Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warunki zabudowy
#31
Mam pytanie odnośnie mapy do celów projektowych. Ale zacznę od początku. Więc tak: zakupiłem działką budowlaną nie uzbrojoną. Media są około 40-50m od granicy działki. Złożyłem wnioski o warunki przyłącza wod-kan, prądu i gazu. Zadzwoniłem do geodety aby wykonał mi mapkę do celów projektowych. Rozumiem że jak otrzymam mapę to nie będę miał na niej żadnych mediów przy mojej granicy i mam pytania do forumowiczów:
1. Czy jak będę starał się już o przyłącza mediów to będę musiał robić nowe mapy?
2. Czy jak między czasie sąsiad który zrobi coś szybciej na swojej działce(obok jest kilku) doprowadzi media szybciej niż ja to moja mapa jak będę składał pozwolenie o budowę będzie już nieaktualna?
Odpowiedz
#32
Dopóty nic nie zrobisz na swojej dzialce mapy beda wazne.
Ad1.Nie.
Ad2. Sasiedzi nic do tego nie maja.Mapa dotyczy tylko twojej działki.
Odpowiedz
#33
A jak już wybuduję dom i będę chciał wykonać przyłącza ( powstanie budynek) to wtedy będę musiał robić nową mapę?
Odpowiedz
#34
Tak
Odpowiedz
#35
Witam mam pytanie czy dom mogę postawić w dowolnej odległości od autostrady ? czy jest jakieś minimum w przepisach które trzeba zachować ? jestem na etapie pozyskiwania działki i bardzo mnie to interesuje
Odpowiedz


#36
Warunki zabudowy powiedza ci o odleglosci, lub plan zagospodarowania terenu.
Odpowiedz
#37
Rozporządzenie Ministra
Art. 43 Dz.U.2016.0.1440 t.j. - Ustawa z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych
30 m - w terenie zabudowanym, 50m - poza terenem zabudowanym.
Ale i tak ostatecznie warunki zabudowy określą...

Co ciekawe w sytuacji odwrotnej tj. jest domek a autostrada się "buduje" to mogą ci pobudować autostradę dosłownie pod oknem.
Zgodnie z prawem...
Odpowiedz
#38
(01.08.2017, 14:08)skowri napisał(a): Witam mam pytanie  czy dom mogę postawić w dowolnej odległości od autostrady  ? czy jest jakieś  minimum w przepisach które trzeba zachować ?  jestem na etapie pozyskiwania działki  i  bardzo mnie to interesuje

Witam. Dom należałoby postawić ja najdalej od autostrady z wiadomych względów Smile Jak jednak  słusznie zauważył SIERŻANT  powołując się na obowiązującą ustawę, prawo w tej kwestii definiuje to precyzyjnie. Jednakowoż może się zdarzyć że jesteśmy w posiadaniu działki usytuowanej w pobliżu autostrad a wtedy w warunkach zabudowy jest cos takiego jak nieprzekraczalna linia zabudowy która jasno obrazuje i wytycza nam granice co i gdzie możemy budować a gdzie nie. Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#39
Rozumiem dziekuje za odpowiedzi Smile
Odpowiedz
#40
Kupiliśmy z mężem projekt od Łukasza nie sądząc, że będzie problem z dachem wielospadowym - a jest. Sąsiad ma taki dach, dom budował 10 lat temu, natomiast 4 lata temu uchwalono plan zagospodarowania, w którym nie dość, że nasza działka jest objęta ochroną konserwatorską to jeszcze musimy zmienić dach na dwuspadowy.
Jak się pytaliśmy w starostwie czy jest szansa na zgodę żeby zmienić ten dach tak jak w oryginalnym projekcie to powiedzieli, że jest to praktycznie nierealne. ;/
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu