Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od czego zacząć?budowe domu za 150tys
#1
Big Grin 
Proszę o porady od czego zacząć załatwianie papierkowych pozwoleń na budowe domu. Niewiem od czego zacząć od kupna projektu?od kredytu w banku?czy moze od wyznaczenia drogi wjazdowej na działkę ?lub podłączen do gazu lub wody?
Mamy swoja działkę, czekamy jeszcze na przebudowe slupów NN kable mają iść ziemią a nie tak jak dotychczas przez środek działki nad powierzchnią.
Czy poprostu wstrzymac sie z wszystkim poki nie przebudujemy sieci elektrycznej??
Gmina ma miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
Prosze o porady głownie chodzi mi pokolei jak przebrnąc przez papierkową biurokracje sprawnie i bez stresu
Odpowiedz
#2
(13.03.2017, 11:34)Agniecha194 napisał(a): Proszę o porady od czego zacząć załatwianie papierkowych pozwoleń na budowe domu. Niewiem od czego zacząć od kupna projektu?od kredytu w banku?czy moze od wyznaczenia drogi wjazdowej na działkę ?lub podłączen do gazu lub wody?
Mamy swoja działkę, czekamy jeszcze na przebudowe slupów NN kable mają iść ziemią a nie tak jak dotychczas przez środek działki nad powierzchnią.
Czy poprostu wstrzymac sie z wszystkim poki nie przebudujemy sieci elektrycznej??
Gmina ma miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
Prosze o porady głownie chodzi mi pokolei jak przebrnąc przez papierkową biurokracje sprawnie i bez stresu

A te słupy przeszkadzają Ci w budowie? Jeżeli zakopią kable, to i tak bedziesz musiała zachować od nich odległość. 
Z tego co się orientuję, to bank da Ci i tak kredyt dopiero jak będziesz mieć pozwolenie na budowę.
Odpowiedz
#3
Te słupy idą przez środek dzialki po skosie i chcemy je skablować i przesunąc w granice. Działka robi sie przez to niezbyt ustawna.
Odpowiedz
#4
(13.03.2017, 12:55)Agniecha194 napisał(a): Te słupy idą przez środek dzialki po skosie i chcemy je skablować i przesunąc w granice. Działka robi sie przez to niezbyt ustawna.
No to poczekaj na zakopanie kabli, bo skoro słupy są na aktualnej mapie to nikt Ci pozwolenia na budowę nie da.
Odpowiedz
#5
Zrób sobie zjazd na działkę, utwardź pod planowaną kostką, załatwiaj zapewnienia od dostawców mediów, kup projekt, pogadaj z architektem adoptującym, geodetą. Generalnie, jeżeli wiesz, że te kable będą przesunięte to śmiało możesz się brać za papierki tak jak napisałem powyżej. Powodzenia
Odpowiedz


#6
Daj znać co tam wyszło z linią NN , na działce którą planuje kupić po granicy idą słupy i trochę działki zabierają , w tym roku też będą przebudowywac sieć i zastanawiam się czy to coś da prócz walorów estetycznych
Odpowiedz
#7
(13.03.2017, 11:34)Agniecha194 napisał(a): Proszę o porady od czego zacząć załatwianie papierkowych pozwoleń na budowe domu. Niewiem od czego zacząć od kupna projektu?od kredytu w banku?czy moze od wyznaczenia drogi wjazdowej na działkę ?lub podłączen do gazu lub wody?
Mamy swoja działkę, czekamy jeszcze na przebudowe slupów NN kable mają iść ziemią a nie tak jak dotychczas przez środek działki nad powierzchnią.
Czy poprostu wstrzymac sie z wszystkim poki nie przebudujemy sieci elektrycznej??
Gmina ma miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
Prosze o porady głownie chodzi mi pokolei jak przebrnąc przez papierkową biurokracje sprawnie i bez stresu

Cześć.Dam tobie dobrą radę.

1.Miejscowy Plan zagospodarowania terenu to jest pierwsza rzecz o którą musisz wystąpić .Tam masz wszystko napisane co można a co nie .Jeśli w warunkach zabudowy jest napisane,że jest pozwolenie na budowy ww domu za 150tyś a min.rodzaj dachu -czterospadowy,kąt nachylenia dachu 25 stopni,wysokość budynku to są jedne z wazniejszych rzeczy.

2.Kupno projektu

3.Kierownik budowy i tu dobra rada mój przyszły kierownik budowy załatwi wszystkie papierkowe sprawy za mnie w cenie prowadzenia budowy plus 1500 zł za adaptacje projektu i tyle.Nie męcz się sama z tymi sprawami pozwolenia itd nie warto ! stracisz dużo zdrowia i dostaniesz siwych włosów.Ogólnie u nas w pomorskim kierownicy biorą za załatwienie spraw wszystkich, dodatkowo od 600 do 1000 zł ale uwierz mi to i tak się opłaca dać i zapłacić,mieć spokój . Mój kolega po 7 miesiącach uzyskał wszystkie pozwolenia to jakaś masakra i załatwiał to sam i mówił mi,że to jakiś koszmar był. Każdy to tobie powie tobie i tyle.Ogólnie przygotuj się na łączną kwotę czyli wszystkie opłaty wraz z prowadzeniem budowy od 5  do 7 tyś to wszystko i tyle.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Odpowiedz
#8
(13.03.2017, 20:07)czarny286 napisał(a):
(13.03.2017, 11:34)Agniecha194 napisał(a): Proszę o porady od czego zacząć załatwianie papierkowych pozwoleń na budowe domu. Niewiem od czego zacząć od kupna projektu?od kredytu w banku?czy moze od wyznaczenia drogi wjazdowej na działkę ?lub podłączen do gazu lub wody?
Mamy swoja działkę, czekamy jeszcze na przebudowe slupów NN kable mają iść ziemią a nie tak jak dotychczas przez środek działki nad powierzchnią.
Czy poprostu wstrzymac sie z wszystkim poki nie przebudujemy sieci elektrycznej??
Gmina ma miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
Prosze o porady głownie chodzi mi pokolei jak przebrnąc przez papierkową biurokracje sprawnie i bez stresu

Cześć.Dam tobie dobrą radę.

1.Miejscowy Plan zagospodarowania terenu to jest pierwsza rzecz o którą musisz wystąpić .Tam masz wszystko napisane co można a co nie .Jeśli w warunkach zabudowy jest napisane,że jest pozwolenie na budowy ww domu za 150tyś a min.rodzaj dachu -czterospadowy,kąt nachylenia dachu 25 stopni,wysokość budynku to są jedne z wazniejszych rzeczy.

2.Kupno projektu

3.Kierownik budowy i tu dobra rada mój przyszły kierownik budowy załatwi wszystkie papierkowe sprawy za mnie w cenie prowadzenia budowy plus 1500 zł za adaptacje projektu i tyle.Nie męcz się sama z tymi sprawami pozwolenia itd nie warto ! stracisz dużo zdrowia i dostaniesz siwych włosów.Ogólnie u nas w pomorskim kierownicy biorą za załatwienie spraw wszystkich, dodatkowo od 600 do 1000 zł ale uwierz mi to i tak się opłaca dać i zapłacić,mieć spokój . Mój kolega po 7 miesiącach uzyskał wszystkie pozwolenia to jakaś masakra i załatwiał to sam i mówił mi,że to jakiś koszmar był. Każdy to tobie powie tobie  i tyle.Ogólnie przygotuj się na łączną kwotę czyli wszystkie opłaty wraz z prowadzeniem budowy od 5  do 7 tyś to wszystko i tyle.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Chyba przesadzasz z kwotami

Jestem z okolic warszawy wiec ogolnie powinno byc drogo

za adaptacje projektu + zlozenie wszystkich dokumentów w uzudzie architekt wzial 1100 brutto

a kierownik budowy za calosc 1500.

Wiec nie wiem skad u Ciebie kwota 5-7 tys ???
Odpowiedz
#9
No nie przesadzam uwierz mi.

Kierownik budowy 2000zł
Adaptacja projektu czyli architekt 1500zł
Wyciągniecie wyrysu mapki do celów projektowych 800 zł
Podbicie kwitów przez majstra odnośnie podlączenia wody 650zł
Wyciągniecie dokumentacji odnonśie przyłącza sieci wodnej 200 zł
Geodeta 500 zł
Zostało wyciągniecie kwitów odnośnie przyłącza energi elektrycznej z Energi też nie mała kwota nie pamiętam dokładnie
I u nas dodatkowa opłata kierownikowi budowy za załatwianie papierów odnośnie pozwoleń 600-1000 zł

jeszcze tam jakieś duperele były około 300 zł chyba .

I trzeba zaznaczyć,ze architekt weżmie tyle jeśli nie będziemy wprowadzać dużo zmian za doprojektowanie piwnicy 500 zł drożej by wyszło.Nie stety u nas są takie ceny wiec nie piszmy,że to tylko są 2 rzeczy czyli kupno  projektu i adaptacja bo wiele osób tak jak ja do dzisiaj nie zdaje sobie sprawy ile same pozwolenia kosztują a są one potrzebne po to aby ruszyć z budową ,zakładając,że staramy się o pozwolenie na budowę !


Więc chyba tobie rozjaśniłem sprawę co ?
Odpowiedz
#10
(13.03.2017, 21:42)johny_szczecin napisał(a): W powiecie polickim pod szczecinem zalatwiam juz wszystko 2,5 roku. Moze za 2 tyg bede mial pozwolenie. Jak slysze ze ktos zalatwil w pol roku to zazdroszcze. W jednym powiecie jest babeczka co zalatwia w miesiac!!! Slyszalem od klientow juz kilku ze to prawda, bo to stara wyjadaczka co pracowala w urzedzie. Szczerze to ja bym nie oszczedzal 1000 czy 2000 na architekcie czy kierowniku co to wszystko pozalatwia bo to jest w moim wypadku juz cyrk. Sama faktycznie zacznij od wypisu z miejscowego planu. Zapewnienie dostaw wody, pradu, gazu. Podobno zjazdu juz nie trzeba ustalac, ale chyba nie we wszystkich przypadkach. Zalezy na jaka droge bedzie zjazd. Sprawdz ksiegi wieczyste bo potrafia tam byc babole. Moze sluzebnosc drogi bedzie trzeba ustanowic itd. Kazdy przypadek jest inny i kazdy urzad.

Mój kierownik budowy pracuje w urzedzie miasta i ma tam wtyki i tyle , wszystkie pozwolenia załatwia dosłownie w 1 miesiąc więc nie ma co marnować sil i lepiej dać 600zł i mieć to z głowy ,prawda? pewnie ,że tak !

Czytajcie dokładnie to co piszemy ! jony szczecin ma rację ! ja odnośnie drogi mam wszystko w akcie notarialnym jestem w częśći jej właścicielem ,księgi wieczyste sprawdzone i wszystko ok. Więc proszę nie piszmy głupot i nie wprowadzajmy forumowiczów w błąd !
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu