Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tynki maszynowe
#31
(24.11.2017, 14:28)fastplayer napisał(a): rygipsy to też dobry pomysł ale osobiście boję się spękań w miejscach łączeń.

Jak uzyjesz dobrego materialu na laczenia i zrobisz to poprawnie to nic nie peknie.
Odpowiedz
#32
(24.11.2017, 18:25)santaDe napisał(a):
(24.11.2017, 14:28)fastplayer napisał(a): rygipsy to też dobry pomysł ale osobiście boję się spękań w miejscach łączeń.

Jak uzyjesz dobrego materialu na laczenia i zrobisz to poprawnie to nic nie peknie.

Zgadzam się z przedmówcą. Osobiście polecam taśmę z włókna w połączeniu z knauf uniflott. Mam tak zrobione już z 10-lat i nic nie pęka. Knauf jest drogi, ale zużywa się go bardzo mało i na całość nie powinno zejść więcej niż 2-3 worki.
Odpowiedz
#33
Na papierze tez mozna robic i oczywiscie uniflot do tego i nie ma szans zeby cos peklo, chyba ze dom szkieletowy i niesamowicie pracuje drzewo to moze sie zdarzyc.
Odpowiedz
#34
A ja się nie zgadzam. Choć nie wiadomo jakie materiały byście nie zastosowali jak ma pęknąć to pęknie...
Odpowiedz
#35
(25.11.2017, 03:30)fastplayer napisał(a): A ja się nie zgadzam. Choć nie wiadomo jakie materiały byście nie zastosowali jak ma 
A ja sie nie zgadzam;-) jak jest zle zrobione to peknie trzeba robic starannie dobrymi materialami wg instrukcji producenta i najlepiej od poczatku do konca systemowe rozwiazania jednego producenta
Odpowiedz


#36
Witam. Ja osobiście jak bym sobie budował domek i nie było by mnie stać na tynkarzy to kleił bym rygipsy gdyż nie potrafię tynkować, co do pęknięć to na dobrej ścianie niema prawa nic pęknąć (oczywiście uniflot z siatką dla pewności), mowa o ścianach z betonu komórkowego odmiany min. 600 lub ceramiki ew. silka. Wszystko oczywiście robione na koniec po wyschnięciu ścian i posadzek z ociepleniem domu włącznie. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#37
Pęknie czy nie pęknie, zależy również od okoliczności. Cóż, że zastosujemy materiały najlepsze, skoro np. jak u mnie, przeprowadzano kanalizację miejską 1,5m od mojej kamienicy? 12 lat od remontu nic się nie działo a rysy szły na moich oczach, podczas pracy zagęszczarki ;/ Budowa domu na podłożach gliniastych przy drogach , szczególnie brukowanych też niesie za sobą duże ryzyko, bo przenoszą bardzo drgania wywoływane przez pojazdy. Swego czasu kładłem ponad 200m2 fliseliny na sufity w poniemieckim folwarku, bo żadne 'sztywne' metody nie pomagały skoro przejazd byle osobówki był odczuwalny o gruszkach z betonem czy ciężarówkach nie mówiąc. 3 lata gość nie dzwoni, więc albo pomogło albo...się przyzwyczaił Wink
'Stara szkoła' mówiła, że najlepiej robić wykończeniówkę w nowych budynkach, które zimę przestały pod gotowym dachem, żeby wszystko się ułożyło pod ciężarem śniegu itd. Tyle że teraz czasy i zimy inne Big Grin
Odpowiedz
#38
Wszystko właśnie zależy od podłoża i usytułowania domu. jak będzie pracować to pęknie wszystko. Gdy budynek osiada to ściany i tynki CW się rysują. I siatka Rabica nie pomaga.
Odnośnie gipsów to podobno bardziej chłoną wilgoć i co za tym idzie bardziej przykleja się kurz do ścian zawarty w powietrzu i malowanie musimy częściej robić.
Odpowiedz
#39
(27.11.2017, 12:29)JakubM napisał(a): Odnośnie gipsów to podobno bardziej chłoną wilgoć i co za tym idzie bardziej przykleja się kurz do ścian zawarty w powietrzu i malowanie musimy częściej robić.

Umiesz poprawić humor Smile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#40
Macieju czy do agregatu tynkarskiego potrzebujesz przyłącze siłowe 12KW czy w razie potrzeby jak niema możliwości gdzie się podpiąć dysponujesz własnym agregatem prądotwórczym.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu