Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ETAP V - ROZSZALOWANIE ŁAW FUNDAMENTOWYCH + ZABEZPIECZENIE PRZECIWWILGOCIOWE
#1
Witamy  Big Grin  

Ostatnio zalewaliśmy fundamenty - daliśmy im tydzień czasu na wyschnięcie. Przez ten czas systematycznie je podlewaliśmy (a gdy my tego nie robiliśmy, to robił to za nas deszcz Tongue  ). Beton nam bardzo ładnie związał. Po wyschnięciu przyszedł czas na rozszalowanie wieńców.  Następnie zabraliśmy się za zabezpieczenie fundamentów: jako podkład gruntujący został użyty izohan dysperbit  w stosunku 1:1 z wodą na całe ławy (w miejscach, gdzie był do nich dostęp); na to ( na wierzch) przyszła warstwa zabezpieczająca (lepik) izohan izobud Br-x a na to została położona papa (2 warstwy: pierwsza warstwa papy położona na lepik, druga warstwa została wykonana z   papy termozgrzewalnej - zostało to tak wykonane ponieważ z 1-szą warstwą męczyliśmy się 2 dni, natomiast  2-gą położyliśmy w 2 godziny). Lepik jest warstwą zabezpieczającą przed wilgocią natomiast papa jedynie warstwą separującą fundament od ściany (zatem można powiedzieć, że jest warstwą dylatacyjną).  

Poniżej zdjęcia z postępów naszych prac: Smile

   
   
   
   
Odpowiedz
#2
No wygląda to super. Oby tak dalej .Czy mógłbyś podać mniej więcej ile wyniesie Cię piwnica.
Odpowiedz
#3
Same materiały tj.: bloczki betonowe ,wyższy komin, styropian, izolacje (dysperbit), strop,cement, piasek,wapno, zbrojenia na schody itp. czyli surowe materiały to kwota około 10 tyś. do tego doliczyć trzeba koszty robocizny ( ja robię to sam) do tego dochodzą jeszcze koszty wykończenia ( np. tynkowania szacuje ok 3 -4 tyś robocizna z materiałem), elektryki, drzwi i okna.
Wszystkiego jeszcze nie przeliczałem dokładnie ale myślę że w 18-20 tys ze wszystkim zmieszczę się - co wyjdzie ?? zobaczymy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu