Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tynki maszynowe
@maciej87 - po jakim czasie od skończenia tynków można otwierać i wietrzyć?
Odpowiedz
Przy gipsowych od razu a przy cementowo wapiennych min tydzień kisić Smile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
Kuchnia, łazienki, garażcmam CW, reszta gips ? dzisiaj uchyliłem okna już, w poprzedni piątek skończyli chyba będzie ok?
Brakło im tej dolina nidy zeta i musieli dokończyć dwa pomieszczenia knauf diamant mp 75 ??? bedzie widać różnicę jak to wyschnie?
Odpowiedz
Jeśli chodzi o wygląd czy to jest gips zwykły czy utwardzo y czy to producenta x czy y to powinno wyglądać tak samo jakościowo. Kwestia jak kto zrobi.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
(10.03.2020, 19:34)maciej87 napisał(a): Akurat w tamtej chwili Zeta nie była dostępna a ja potrzebowałem na już. Poza tym duża łazienka jest cała w płytkach a mała w większości więc to i tak nie ma znaczenia jaki tynk.
Dlaczego gipsowe? Wg mojego zdania tynk to tynk więc po co miałem przepłacać. CW trzeba szpachlować bo nie zrobisz wyprawki ( po zrobieniu tynków zawsze są wyprawki tzn parapety, uderzenia no profilami itd itd i niestety na CW zawsze jakikolwiek wyprawkę będzie widać. Czy CW są gładkie? Jeśli zrobisz np Kreisel 561L ale są miękkie jak diabli. To już wolałbym zwykle gipsy. Ja szlifowałem całe. Jeśli chodzi o Zete i Diamanta to jest dokładnie to samo- mi po prostu się lepiej robi na Zecie. Jeśli chodzi o twardość to jeśli CW ma być twardy to musi mieć kruszywo no Baumit MPI25 a jeśli będzie względnie gładki to nie będzie twardy

Zdecydowałem się w końcu na gipsowe. U mnie tynkarze robili na Kreisel 651T.
Po skończonej pracy na mokre tynki wszystkie ściany przejechali jeszcze delikatnie gładzią Franspol.
Niestety efekt przy przyłożeniu lampy nie jest jak dla mnie zadowalający.
Chciałem zapytać czym szlifowałeś tynki?
Odpowiedz


Na mokre tynki raczej gładzi się nie kładzie. Szlifowałem żyrafą papier 180
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
Dzięki za informację. A czy coś się może stać z tą gładzią, jak się przejedzie delikatnie po mokrych tynkach?
Odpowiedz
Wczoraj ekipa zaczęła robić tynki Wink generalnie temat tynków to temat rzeka, ogólnie byłem nastawiony na tynki maszynowe cem-wap (takie miałem w pierwszym domu ), podczas szukania ekipy praktycznie każda co niby je robi odradzała , że niby pęka itp...każda ekipa namawiała na tynki gipsowe, że niby zajebiste, że nie trzeba gładzi itp... Po kilku konsultacjach uzyskałem opinię że gipsowe to lipa, dla nich szybciej, prościej i łatwiej natomiast dla klienta jako właściwości na ścianie to już gorzej...glazurnik mi powiedział że do łazienek to już absolutnie. W sumie to dużym fartem udało mi się znaleźć ekipę gdzie stworzyła im się luka i robią mi cem-wap ale tradycyjnie, tzn. wapno, cement, piach, betoniara i jadą. Byłem oglądać ich robotę i wydaje się ok, także dam znać na koniec jak to wyszło.
Odpowiedz
Teoretycznie nic nie powinno się stać z gładzią tylko trzeba czekać aż porządnie wyschnie. Lecz gwarancji Ci nikt nie da na kombinacje takie jak u Ciebie Smile
Jeśli chodzi o tynki i ich rodzaj to zależy od klienta. Ja mam 90 % klientów którzy sami dzwonią i mówią jakie chcą. Mi to jest obojętnie ja mogę zrobić każde, jedynie różnica duża jest w cenie.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
Mam pytanie odnośnie ilości materiału potrzebnego do wykonania tynków cementowo wapiennych . Tynki będę wykonywał sam , wielu z was robiło  je we własnym zakresie i mogło by pomóc za co był bym bardzo wdzięczny.
 ile :
cement 
wapno
piach
jaki grunt na bloczki H+H
Odpowiedz
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu