Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - Dopiewo
#21
Jeśli będziesz wykonywał ściany sam to H+H a najlepiej Ytong - najbardziej proste bloczki
Odpowiedz
#22
(24.07.2017, 09:47)Insyklumat napisał(a): Jeśli będziesz wykonywał ściany sam to H+H a najlepiej Ytong - najbardziej proste bloczki
O ile dobrze pamiętam to na jednym z ostatnich filmów właśnie Łukasz mówił, że H+H są bardzo dobrze wykonane. Zdecydowanie lepiej niż Solbet.
Odpowiedz
#23
(24.07.2017, 09:54)marcinur napisał(a):
(24.07.2017, 09:47)Insyklumat napisał(a): Jeśli będziesz wykonywał ściany sam to H+H a najlepiej Ytong - najbardziej proste bloczki
O ile dobrze pamiętam to na jednym z ostatnich filmów właśnie Łukasz mówił, że H+H są bardzo dobrze wykonane. Zdecydowanie lepiej niż Solbet.

Witam. Maksymalne odchyłki wymiarowe przy bloczkach H+H wynoszą 1,5 milimetra o czym producenci innych materiałów mogą tylko pomarzyć. Pozdrawiam
Odpowiedz
#24
Odebrałem mapy do celów projektowych. Wystąpiłem do wodociągów i Enea o warunki techniczne przyłącza.
Na działce trochę się zmieniło bo już nie rośnie rzepak Smile
Pierwsze działania to początek ogrodzenia i stawiam najważniejszy budynek Smile Warunki zabudowy mają być dopiero ok połowy września
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#25
hej, jesteśmy na podobnym etapie - mamy już działkę, u Ciebie nie ma już rzepaku - u nas jeszcze rosną ziemniaki.
działka - 26mx29m, 750m kw.
Tez chcielibyśmy zacząć w październiku, ale obawiam się, że przejdzie na listopad lub nawet później.
Nie spodziewaliśmy się, że dach dwuspadowy - a na taki musimy przerobić, i wiązary to dla projektantów miejscowych problem. A jednak.

Czy do pozwolenia na budowę potrzebujesz mieć warunki techniczne przyłączy? Czy wystarczy mapka do celów projektowych i projekt?
Odpowiedz


#26
Warunki techniczne załatwiam przede wszystkim dlatego by mieć w miarę szybko prąd i wodę.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#27
deeropolskie cytuje:
"Zmieniła się nieco sama zawartość projektu budowlanego. Nie trzeba już do niego dołączać oświadczeń przedsiębiorstw sieciowych o dostawie mediów i warunkach przyłączenia oraz zarządcy drogi o możliwości połączenia działki z drogą gminną lub powiatową. Weryfikowanie podłączeń sieciowych będzie miało miejsce podczas oddawania budynku do użytku."
Odpowiedz
#28
no i dlatego też pytałam, bo ostatnio ktoś nam powiedział o tym co pisze sierzant.
Odpowiedz
#29
(06.08.2017, 19:51)deeropolskie napisał(a): . Dziki kraj, znajomy wybudowal pod olawa dom i nie chcieli obebrac budynku bo nie mial elewacji pomalowaniej , tylko klej byl zaciagniety, ze nie moze tak byc , a w okolo sasiednie hudynki stare sie rozlatywaly ni nie przeszkadzaly nikomu, musiel bylejak popaprac farba ab5 muc zamieszkac, paranoja.....

Wokół nas stara część wiochy czyli wielkopolskie zabudowania - stare stodoły, na których łapę położył konserwator zabytków i domy "klocki PRL", a MPZP, który powstał w 2013 r nagle każe robić np dach dwuspadowy a elewację uzgadniać z konserwatorem, który musi ją zaakceptować i najlepsze - elementy elewacji budynku muszę podać w palecie RAL.

normalnie tak jak piszesz - dziki kraj.

Ale pojawiło się światełko w tunelu - ponoć nasz kier.bud spróbuje załatwić z konserwatorem ten dach 4 spadowy... jest więc nadzieja..
Odpowiedz
#30
Wszystko w ostatnim czasie szło już ładnie a dziś odebrałem projekt decyzji o warunkach zabudowy w którym jest powierzchnia zabudowy 16% co przy działce 736m2 daje 117m2 czyli zonk! Napisaliśmy prośbę o zmianę ale z tego co widziałem analizowali obszar tylko 69 m okół czyli mieli tylko jeden dom!!!! i na tej podstawie wystawili te warunki. Załamani jesteśmy bo za bardzo nie wiemy co dalej.... Już miałem pisać o tym co załatwiłem co się zmieniło ale brakuje sił...
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu