Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocieplenie Stropu i Poddasza ?
#21
Moj kolega w pracy sie tym zajmuje. Wychodzi to dosyć drogo 50-54 zl za m2 . Grubosc 20cm. Wiec odpuszczę sobie.
Odpowiedz
#22
mnie bardzo ciekawi jak sie bedzie zachowyuwało drewno zalane ta piana po 20 latach i wiecej, bo jak z kazda rzecza musi byc jakis minus
Odpowiedz
#23
Ja słyszałam od chłopaka który pracuje przy tym że sam u siebie poddasze ociepla wełną.
I na kanał na yt jest Pan który pokazuje jak zrobić ocieplenie gładzie zabudowę G-K i on też nie jest za pianą.
Odpowiedz
#24
Coraz bardziej rozważam myśl na temat ocieplenia pianą, dużo moich znajomych instalatorów odradza mi wełnę przy takiej konstrukcji ze względu na gryzonie i inne robactwo, które się zagnieździ w wełnie. Przerabiali to już i mówią że masakra. Przy stropie betonowym to bym to olał ale G-K i OSB to będzie słychać jak mi coś tam łazi   ;)
Odpowiedz
#25
(12.05.2017, 19:24)czarny286 napisał(a): Moj kolega w pracy sie tym zajmuje. Wychodzi to dosyć drogo 50-54 zl za m2 . Grubosc 20cm. Wiec odpuszczę sobie.

ja robilem ta piana ocieplenie sufitu to mnie skasowali 40 zl z m2 na 20 cm grubosci + 5% doliczyli za wszelkie zakamarki itp... 
To bylo natryskiwane na blache trapezowa od spodu w warsztacie ale nie wiem czy to dobry pomysl zapsikac "strop" tym bardziej ze ja bede mial na stropie pomiedzy belkami mnóstwo rur od rekuperacji .
Odpowiedz


#26
(16.03.2017, 21:45)czarny286 napisał(a): A ten regrenulat to jakie koszty ? A myszki nie benda w styropianie czyli tym regranulacie,grasować ?

Myszy mogą grasować zarówno w styropianie, jak i w wełnie. Mam wełnę i miałem myszy na strychu nieogrzewanym.
Więc to żaden argument za wełną

Regranulat kosztuje ok. 30 - 35 zł. m3.
Tu masz aukcje za 25 zł/m3 (wrzucam, bo może się komuś przydać),

https://www.olx.pl/oferta/styropian-zmie...g7vJW.html

Kupić tego 100 m3 i zasypać (położyć cały worek i rozciąć). Wyjdzie ok. 0,5 m (współczynnik przewodzenia ciepła ok. 0,05) grubości.
Do tego 5 cm. najtańszej i względnie ciężkiej (skalnej) wełny, ułożyć na górę.

Halogeny umieścić w obudowie (jakieś małe gliniane doniczki... Big Grin  ), a puszczone ewentualnie w stropie kable prądowe w peszlach ochronnych.
Tanio, super ciepło, skutecznie, szczelnie i do zrobienia "tymi ręcami".

Polecam. Smile
Odpowiedz
#27
Ja u siebie mam wiązary z obciążeniem na poddasze użytkowe o czym wspominałem w innych tematach. W przyszłości chciałbym tam kiedyś sobie zrobić jakieś pokoje natomiast to daleki plan. Lepiej jest od razu zainwestować i ocieplić dach? Czy standardowo ocieplić strop. Jak ocieplę dach to czy strop również będzie wymagał ocieplenia?
Odpowiedz
#28
(02.04.2018, 20:27)Lubin napisał(a): Ja u siebie mam wiązary z obciążeniem na poddasze użytkowe o czym wspominałem w innych tematach. W przyszłości chciałbym tam kiedyś sobie zrobić jakieś pokoje natomiast to daleki plan. Lepiej jest od razu zainwestować i ocieplić dach? Czy standardowo ocieplić strop. Jak ocieplę dach to czy strop również będzie wymagał ocieplenia?

Jak ocieplisz strop to zmniejszysz kubaturę ogrzewanego budynku. Jeżeli ocieplisz dach a nie ocieplisz stropu to poddasze będzie pośrednio ogrzewane przez ciepło przenikające przez strop z niżej położonych pomieszczeń. I tyle Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#29
Reasumując najlepiej ocieplić jedno i drugieSmile Ale na początek raczej ocieplę strop.
Odpowiedz
#30
(12.05.2017, 23:45)sternik napisał(a): Coraz bardziej rozważam myśl na temat ocieplenia pianą, dużo moich znajomych instalatorów odradza mi wełnę przy takiej konstrukcji ze względu na gryzonie i inne robactwo, które się zagnieździ w wełnie. Przerabiali to już i mówią że masakra. Przy stropie betonowym to bym to olał ale G-K i OSB to będzie słychać jak mi coś tam łazi   Wink

Dlatego ja zastanawiam się nad siatką metalową ocynkowaną, którą zamierzam przybić pod całym okapem od spodu na zewnątrz domu. Coś takiego:
   
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu