Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - Dopiewo
#1
Witam
Nareszcie nastał ten czas aby można założyć dziennik. 
Na razie jesteśmy na etapie dokończenia zakupu działki. W poniedziałek będą mapki, środa zapewnienie wody a pewnie za 3-4 tyg zapewnienie prądu z ENEA. Wtedy złożymy o warunki zabudowy ( czas oczekiwania do 3 miesięcy). Zakładam dziennik tak wcześnie aby pokazać jak przebiega to od samego początku bo zaczynamy od zupełnego zera. W tygodniu dotrze także projekt.
W wstępnych warunkach zabudowy był dach na 30-45 st ale na 95 % uda się zmienić na 25st. 
Działka 23m x 32 m czyli 736m2. 
Media: Woda przed działka ( po 2 stronie ulicy), prąd 20m na wysokości wcześniejszego sąsiada a gaz pod działką.
W projekcie nie będzie za dużo zmian. Będą powiększane okna, może zmniejszony delikatnie korytarz kosztem powiększenia kotłowni i pokojów. Największą zagadką jest co zrobić z ogrzewaniem ( na 99% nie będzie pompy ciepła) , 100% podłogówka ale myślę że jeśli będzie piec na ekogroszek to kotłownia nie będzie grzana ale rurki będą położone a spiżarnia bez ogrzewania.Ocieplenie będzie 15 cm, 20 cm , 30-40 cm. 
Jeśli chodzi o metodę wykonywania to raczej fundamenty ekipa i może dach reszta raczej w własnym zakresie. U Huberta spodobało mi się H+H bo jest jednak bardziej prosty od Solbeta. Kotłownia od pokoju będzie chyba zbudowana z silikatu. Dach oczywiście dachówka ceramiczna. Tynki Zeta a łazienki chyba w cemencie. Okna z roletami chyba w większości elektryczne. Bardzo bardzo optymistyczny plan zakłada wbicie pierwszej łopaty w październiku a wprowadzenie w grudniu 2018. 

Z technicznych rzeczy to proszę o zaniechanie wpisów typu super , dobra robota itd tylko konkretne wypowiedzi czy pytania Smile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#2
Ja posiadam piec na Eko Groszek w obecnym mieszkaniu.Mieszkam na 2 piętrze a piec mam w piwnicy i w moim domku za 150 tys będe miał piec z dolnym spalaniem. Wybor padł na taki typ pieca z racji tego,że piec na Eko Groszek może hałasować ! Czy zastanawiałeś się nad tym ? Uwierz mi wiem co piszę. Słysze ten piec u góry w mieszkaniu.
Odpowiedz
#3
Nie ma się nad czym zastanawiać albo gaz albo piec z podajnikiem do tego kominek
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#4
No ok. Ja osobiście nie mam możliwośći założenia gazu. Więc zostaje piec. Ale bez zastanowienia bym założył Gaz. Wiesz ja bym się zastanowil nat tym piecem.
Odpowiedz
#5
Daj znac jak bedą wyglądać koszty utrzymania prądu budowlanego. U nas też Enea Gniezno. Jak na razie mamy decyzje o warunkach technicznych.
Odpowiedz


#6
Projekt doszedł, można się budować ... Smile Fajnie by tak było ale trzeba poczekać troszkę. Jutro podpisanie umowy przedwstępnej na działkę ( w maju akt notarialny). Złożone już mamy wnioski o możliwość przyłączenia do sieci wodnej i prądu i czekamy za odpowiedzią. Odpowiedź z Zuk-u ma być w tym tygodniu a z Enea jak im się zachce (od 2 do 4 tyg).
Wstępnie adapter jest uzgodniony, czekamy na potwierdzenie i dokładną cenę.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#7
Odpowiedz od Enea będzie dopiero jutro i w tym tyg złożony wniosek o WZ.
Dziś dopełniliśmy wszystkich formalności i działka 736 M2 jest nasza Smile
Papierologia się przeciaga i obawiam się że ambitny plan SSZ na ten rok nie wypali. Szkoda bo wszystko gotowe ale te nasze formalności są niestety nie do przeskoczenia.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#8
(09.05.2017, 20:59)maciej87 napisał(a): Odpowiedz od Enea będzie dopiero jutro i w tym tyg złożony wniosek o WZ.
Dziś dopełniliśmy wszystkich formalności i działka 736 M2 jest nasza Smile
Papierologia się przeciaga i obawiam się że ambitny plan SUSZ na ten rok nie wypali. Szkoda bo wszystko gotowe ale te nasze formalności są niestety nie do przeskoczenia.

jak złozysz wniosek o warunki zabudowy to sie dopiero zacznie papierologia, SmileSmile
Odpowiedz
#9
Nie ma się nad czym zastanawiać albo gaz albo piec z podajnikiem do tego kominek.
Maciej a nie powinno byc tak:
-gaz + kominek
-ekogroszek
Przy grochu nie widze sensu kominka.

Dziś dopełniliśmy wszystkich formalności i działka 736 M2 jest nasza.
Nie posłucham sie ciebie i gratuluje zakupu.Ja rowniez wczoraj stalem sie wlascicielem dzialki.(dzieki rodzice !!!)
Nasze budowy beda na podobnych etapach. Ja juz mam warunki zabudowy, teraz projekt
sie adoptuje. U mnie plusem jest to ze mam gaz, wode, i prad na dzialce. 
Mam takze maly dom mieszkalny i duzy budynek gospodarczy.  Wink

na 99% nie będzie pompy ciepła
Z nikim nie byłem tak zgodny.
Odpowiedz
#10
Co do ogrzewania to cały czas mam dylemat.
Jedno jest pewne będzie kominek czy tam koza. Jeśli chodzi o główne źródło ciepła to sam nie wiem jeszcze. Od pompy oprócz wyżej ceny odstrasza mnie korzystanie z 2 taryfy, chce mieć ciepło cały czas. Wg mnie do pompy żeby było tanio powinna być płyta, silikat. Do tego czasu jeszcze się coś wymyśli.
Niestety my startujemy od totalnego zera tak że już prawie "stówka" pękła.
Jeśli chodzi o papierologię to nic z tym nie da się zrobić więc trzeba dać sobie na wstrzymanie. Wiem że jak będziemy mieli pozwolenie to pójdzie już...
Sierżant a jaka dużą działkę macie?

Maciej 31 arów
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu