Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocieplenie Stropu i Poddasza ?
#11
A ten regrenulat to jakie koszty ? A myszki nie benda w styropianie czyli tym regranulacie,grasować ?
Odpowiedz
#12
Nawet jeśli by to była niska cena granulatu to chyba raczej bym sie nie zdecydowal. Dużo wątpliwości i w razie jakiegoś uszkodzenia sufitu ,zalania itp chcą demontować te sypiace granulki.
Odpowiedz
#13
Cena niska. 60-70 zł za m3. Chętnie bym tam dał wełne, ale się nie da, no chyba żeby wdmuchać, ale to by miało te same wady co regranulat.
Odpowiedz
#14
Ja planuję zrobić coś takiego. Jak będzie już zamontowany sufit położę na podwieszaną konstrukcję sufitu 5cm wełny na to kanały WM następnie znowu wełnę do dolnego pasa wiązarów. Pomiędzy wiązary również wełna. Kanały WM na wełnie i pomiędzy nimi wełna, oraz nad nimi to da mi bardzo dobrą ich izolację.
Odpowiedz
#15
Cytat:Kanały WM na wełnie i pomiędzy nimi wełna, oraz nad nimi to da mi bardzo dobrą ich izolację.


Akurat w naszym przypadku izolowanie kanałów od spodu nie ma żadnego sensu. Ważne jest zaizolowanie nad. W sumie to standardowe kanały WM fabrycznie izolowane mają wełne grubości kilku cm, a u nas będzie kilkadziesiąt Big Grin
Odpowiedz


#16
Zgadza się ze izolacja od spodu nie ma większego sensu, jednak ja ją traktuję bardziej jako amortyzację.
Chodzi o to że gdy kanały WM leżałyby na metalowej konstrukcji k-g i na samym k-g to wydaje mi się że przy większej sile nawiewu mógłbym słyszeć jakieś drgania (takie moje przypuszczenie)
Odpowiedz
#17
Ja zamierzam zrobić to tylko wełna na grubość 30cm i myślę,ze to wystarczy . Wełna dobrej jakości i firmy Rocwool czi Isover i tyle.
Odpowiedz
#18
Ja to wątpię że tam będzie aż tyle miejsca żeby zmieścić dodatkowe 5cm pod rurkami. Pod skrzynki pewnie dam coś dla amortyzacji ale to będzie miało grubość kilku milimetrów pewnie.
Odpowiedz
#19
Z tymi 5 cm to na razie taki luźny pomysł ale na pewno coś dam dla amortyzacji na przewodach.
Odpowiedz
#20
Czy ktos myślał nad ociepleniem " stropu " piana natryskowa zamiast wełną ? Piana ma to do siebie ze uszczelni każdy nawet najmniejszy zakamarek i jest cieplejsza od wełny ??
Mocno rozważam taka opcje ale wolałbym posłuchać innych opinii
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu