Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piec na Ekogroszek a hałas podajnika ?
#1
Z racji tego że nie mam dostępu do gazu to będe opalał dom piecem na węgiel . Pierwszy zamysł to piec dolnego spalania,pisałem to we wcześniejszym poście i tak na 99% raczej zostanie . Kolega mnie namawia na piec na Eko groszek ale zastanawia mnie jedna rzecz ! czy taki piec nie będzie podczas pracy hałasował za sciana pokoju ? i czy da w spokoju spać w nocy domownikom  ? Posiadam piec na eko groszek z podajnikiem rynowym w piwnicy ale mieszkam na 2 piętrze i halas sie niesie i tak !
Odpowiedz
#2
Prosta i rzeczowa odpowiedz na wlasne pytanie.
Bedzie. Jak bardzo? Zalezy tylko od ciebie.
Juz pisalem na forum jak zamierzam izolowac kotlownie
od pomieszczen mieszkalnych
Odpowiedz
#3
@ czarny

pomysl o innych zrodlach ogrzewania
dzialowki w domu mozesz postawic z silikatow. dobrze tlumia halas
Odpowiedz
#4
Może cos nie tak z Twoim piecem, powiedz co dokładnie hałasuje dmuchawa czy sam podajnik.
Odpowiedz
#5
Chodzi o hałas podajnika czyli pracę silnika . Nie skrobanie. Teraz obecnie już dałem sobie spokój z tym.Ale martwię się na przyszłość tym problemem. W tych nowych piecach z innym typem palnika-podajnika,pracuje trochę ciszej.Lecz wolę się zabezpieczyć i wyciszyć ścianę.
Odpowiedz


#6
Chodzi dokladnie o zgniatanie niewymiarowego grochu przez slimak (cos ala strzal)
Odpowiedz
#7
Raczej odglos pracy silnika. Żeby tylko było słychać trzaski grochu to by było ok.
Odpowiedz
#8
A mieszkacie z takim piecem? Ja mam obecnie za ścianą? Na początku było słychać dmuchawę ale po zmniejszeniu sily. Już praktycznie nie słychać nic
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#9
Czarny286 doczytałem sie że chcesz piec dolnego spalania, nie wygodniej jest palić od góry, Mam u zwykły piec zasypowy bez dmuchawy w którym to zacząłem palić od góry musiałem tylko wywalić kawałek sznura w drzwiczkach. Moim zdaniem spalanie jest stabilniejsze i bardziej wydajne.
Odpowiedz
#10
Ale czy przy takim piecu jesteś w stanie zachować stałopalność ? Czy musisz po wypaleniu opalu znowu rozpalić ?
Zastanawiam sie nad dolniakiem albo na ekogroszek np.Ogniwo Eko Plus 10kw. Decyzja padnie pewnie w ostatniej chwili. Ale jak będzie na eko groszek to po prostu,wycisze sciane za kotlownia.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu