaturze poniżej -5°C )  Oglądałem jednak na yt (ZeptoBox.pl) pracę tej centrali oraz instalacji którą koleś położył samodzielnie w domu. Urządzenie pracuje bardzo cicho i facet jest z niej zadowolony, zarówno jeśli chodzi o kulturę pracy jak i jej sprawność. Centrala oraz wszelkie przewody czerpnie itd. wyniosła go około 4,500 zł przy pomieszczeniach 100m2.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
(23.02.2018, 21:40)deeropolskie napisał(a): A co sądzice o tym uźądzeniu?
https://o3ozon.pl/centrala-wentylacyjna-...-p-93.html

Cena znośna bebechy wydająsię sensowne, choc tak naprawdę to wszystkie te centrale są o wiele za drogie bo technologicznie to skomplikowane nie jest.  Są słabsze i mocniejsze modele. Wydaje mi sie ze duzo lepsze niź dospel luna...

Mam dwa urządzenia tej firmy  - ozonator i jonizator. Pracują jak trzeba.
W przypadku jednak rekuperatora, mam pewne wątpliwości co do dwóch filtrów na dole, które być może zaciągają wodę przy minusowych temperaturach? Moim zdaniem niefortunnie umiejscowione, aczkolwiek przecież laikiem jestem i mylić się mogę.
Druga sprawa, jonizator. To urządzenie ma to do siebie, że wokoło niego zbiera się brud. Tak on działa, że ładuje jonami cząsteczki kurzu i one opadają, przyklejają się do ściany czy półki na której jonizator stoi. Nie jest to zauważalne od razu, ale tak po kilku miesiącach. Trzeba mieć to na uwadze i stawiać w czymś lub w miejscu łatwym do przetarcia mokrą szmatką.
Jak to działa w reku? Rozumiem, że jest w miejscu wylotu powietrza 'na pokoje' więc jeśli filtry wszystkie kurze itp łapią to OK. Ale jeśli nie? Czy brud nie przyklei się do rur czy anemostatów? Te drugie łatwo umyć, ale rury? To może stwierdzić tylko użytkownik , po czasie Smile Gdybym miał kupować, to najpierw bym podpytał producenta.
Odpowiedz
http://allegro.pl/centrala-wentylacyjna-...35285.html

Ciekawa oferta. Poza brakiem nagrzewnicy chyba ma wszystko.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu