Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt instalacji gazowej
#1
Jestem na etapie zalatwiania projektu instalacji gazowej do naszego domu.Czy miał  ktos juz za soba?

o ile wprowadzenie gazu do kotlowni nie stanowi problemu to zastanawiam sie jak estetycznie zrobic przejscie kotownia-wiatrołap- lazienka- kuchnia

Czy rurka od gazu musi byc na wierzchu? bo  pomyslałem na istalacji do wiazarów i przykrycie jej pozniej w kazdym pomieszczenie automatycznie sufitem GK
Ktos ma jakies pomysły?
Odpowiedz
#2
Chyba prościej będzie dwa podejścia od zewnątrz. A tam już może być chyba schowane
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#3
Rurę najlepiej puścić na zewnątrz pod elewacją. Warto sobie tylko w jakiś sposób zaznaczyć gdzie ta rura się znajduje, żeby w przyszłości nie być zdziwionym podczas jakiegoś wiercenia Smile
Odpowiedz
#4
chętnie posłucham
tarkins a na jakim etapie jesteś z domem?
My od wczoraj mamy pozwolenie ?
I również wczoraj dostałam umowę z gazowni jeszcze nie miałam czasu jej przeczytać w spokoju.
jeżeli możesz powiedzieć jaki podałeś roczny pobór i jaki piec wpisałeś ile KW?
Odpowiedz
#5
(19.04.2017, 11:29)klonu1988 napisał(a): Rurę najlepiej puścić na zewnątrz pod elewacją. Warto sobie tylko w jakiś sposób zaznaczyć gdzie ta rura się znajduje, żeby w przyszłości nie być zdziwionym podczas jakiegoś wiercenia Smile

no tak ale glowne podejscie powiedzmy jest w kotlowni to aby przesunac sie do kuchni po scianie zewnetrznej trzeba by isc w okolicach wienca

(19.04.2017, 17:57)Martyna napisał(a): chętnie posłucham
tarkins a na jakim etapie jesteś z domem?
My od wczoraj mamy pozwolenie ?
I również wczoraj dostałam umowę z gazowni jeszcze nie miałam czasu jej przeczytać w spokoju.
jeżeli możesz powiedzieć jaki podałeś roczny pobór i jaki piec wpisałeś ile KW?

mam na gotowe wymurowane 2 scianki fundamentowe.

umowa z gazowania podpisana czekam na wykonie przylacza 16 miesiecy maks  Big Grin

Nie pamietam jaki pobor podalem musze do umowy zerknac
Odpowiedz


#6
(19.04.2017, 19:40)tarkins napisał(a):
(19.04.2017, 11:29)klonu1988 napisał(a): Rurę najlepiej puścić na zewnątrz pod elewacją. Warto sobie tylko w jakiś sposób zaznaczyć gdzie ta rura się znajduje, żeby w przyszłości nie być zdziwionym podczas jakiegoś wiercenia Smile

no tak ale glowne podejscie powiedzmy jest w kotlowni to aby przesunac sie do kuchni po scianie zewnetrznej trzeba by isc w okolicach wienca

(19.04.2017, 17:57)Martyna napisał(a): chętnie posłucham
tarkins a na jakim etapie jesteś z domem?
My od wczoraj mamy pozwolenie ?
I również wczoraj dostałam umowę z gazowni jeszcze nie miałam czasu jej przeczytać w spokoju.
jeżeli możesz powiedzieć jaki podałeś roczny pobór i jaki piec wpisałeś ile KW?

mam na gotowe wymurowane 2 scianki fundamentowe.

umowa z gazowania podpisana czekam na wykonie przylacza 16 miesiecy maks  Big Grin

Nie pamietam jaki pobor podalem musze do umowy zerknac

jakbyś mógł  mnie 25 miesięcy czas 
A jakiś piec Masz już na oku coś już myślałeś?
Odpowiedz
#7
(19.04.2017, 19:48)Martyna napisał(a):
(19.04.2017, 19:40)tarkins napisał(a):
(19.04.2017, 11:29)klonu1988 napisał(a): Rurę najlepiej puścić na zewnątrz pod elewacją. Warto sobie tylko w jakiś sposób zaznaczyć gdzie ta rura się znajduje, żeby w przyszłości nie być zdziwionym podczas jakiegoś wiercenia Smile

no tak ale glowne podejscie powiedzmy jest w kotlowni to aby przesunac sie do kuchni po scianie zewnetrznej trzeba by isc w okolicach wienca

(19.04.2017, 17:57)Martyna napisał(a): chętnie posłucham
tarkins a na jakim etapie jesteś z domem?
My od wczoraj mamy pozwolenie ?
I również wczoraj dostałam umowę z gazowni jeszcze nie miałam czasu jej przeczytać w spokoju.
jeżeli możesz powiedzieć jaki podałeś roczny pobór i jaki piec wpisałeś ile KW?

mam na gotowe wymurowane 2 scianki fundamentowe.

umowa z gazowania podpisana czekam na wykonie przylacza 16 miesiecy maks  Big Grin

Nie pamietam jaki pobor podalem musze do umowy zerknac

jakbyś mógł  mnie 25 miesięcy czas 
A jakiś piec Masz już na oku coś już myślałeś?


Na piec nie patrzylem jeszcze napewno musi byc z zamknieta komora spalania bo skasowalem komin w kotlowni i wyrzut spalin mam przez sciane
Odpowiedz
#8
Ile kosztuje cały projekt instalacji gazowej ?
Odpowiedz
#9
(05.12.2017, 23:24)Huberto napisał(a): Ile kosztuje cały projekt instalacji gazowej ?
ok 500
Odpowiedz
#10
u mnie przejscie gazu z kolowni do kuchni jest, pod ziemia po prostu, od glownego zaworu druga nitka pod okno w kuchni
Przpomne ze zgodnie z przepiami rura gazowa w budynku nie moze byc zakryta, sa jakies ewentualnsoci z tak zwanym czesciowym zakrywaniem, ale to naginanie na potrzeby starcyh budynkow remontow itp
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu