Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocieplenie Stropu i Poddasza ?
#31
Nie robiąc poddasza użytkowego, czyli standard, chyba nie bardzo jest jak ocieplić pianką strop ?
Odpowiedz
#32
Na wiązary od góry nabijasz jakąś cienką osb - albo jeszcze taniej membranę paroprzepuszczalną i na to natryskujesz od dołu. Idealnie szczelne to nie musi być - najwyżej pianka trochę wytryśnie do góry.
Odpowiedz
#33
Proszę osoby które maja już za sobą etap ocieplenia sufitu/stropu o info co do samej wełny. Chodzi mi o producenta, parametry i cenę. Oglądałem w OBI markę URSA. Macie jakieś opinie na temat tego producenta? Cena za model ultra, czyli najlepsza lambda to 23 zł/m2 15 cm. Trzeba dać 2 warstwy czyli wychodzi 5100 zł na cały sufit. Jakaś masakra!
Odpowiedz
#34
(10.05.2018, 12:48)enter17 napisał(a): Proszę osoby które maja już za sobą etap ocieplenia sufitu/stropu o info co do samej wełny. Chodzi mi o producenta, parametry i cenę. Oglądałem w OBI markę URSA. Macie jakieś opinie na temat tego producenta? Cena za model ultra, czyli najlepsza lambda to 23 zł/m2 15 cm. Trzeba dać 2 warstwy czyli wychodzi 5100 zł na cały sufit. Jakaś masakra!

Hej,

Ja użyłem Knauf NATURROLL Lambda = 0.039
Poniżej wycena NETTO na 100[m2] gr. 15 [cm]

   

Ja wziąłem 220[m2] czyli 45 rolek bo dałem podwójnie = 30 [cm]
czyli cały strop wszyełd mnie ok 2900 zł Brutto
A można dostać taniej zamawiając przez internet.
Ja potrzebowałem szybko, co by nie stać z robotą i wziąłem z pobliskiego składu PSB.
Odpowiedz
#35
Ja będę dawać rockwool.
Odpowiedz


#36
Faktycznie Knauf naturoll na allegro można dostać za 2600 zł z przesyłką licząc 220m2
http://allegro.pl/welna-mineralna-knauf-...42988.html
Rewelacji nie ma jeśli chodzi o współczynnik lambda ale z drugiej strony będzie tego aż 30 cm
Odpowiedz
#37
(11.05.2018, 08:47)enter17 napisał(a): Faktycznie Knauf naturoll na allegro można dostać za 2600 zł z przesyłką licząc 220m2
http://allegro.pl/welna-mineralna-knauf-...42988.html
Rewelacji nie ma jeśli chodzi o współczynnik lambda ale z drugiej strony będzie tego aż 30 cm

Znalazłem Knaufa ze współczynnikiem 0,0033 za 16zł/m2 ale czy warto...
Lepiej dać trochę więcej grubości jak się przejmować tym współczynnikiem który jest tylko mierzalny w warunkach laboratoryjnych i nie masz tak naprawdę gwarancji że taki będziesz faktycznie miał po ułożeniu. Jak to udowodnisz producentowi ?
VW robił większe przekręty ze swoimi dieslami.
Odpowiedz
#38
Nie ociepla sie gruboscia warstwy tylko wlasnie lambda
Odpowiedz
#39
Ale ja głupi... A mogłem kupić 3 cm isovera multimax 30. A nie pchać tyle tego. Mniej roboty taniej i jaka lambda Smile No to mam nadzieję że ty nie popełnisz takiej gafy.
Odpowiedz
#40
(13.05.2018, 20:34)Leszek85 napisał(a): Ale ja głupi... A mogłem kupić 3 cm isovera multimax 30. A nie pchać tyle tego. Mniej roboty taniej i jaka lambda Smile No to mam nadzieję że ty nie popełnisz takiej gafy.
3 to może trochę za mało, ale 20-25 jak najbardziej.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu