Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - Zduńska Wola/Henryków
#21
(23.04.2017, 10:00)kuznia napisał(a):
(23.04.2017, 09:50)aarek1404 napisał(a): a co teraz z kominem w salonie? też rezygnujesz? był schowany w spiżani a teraz jak to bedzie rozwiązane?

Prawdopodobnie kolega rezygnuje z kominka, ja też będę tak robił z tym że ze spiżarni i wc robię jedno pomieszczenie ;-)

Całkowicie likwiduję te pomieszczenia.
Odpowiedz
#22
Dziś ruszyliśmy z murami


Załączone pliki
.jpeg   20170424_181451.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (Rozmiar: 56.07 KB / Pobrań: 1,637)
Odpowiedz
#23
Cześć, dlaczego zdecydowałeś się na Termotom?
Odpowiedz
#24
Na coś trzeba było się zdecydować.
Na kilku zapytanych murarzy suporex czy max-y, wszyscy radzili cegłe.
Odpowiedz
#25
(25.04.2017, 16:00)szpachla napisał(a): Na coś trzeba było się zdecydować.
Na kilku zapytanych murarzy suporex czy max-y, wszyscy radzili cegłe.

Dlaczego cegle? w czym ona jest lepsza od bloczków z betonu komórkowego?
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz


#26
Każdy materiał ma swoje wady i zalety, nie ma lepszych i gorszych...Ceramika na pewno ma większą wytrzymałość na ściskanie i akumulację niż beton komórkowy.
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#27
Wytrzymałość na ściskanie dla budownictwa indywidualnego jest praktycznie pomijalna. Wymagania spełnia zarówno BK, jak i ceramika.
I niestety - dla właściciela dziennika budowy - ceramika poryzowana ma najwięcej wad wśród materiałów do wznoszenia ścian. Poza ceną, która jest konkurencyjna.

szpachla
Murarze być może dobrze radzili mówiąc o maxie. Czyli o pustaku ze zwykłej wypalanej gliny bez żadnych uszlachetniaczy, które mają za zadanie poprawić wsp. przewodzenia ciepła. Taki zwykły max murowany na pełną spoinę poziomą i pionową, to bardzo dobry wybór.

Moja rada (mieszkam od ponad 7 lat w domu zbudowanym z ceramiki poryzowanej): po wymurowaniu kup najtańszą pianę i zapiankuj każdą, nawet najmniejszą, przestrzeń pionową pomiędzy pustakami. Zrób to najdokładniej jak potrafisz. Koszt znikomy, a zysk ogromny.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#28
Każdy buduje z tego co uważa za stosowne. Mi np tynkuje się lepiej na ceramice a sam będę budował z betonu komórkowego raczej.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#29
(25.04.2017, 19:37)maciej87 napisał(a): Każdy buduje z tego co uważa za stosowne. Mi np tynkuje się lepiej na ceramice a sam będę budował z betonu komórkowego raczej.

Ja tak samo, wiele czytałem i doszedłem do wniosku że jednak beton komórkowy.
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz
#30
Coś musiałem wybrać, padło na max-a

W mojej okolicy na 10 domów, 9 jest w cegle.

Dziś trochę do góry


Załączone pliki
.jpeg   20170425_201831.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (Rozmiar: 32.93 KB / Pobrań: 1,424)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu