Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blaszak otynkowany
#1
Question 
Miał ktoś do czynienia z otynkowanym blaszakiem?
Wydaje się to sensowną opcją bo na czas budowy korzystamy z blaszaka jako magazynu, a potem możemy sobie go otynkować, a okucia wykończyć blachą żeby w oczy nie kuł swoim wyglądem.
Kosztowo to nie powinno wyjść drogo, a nawet można sobie podciągnąć prąd i zrobić bramę na pilota Smile
Zastanawiam się czy w lecie, bądź zimie nie popęka taka elewacja, ale w sumie to chyba nic się dziać nie powinno?


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#2
Taki garaż to fajna sprawa. Ale moim zdnaiem lepiej pójść w coś większego. Bo w takim co podałes to ledwo się samochód zmieści a miejsca na jakiąś kosiarkę i inne graty braknie.
Np coś takiego:
[Obrazek: 20110901018.jpg?itok=chHeMZAZ]
Odpowiedz
#3
Ale w jaki sposób chcesz go otynkować ? Na co ten tym położyć ? Przykleić styropian a na nie go tynk ?
Odpowiedz
#4
(24.03.2017, 13:38)czarny286 napisał(a): Ale w jaki sposób chcesz go otynkować ? Na co ten tym położyć ? Przykleić styropian a na nie go tynk ?

Oobkleja się styropianem nawet na pianke. Na to siatka z klejem i tynk. Generalnie tak samo jak dom to się robi.

Co do wielkości to zdj dałem tylko przykładowe żeby było widać o co chodzi. W moim przypadku to minimum 4x6m.

Takie pytanie mam. Zdaje się budując takie cudo do 35m2 wystarczy zgłoszenie. Co jeśli bym chciał zrobić taki garażz plus wiata o pow całkowitej np 40m2. łapie się to pod zgłoszenie czy trzeba pozwolenie pomimo że konstrukcja fundamentów nie ma.
Odpowiedz
#5
(24.03.2017, 15:46)raxon napisał(a):
(24.03.2017, 13:38)czarny286 napisał(a): Ale w jaki sposób chcesz go otynkować ? Na co ten tym położyć ? Przykleić styropian a na nie go tynk ?

Oobkleja się styropianem nawet na pianke. Na to siatka z klejem i tynk. Generalnie tak samo jak dom to się robi.

Co do wielkości to zdj dałem tylko przykładowe żeby było widać o co chodzi. W moim przypadku to minimum 4x6m.

Takie pytanie mam. Zdaje się budując takie cudo do 35m2 wystarczy zgłoszenie. Co jeśli bym chciał zrobić taki garażz plus wiata o pow całkowitej np 40m2. łapie się to pod zgłoszenie czy trzeba pozwolenie pomimo że konstrukcja fundamentów nie ma.
na kazde 500m2 dzialki mozesz postawic jeden taki budynek przy cyzm nie ma obostrzenia w jakiej odległosci maja stac , moze to byc 0,5 cm, zakłądam ze dzialke masz z 10 arow co najmniej i mas z odpowiedz
Odpowiedz


#6
To myślimy bardzo podobnie. Ja chciałbym do blaszaka podłączyć prąd, a mając prąd wystarczy kupić napęd bramy bo też chce podnoszoną do góry. Pewnie jeszcze dobrze by było mieć w takim przypadku jakieś małe boczne wejście. Ja bym chciał od razu zrobić wylewke, bo jak się od razu nie zrobi to potem sie dziaduje a jakaś kostka czy płytki betonowe taniej nie wyjdą. U mnie rodzice mają blaszaka 3x5 a zamocowanu jest tak że, z rogach są dodatkowo wbite kątowniki w ziemie i to śrubą przykręcone do blaszaka i wszystko jest git.
Odpowiedz
#7
(24.03.2017, 22:27)deeropolskie napisał(a): No naped widzialem ostatnio cos okolo 500. 
Ja polecam napęd z castoramy, o taki:
https://www.castorama.pl/produkty/instal...f-24g.html
Mam łącznie takie 3 sztuki, działają już ze 3-4 lata i nic się nie dzieje. 
A kosztuje to 380PLN.
Odpowiedz
#8
A czy jakby zrobić trzpienie fundamentowe połączone zbrojeniem razem z posadzką betonowa to chyba dalej nie trzeba pozwolenia? Wtedy wiatr takiej masy nie ruszy jak jeszcze z trzpieni wypušcimy solidne szpilki do zakotwienia i przyspawamy.
Odpowiedz
#9
Na all blaszak cynkowany 4x6 z bramą podnoszoną to koszt 2600zł. Napęd kilka stówek no i pozostaje styropian kleje i tynk. Najdroższy to chyba będzie tynk. Myślę że 5tyś powinno spokojnie wystarczyć, a murowany to wyjdzie wiele wiele więcej. Wiele osób i tak kupuje blaszak na budowę więc to taka pozostałość po budowie.
Odpowiedz
#10
Zrobiłem garaż 5,8mx5,8m dach jednpospadowy przód 3m a tył 2,5m (na zgłoszenie). Fundament to płyta betonowa 6x6m x 0,23m ze zbrojeniem góra i dół siatka fi6 oczko 15. Do tego na dach 12cm styro a w ściany 3cm (budowany z profila 60x30x3,2) Środek folia + osb 10mm a brama 2-skrzydłowa 3x2,5m wysoka. Koszt przeszło 20tys i powiem jedno (chce go jeszcze styro z zew obić) - nigdy więcej - teraz 2 garaż chce normalnie budować z np solbetu + normalne fundamenty. Wyjdzie podobnie a jakość lepsza. Jedyny plus że mam ten garaż na g11 podłączony i budowe mogę ciągnąć ze swojego prądu
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu