Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocieplenie Stropu i Poddasza ?
#1
Witam.Mam pytanie do was forumowiczów i do Pana Łukasza?

Wiadomo musimy ocieplić strop w domu a co z poddaszem czyli skosami czy to zostawiamy ? czyli tylko więżba,membrana i dachówka ? czy poddasza się już nie ociepla w tej konfiguracji ?

Może dziwne pytanie ale zastanawiam się nad tym ?
Odpowiedz
#2
Zależy co chcesz tam trzymać.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#3
Ja ocieple tylko strop. Skosów nie będę ocieplał bo strych nie będzie powierzchnią mieszkalną i w zimie może być tam mróz.
Odpowiedz
#4
Tam chcę różne rzeczy trzymać ale nie było by wskazane żeby było tam mrozno-mróz . Więc nie ma przeciw wskazań żeby to ocieplić ? Np wełną i ppodwiązać np sznurkiem ? co myślicie o tym ??
Odpowiedz
#5
Jeśli dobrze ocieplisz strop pod podłogą tego stryszku to i tak mróz tam będzie. Jak chcesz żeby w tym projektowym stryszku bylo na plusie to nie rób ocieplenia stropu pod stryszkiem. Za to musisz zrobić zabudowe czyli postawić jakieś ścianki z OSB i je ocieplić, no i sufit czyli skosy trzeba ocieplić.
Odpowiedz


#6
To nie jest zły pomysl . Zrobienie samej scianki na poddaszu juz dużo da.
Odpowiedz
#7
Ale ja nie chce grzać strychu tylko chciałbym tam trzymać nie tylko choinkę ale rozne rzeczy może jakieś ciuchy itp czyli ty mówisz o ociepleniu stropu-sufitu 30 wełna ! Dobrze zrozumiałem??
Odpowiedz
#8
Aha teraz rozumie. Ale zrobię sama zabudowę na strychu za nim zrobię sufit ale trzeba zrobić tez jakieś drzwiczki,wejście żeby zobaczyć w razie czego jak dach wygląda od środka.

A powieźcie mi czy macie zamiar deskować cały strych ???

A powieźcie mi czy macie zamiar deskować cały strych ??? Tzn cala powierzchnie ?
Odpowiedz
#9
Tak myślę tez czyli deskować boki a środek czyli stryszek z osb . A jak myśleliście może jak większe szpary uszczelnic po miedzy deskami ? To sa ważne rzeczy ale później komus pomogę z naszych postow.
Odpowiedz
#10
Pisałem o tym na FM kilka dni temu Smile Ja to widzę tak. Między dolnym pasem wiązarów, a sufitem taka przestrzeń żeby rozłożyć kanały WN. TO zasypać regranulatem styropianowym potem tak samo czyli sznurowanie. Na to wełna do wysokości górnego poziomu pasa. Jeszcze raz sznurowanie i na wełna ale układana raczej tak samo bo wygodniej tylko trochę szersza będzie musiała być. Dwie takie warstwy wełny nawet tej taniej plus regranulat dadzą dobry parametr u.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu