Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warunki zabudowy
#51
(12.10.2017, 12:19)qwerty napisał(a): Czyli generalnie posiadacie działkę pod budowę większą niż 30 arów ?
Czyli z tego co pisali wcześniej może być problem z braniem kredytu pod taką działkę .(bank może potem tego nie sprzedać)
A jak dziewczyna składała papiery na budowę na zasadach rolnika? Czy jest tak żeby być rolnikiem to trzeba posiadać minimum hektar? W tym przypadku macie 1,2 hektarta więc dlatego mogła na takich zasadach zapewne.
Tak działkę mamy 52 ary przeznaczone na to,  z tych 1,2 ale aby się budować na zasadzie rolnika to z  hektara trzeba minimum wydzielić 30 arów. Do złożenia wniosku o pozwolenie wyciagnelismy z gminy potwierdzenie że moja dziewczyna została ujęta jako już płatnik podatku rolnego. A z kredytem problem ma siostra mojej dziewczyny banki niechętnie udzielają kredytu dla rolników na tak duże działki 30 arów. Mogą udzielić ale wiadomo niechcą ze względu na późniejszą sprzedaż. A limit w naszej okolicy w bankach na działki jest 50 arów. I zatem maja znów problem bo również jak moja dziewczyna posiada 52 ary. To już zdecydowanie za duzo. A podzielić za bardzo tego nie ma jak bo z jednej strony działki jest zalew wodny. Plusem budowy na zasadzie rolnika są później podatki niskie, a minusem że poprostu trzeba opłacać KRUS. Jeżeli się nie pracuje legalnie.
Odpowiedz
#52
Witam

Rozważam zakup działki budowlanej pod budowę domu wg projektu Łukasza. O szczegółach nie będę się rozpisywał bo mam nadzieję, że przyjdzie na to jeszcze czas Smile Właściciel działki która mnie interesuje przesłał mi warunki zabudowy. Mam zamiar ogrzewać gazem. Z informacji uzyskanych u właściciela działki i PGNiG wynika, że jest zgoda na podłączenie gazu. W warunkach zamieszczono załącznik o nazwie "Analiza funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu". Plik w załączeniu. Widnieje tam podpunkt nr 3 dotyczący "Istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu". Proszę Was drodzy koledzy i koleżanki forumowicze o analizę tych zapisów i informację czy aby ogrzewać dom gazem muszę wystąpić o nowe warunki zabudowy czy to co jest wystarczy?


Załączone pliki
.pdf   Warunki zabudowy - załącznik.pdf (Rozmiar: 226.92 KB / Pobrań: 749)
Odpowiedz
#53
Shocked 
(06.12.2017, 22:39)inzynier1987 napisał(a): Witam

Rozważam zakup działki budowlanej pod budowę domu wg projektu Łukasza. O szczegółach nie będę się rozpisywał bo mam nadzieję, że przyjdzie na to jeszcze czas Smile Właściciel działki która mnie interesuje przesłał mi warunki zabudowy. Mam zamiar ogrzewać gazem. Z informacji uzyskanych u właściciela działki i PGNiG wynika, że jest zgoda na podłączenie gazu. W warunkach zamieszczono załącznik o nazwie "Analiza funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu". Plik w załączeniu. Widnieje tam podpunkt nr 3 dotyczący "Istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu". Proszę Was drodzy koledzy i koleżanki forumowicze o analizę tych zapisów i informację czy aby ogrzewać dom gazem muszę wystąpić o nowe warunki zabudowy czy to co jest wystarczy?

Witam.
na moje oko jak składałeś wniosek o WZ nie dołączyłeś pisma z pgnig o możliwości podłączenia do sieci gazowej. Takie coś wydają w ciągu 30 dniu i to nie są warunki techniczne tylko informacja że się da. W urzędzie mieli to w nosie i tak to napisali. Ja składałem wniosek o WZ z papierami z pgnig o możliwości podłączenia do sieci gazowej i nie ma o tym słowa w wydanej decyzji (co nie powoduje, że nie mogę podłączyć się do gazu). Według mnie będzie ok.

Druga sprawa pogadaj z architektem żeby sprawdził te wydane WZ z projektem kropka po kropce bo ja przez to zrobiłem sobie 2 miesiące opóźnienia w papierologii bo jak występowałem o WZ to koncepcja budynku była "płynna". Dopiero po dojrzaniu do projektu 150k okazało się żę WZ nie są zgodne. WZ można zmienić i nie czekać na nowe i trwa to 30 dni. Po zmiane WZ okazało się że mam za mały dom (za małą powierzchnię zabudowy) do wielkości działki w pierwotnej decyzji   Huh. No to jeszcze raz zmiana WZ i przedwczoraj mam już drugą zmianę WZ i teraz powinno być OK.

Jak nie ma planu a występujesz o WZ i grzecznie postępujesz w urzędzie to dużo załatwisz...
Odpowiedz
#54
Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć?
Odpowiedz
#55
Wygląda na to że występujący o WZ ograniczył się do wody, prądu ale nie wystąpił do gazowni promesę na przyłącze gazowe. Nie będzie z tym problemu jeżeli w pobliżu idzie nitka, chyba że jesteś jedynym odbiorcą w danej okolicy wtedy może gazownia robić pod górkę z tytułu zbyt małego deklarowanego zużycia (spotkałem się z takim czymś). Sprawdź czy przez te kilka lat dla tego terenu nie został opracowany MPZP bo trochę czasu upłynęło od wydania tego kwitu. Pozdrawiam Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz


#56
ja czekałam na warunki zabudowy równe 3 miesiące, wszystko zależy jak sąsiedzi odbierają listy polecone od gminy.
mam za to inny problem, warunki odebrane na świeżo, nie miałam czasu dowiadywać się co dalej.
mianowicie zapis szerokość elewacji frontowej: 10m+20% czyli maksymalnie 12 metrów.
Posiadam działkę narożną, z jednej strony droga asfaltowa z bramą wjazdową, z drugiej strony szutrowa.
Jak ja mam postawić ten dom na działce? Blush
Czy jeżeli wybuduje go krótszym bokiem względem drogi asfaltowej (10,5m) to czy spełnię warunki zabudowy czy elewacja frontowa musi mieć drzwi wejściowe do domu?
Mam nadzieję że moje rozumowanie jest poprawne, będę mogła kopnąć dom o 90 stopni i wchodzić sobie bokiem do domu patrząc od frontu działki?
Dziękuje i pozdrawiam.
Odpowiedz
#57
Nie wiem, nie znam się..ale oglądając projekty na wąskie działki, WSZYSTKIE miały wejścia od frontu, więc chyba elewacja frontowa musi mieć wejście.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu