Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobudowanie garażu do budynku
#1
Witam. Wspominałem kilka razy, że kilka osób, które nabyły projekt postanowiło "dokleić" garaż do budynku. Ta opcja już jakiś czas temu do mnie trafiła, lecz teraz mam od właściciela zgodę na zaprezentowanie Państwu jak to wygląda na elewacjach i na parterze.
Do końca tygodnia postaram się policzyć z jakimi to będzie się wiązało dodatkowymi kosztami materiałowymi.

Rzuty w większej rozdzielczości.

Parter
Elewacje


[Obrazek: budowa_domu_2017_garaz_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_garaz_1.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Z niecierpliwością czekam na przeliczenie kosztów.
Odpowiedz
#3
Czy tak zmieniony projekt będzie do kupienia czy jest to tylko sugestia jak to można zrobić ?
Odpowiedz
#4
Taką zmianę możesz zrobić na etapie adaptacji
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#5
Czy już wiadomo o ile zwiększa koszta dobudowanie takowego garażu?
Czy zamiast jednego stanowiska można zrobić dodatkowy pokój - jaki ma to wpływ na koszty?
Odpowiedz


#6
Witam i pozdrawiam wszystkich z forum dom za 150 tys. Od jakiegoś czasu przeglądam forum i filmy. Byłbym zainteresowany wybudowaniem takiego domku z  dachem dwuspadowym i garażem przyległym do budynku z przeniesioną kotłownią do garażu. Czy takie rozwiązanie było już analizowane na forum
Odpowiedz
#7
(27.04.2017, 16:46)kafel70 napisał(a): Witam i pozdrawiam wszystkich z forum dom za 150 tys. Od jakiegoś czasu przeglądam forum i filmy. Byłbym zainteresowany wybudowaniem takiego domku z  dachem dwuspadowym i garażem przyległym do budynku z przeniesioną kotłownią do garażu. Czy takie rozwiązanie było już analizowane na forum

Witam ja będę wydłuża o 4.5 m ten projekt z dachem 2 spadowy w czerwcu idę do projektanta, jak będę wiedzal cenę adaptacji z zmianami dam znać ile sobie policzyć. To oczywiście ściany wewnętrzne i rozmiar okien dzwi też będą zmieniane. Jak już wszystko będzie rozplanowanie do mojej działki dodam mój projekt i koszt, prawdopodobnie w sierpniu że względu że obecnie nie jestem w Polsce.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
(28.03.2017, 13:21)Łukasz napisał(a): Witam. Wspominałem kilka razy, że kilka osób, które nabyły projekt postanowiło "dokleić" garaż do budynku. Ta opcja już jakiś czas temu do mnie trafiła, lecz teraz mam od właściciela zgodę na zaprezentowanie Państwu jak to wygląda na elewacjach i na parterze.
Do końca tygodnia postaram się policzyć z jakimi to będzie się wiązało dodatkowymi kosztami materiałowymi.

Rzuty w większej rozdzielczości.

Parter
Elewacje


[Obrazek: budowa_domu_2017_garaz_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_garaz_1.jpg]

Czy coś już wiadomo o ile podskoczy cena za materiał?
Odpowiedz
#9
Witam

Ja zastanawiam się nad dołożeniem garażu, ale przy ścianie frontowej, tak, aby szerokość ściany frontowej została na 12 metrach a zmieniła się długość budynku do ok. 15 metrów. Wjazd do garażu znajdował by się obok drzwi wejściowych do domu i jeszcze zyskał bym możliwość wsadzenie dodatkowego pokoju. Próbował już ktoś tak dołożyć u garaż.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Możesz sobie robić co chcesz, ale pamiętaj że nie wstawisz okna między częścią mieszkalną, a garażem. Jeśli to dobudujesz przykładowo na północnej ścianie to oznaczać będzie że od północy żadnego okna mieć nie będziesz co może być problematyczne.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu