Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wieniec na fundamencie
#11
(14.03.2017, 15:51)klonu1988 napisał(a): Co do ceny to też mi się wydaje, że bez znaczenia. Słupy spajają fundament z wieńcem - nadają sztywność konstrukcji. Im więcej słupów, tym sztywniejsza i mniej podatna na pęknięcia konstrukcja.

No ale ściany przecież nie będą pękać więc co to ma do pękania sufitów? Czy może chodzi o to że ściany pracują pod wpływem zmiany temperatury, wiadomo o co chodzi jak zimno to materiał się kurczy, a jak cieplej to sie rozciąga. Ale Ale, ściany są ocieplone więc temperatura muru się nie zmienia praktycznie wcale więc i rozszerzalność będzie znikoma.
Odpowiedz
#12
Ciekawi mnie jeszcze jeden szczegół. Czy jeżeli miejsce słupów żelbetowych nie będzie odizolowane papą od fundamentów, to czy nie zrobi to mostków termicznych? Widziałem, że Łukasz izoluje je na swoich budowach. Wykonawca twierdzi, że izolowane papą słupy nie są związane z fundamentem i nie spełniają swojego zadania. Z jednej strony dobrze by było, żeby mostki termiczne nie występowały, z drugiej argument mojego wykonawcy też do mnie przemawia. Co o tym myślicie?
Odpowiedz
#13
(15.03.2017, 11:45)klonu1988 napisał(a): Ciekawi mnie jeszcze jeden szczegół. Czy jeżeli miejsce słupów żelbetowych nie będzie odizolowane papą od fundamentów, to czy nie zrobi to mostków termicznych? Widziałem, że Łukasz izoluje je na swoich budowach. Wykonawca twierdzi, że izolowane papą słupy nie są związane z fundamentem i nie spełniają swojego zadania. Z jednej strony dobrze by było, żeby mostki termiczne nie występowały, z drugiej argument mojego wykonawcy też do mnie przemawia. Co o tym myślicie?

Jest coś takiego jak szlamy uszczelniające albo zaprawy krystaliczne Smile
Odpowiedz
#14
Mostek termiczny i tak będzie bo papy jako izolatora termicznego bym nie traktował. Papa izoluje przeciw wilgociowo. Ja tam się nie znam, ale jak nie dasz papy to beton i tak nie zwiąże mocno do już wyschniętego fundamentu. Cała filozofia to zbrojenie i to stanowi o wytrzymałości, a jak dasz pape to zbrojenie i tak będzie tak samo wytrzymałe. Ja osobiście bym się papy nie bał Smile
Stal pracuje na rozciąganie i papa tu nic nie zmieni, a beton pracuje na ściskanie i nie wiem w czym by tu papa przeszkadzała Smile
Odpowiedz
#15
Dzięki za info, a macie może jakieś zdanie na temat tego wieńca na fundamencie i zostawiania gliny zamiast piasku zasypowego?
Odpowiedz


#16
Ja skłaniam się do piasku zasypowego , nie ryzykowałbym z gliną materiał mocno pracujący do tego materia roślinna , a piasek jest do tego przeznaczony lepiej spać spokojnie budujesz na dłużej niż 2 lata. Chociaż słyszałem opinie że 3 dom buduje się zła siebie pierwszy dla wroga drugi dla sasiada
Odpowiedz
#17
(14.03.2017, 15:45)raxon napisał(a): Co właściwie dają te słupy? I co to ma do pękania sufitu?

(14.03.2017, 15:45)marcinur napisał(a):
(14.03.2017, 15:02)klonu1988 napisał(a): - ława fundamentowa wylana w ziemi,
Łukasz już o tym kiedyś mówił. Dla wykonawcy chyba to jest łatwiejsze, ale pójdzie sporo więcej betonu - dla Ciebie gorzej Smile

Cenowo pewnie wychodzi na jedno bo gdyby kazać ekipie szalować ławy to więcej wezmą za robociznę, a zaoszczędzimy kubik czy dwa betonu Wink To że pójdzie więcej betonu to myślę że lepiej bo cena i tak nie wyjdzie wyższa Smile
W jaki sposób ocieplisz wylaną ławę fundamentową w wykopanym rowie ?
Odpowiedz
#18
A kto ociepla ławę?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#19
(27.08.2017, 21:20)maciej87 napisał(a): A kto ociepla ławę?

A ścianę fundamentową ocieplasz, czy też nie?
Spójrz na duże budowy, gdzie każdy szczegół zatwierdzają inspektorzy nadzoru ( osoby, które patrzą na ręce kierownikom budów ). Każda ława i stopa fundamentowa przed zasypką jest zaizolowana przeciwwilgociowo i termicznie.
Odpowiedz
#20
(28.08.2017, 21:27)deeropolskie napisał(a): Lawa bedzie na 50 a sciana 24 wiec masz minimum po 12 cm z obu str na 10 cm styro. Czasem tez sie odkopuje jak potrzeba

To o czym piszesz to miejsce na ocieplanie ścian fundamentowych. Ja mam na myśli ocieplenie ław fundamentowych. Jak wlejesz beton do rowów i potem to odkopiesz to masz nieregularną strukturę lica ławy. Styrodur nie będzie dobrze przylegał. Lepiej zrobić wykop szerokoprzestrzenny i swobodnie zrobić ławy w szalunkach niż kombinować. Kombinowanie mści się po latach.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu