Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Czapury/pod Poznaniem
#1
Witam wszystkich, dzisiaj postanowiłem założyć nasz dziennik budowy 

- Działka kupiona w zeszłym roku
- Przyłącze wodne jest
- Przyłącze energetyczne podpisana umowa na wykonanie
- Projekt kupiony już jest na miejscu
- Mapki do celów projektowych są 
- Kierownik budowy jest zamówiony 

Zadania do wykonania na już 
- wystąpić o warunki przyłączeniowe do gazowni, zakładam ogrzewanie gazowe
- Zawieść projekt do adaptacji
- Wystąpić o pozwolenie na budowę

Adaptacja
- zmiana kąta nachylenia dachu na 30st
- doprojektowanie garażu i kotłowni za garażem 
- usunięcie z domu kotłowni
- zmniejszenie szerokości korytarza 
- zmiana materiału na ściany gazobeton

Rozważania 
- Rozważam ogrzewanie pompą ciepła tylko czy zmieści się na działce poziomy gruntowy wymiennik ciepła, i koszty związane z zakupem pompy i materiałem na potrzebną instalację
- Rozważam wentylację mechaniczną z rekuperacją 
- Tynk cementowy wapienny czy gipsowy?

Dom chcemy w jak największym zakresie wybudować własnymi rękoma, mam wątpliwości czy damy radę, z rzeczy które robię czasami to wykończenie: szpachlowanie, malowanie, zabudowy z gk, płytki, panele, woda, kanalizacja, instalacje elektryczne. Podłogówki jeszcze nigdy nie robiłem, wyzwaniem dla mnie są fundament ściany dach, reszta to już jakoś pójdzie, posadzki chcę zlecić, tynki również, no i konstrukcja dachu również,

Tu będzie nasz kawałek podłogi Big Grin

   

Rysunek domu na działce 

   

Rysunek zmian 

   
Odpowiedz
#2
Witam, proszę napisać ile Pana kosztowała adaptacja projektu, pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
Ciekawy pomysł - prawie idealny dla mnie - ja potrzebuję jeszcze dodatkowe małe pomieszczenie na "warsztacik". Nad całym domem bedzie dach kopertowy, czy nad garazem 1 spadowy? Masz może jakąś wizualizację 3D jak to będzie wyglądać? Jakie są spodziewane orientacyjne koszty budowy - o ile drożej wyjdzie od zakładanych 150tys?
Odpowiedz
#4
Fajny pomysł tylko u mnie będzie korytarzyk między pokojami i w nim drzwi do pokoi i na wprost do garażu. Korytarz kosztem kotłowni która będzie w garażu. Mam pytanko jaki będzie wymiar garażu?

Ok już widzę wymiary na fotce. Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
(24.07.2017, 16:36)sawik14 napisał(a): Fajny pomysł tylko u mnie będzie korytarzyk między pokojami i w nim drzwi do pokoi i na wprost do garażu. Korytarz kosztem kotłowni która będzie w garażu. Mam pytanko jaki będzie wymiar garażu?

Ok już widzę wymiary na fotce. Pozdrawiam

Ooo to, to, to! Smile  Również planuję bardzo podobny układ z przejściem między pokojami do garażu i zarazem do kotłowni (jakie by nie było źródło ogrzewania - groszek, gaz, pompa to i tak trzeba od czasu do czasu zerknąć fizycznie na ustawienia , instalację itd.) bo nie wyobrażam sobie latać np.. zimą przez podwórko Smile  Przy 30m2 garażu zapewne znajdzie się kącik do majsterkowania. Pozdrwaiwm
Odpowiedz


#6
Budowa ruszyła?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#7
Jaki dach będziesz miał w miejscu garażu ?
Odpowiedz
#8
Witam wszystkich. Trochę czasu minęło od rozpoczęcia walki z papierami ale się udało :Big Grin Budowa Rozpoczęta Big Grin

Co do samej adaptacji wykonano projekt instalacji gazowej, nową charakterystykę energetyczną budynku, wstawiono do projektu karty techniczne zbiornika bezodpływowego, zmieniono wentylację na mechaniczną doprojektowano garaż z kotłownią, zwiększono otwór okienny w sypialni i w salonie (wyjście na taras)

Dach w domu będzie kopertowy na całości 

   

koszt budowy domu raczej zwiększy się proporcjonalnie do wielkości budynku nie liczyłem tego. wyjdzie w praniu 
Koszt adaptacji Projektu to 2500 zł 
Koszt instalacji gazowej 500zł `   


Co do garażu jest to bardzo ważny niezbędny w moim przypadku element domu, regały na lewej ścianie w kąciku z tyłu miejsce na motocykle, przed drzwiami wejściowymi do kotłowni stół warsztatowy 


   
Odpowiedz
#9
Fajnie, że ktoś buduje wersje z garażem. Nie ukrywam, że bardzo ciekawią mnie zastosowane rozwiazania i koszty. Wstawiaj dużo zdjęć, myślę, że wielu osobom się to przyda Smile

Ściana miedzy domem a garażem rozumiem, że będzie nośna, ocieplona od strony garażu tak? I garaż normalnie ogrzewany planujecie?
Odpowiedz
#10
Ściana garażowa będzie ocieplona styropianem 5cm, co do ogrzewalnia będzie ale jeszcze nie wiem do końca jakie, na pozostałej części domu będzie podłogówka tyle tylko ze w garażu nawet zimą nie potrzebuje więcej niż 13 st lub mniej w warunkach gdzie stoi tam auto jak się zmieści Tongue do prac w garażu zimą również więcej niż 15 stopni nie potrzeba  

Budowa moja na dzień dzisiejszy wygląda tak

   

tutaj kilka fotek z przebiegu budowy  

Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu