Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
REKUPERACJA - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
#11
wind7 napisz proszę co na etapie fundamentów należy wykonać w zakresie wentylacji mechanicznej z gruntowym wymiennikiem. Chodzi o takie prace,które po wylaniu betonu na gruncie nie jesteśmy w stanie już wykonać.
Odpowiedz
#12
I ja mam następne pytanie czy GWC mogę położyć w fundamentach, a dokładniej w piasku pod kanalizacja ale w obrębie murów
Odpowiedz
#13
Uważam, że wyciąg w spiżarni to błąd. Jeśli będziemy przechowywać tam warzywa, owoce to bardzo szybko będą wysychać. Jeśli w spiżarni nie będzie warzyw/owoców, to może być wywiew.
Odpowiedz
#14
(11.03.2017, 11:38)pstawik napisał(a): Uważam, że wyciąg w spiżarni to błąd. Jeśli będziemy przechowywać tam warzywa, owoce to bardzo szybko będą wysychać. Jeśli w spiżarni nie będzie warzyw/owoców, to może być wywiew.

Jak dasz nawiew to jeszcze bardziej wyschną, a jak nie dasz nic to i tak wilgotność będzie podobna do tej w całym domu. W sumie spiżarnia nie łazienka, ani nie sypialnia więc pewnie jak nie będzie wentylowana to też będzie dobrze.
Odpowiedz
#15
(10.03.2017, 00:17)wind7 napisał(a): Witam Wszystkich, kupiłem już działkę, teraz jestem w fazie załatwiania dokumentów i myślę, że od września ruszę już z budową J
Jako, że jestem instalatorem Pomp Ciepła i systemów Rekuperacji, postanowiłem dorzucić „3-grosze” od siebie.

PS - Osoby, które uważają, że rekuperacja jest niepotrzebna , nic nie daje,  zbyt dużo kosztuje, lub jest to wyciąganie pieniędzy od inwestorów proszę o nie wprowadzanie niepotrzebnego zamieszania.
    
W wolnej chwili opracowałem propozycję rekuperacji dla domu za 150tyś. 
W tak prostej konstrukcji budynku instalacja rekuperacji będzie bardzo prosta do wykonania oraz nie powinna kosztować zbyt dużo (na razie mówimy tylko o rozprowadzeniu instalacji). 
W późniejszym czasie postaram się również dobrać optymalne urządzenie.

Moja koncepcja:

01. Wiatrołap 3,56m²                  Wyciąg 20m3
 
02. Łazienka + wc 9,48m²           Wyciąg 70m3
 
03. Wc 1,82m²                            Wyciąg 15m3
 
04. Spiżarnia 1,57m²                   Wyciąg 15m3
 
05. Kuchnia 13,77m²                   Wyciąg 60m3
 
06. Salon + jadalnia 22,37m²       Nawiew 2x 30m3
 
07. Pokój 11,05m²                       Nawiew 30m3
 
08. Pokój 16,37m²                       Nawiew 30m3
 
09. Komunikacja 10,77m²             brak
 
10. Pokój 10,11m²                        Nawiew 30m3
 
11. Kotłownia 5,19m²                   Jeśli kocioł na paliwo stałe – brak (przy P.C. wyciąg 30m3)

Witam,
a jakie proponujesz ogrzewanie i chłodzenie ? Czy PC + podłogówka + CWU ? Maty kapilarne ? Klimakonwektory ? Kable grzewcze ? Panele na podczerwień ? itd

Chodzi mi o to co według ciebie się najlepiej sprawdzi przy tym projekcie według twojej wiedzy i doświadczenia.
Odpowiedz


#16
Podaj przekroje i rodzaj rur w tym projekcie
Odpowiedz
#17
Taki projekt to nie projekt. To życzeniowe myślenie. Każdy sobie potrafi napisać ile by chciał powietrza do jakiego pokoju. Zresztą w tak małym domu ustawiać wymianę powietrza na 200m3/h to ja dziękuję za taki projekt. Jaka będzie wilgotność w zimie? 25%? Ja to wolę założyć reku w wydajności max 200m3, a normalnie będzie pracował na min czyli ok 100m3, a to i tak dużo.
Odpowiedz
#18
(30.03.2017, 20:56)raxon napisał(a): Taki projekt to nie projekt. To życzeniowe myślenie. Każdy sobie potrafi napisać ile by chciał powietrza do jakiego pokoju. Zresztą w tak małym domu ustawiać wymianę powietrza na 200m3/h to ja dziękuję za taki projekt. Jaka będzie wilgotność w zimie? 25%? Ja to wolę założyć reku w wydajności max 200m3, a normalnie będzie pracował na min czyli ok 100m3, a to i tak dużo.

Przepisy i normy sa od tego aby je przestrzegac. Jak zrobisz za slaba instalacje to nie odbiora ci ja i tyle. Jaka powinna byc nie wiem ale iles tam wymian powinna byc zachowana a jak pozniej ja skrecisz to juz twoja sprawa.
Odpowiedz
#19
Skąd masz pewność że się da skręcić? Jak ci zaproponuje reku 400m3/h żeby na najniższych ustawieniach było 200m3/h to sobie taki założysz? W ogóle takie zakładanie że do jednego pomieszczenia 15m3 a do innego 20m3 jest trochę ciężkie do zrealizowania delikatnie mówiąc. Zresztą w tym "projekcie" nie było nic podane po za tym że w pokojach nawiew a w kuchni i łazienkach wyciąg, a szkoda bo miałem nadzieję że coś sensownego się urodzi i będzie to faktycznie projekt.
Odpowiedz
#20
Wiec powtórze się. Normy sa i wg mich nalezy zaprojektowac to. Ja sie na tym nie znam ale nie mozna zakladac ze bedzie chodzic na 100m3 i da rade.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu