Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe
#41
(20.05.2017, 07:29)wind7 napisał(a): Dzięki, a wydajność grzewczą (kW) dla tych samych temp. też masz gdzieś pod ręką?
COP podałeś dla jakiej temp. wody wylotowej, 30 czy 35st.C ?

najlepiej bedzie jak zeskanuje te tabelki , ktore mam i wkleje bo to juz sa dla mnie za trudne pytania Wink
jutro lub w poniedzialek wrzuce .
Odpowiedz
#42
Znalazłem tą zachwalaną pompę na chińskim allegro. Nie neguję tamtego rynku zbytu, dzisiaj i tak wszystko jest produkowane w chinach, ale nie powiem cena jest kusząco niska jak na PC która ma takie wow dobre parametry pracy. Pozostaje pytanie jak z trwałością i faktyczną jakością wykonania. Wytrzyma 10 lat przynajmniej?
https://new-energy.en.alibaba.com/
Odpowiedz
#43
Ja natrafiłem nawet na polskim allegro na pompę tego chińskiego producenta.

http://allegro.pl/powietrzna-pompa-ciepl...54486.html

Przyznam że marża nałożona mnie powala.
Odpowiedz
#44
Przyznam że marża nałożona mnie powala.
Znam ta firme, maja opinie fachowców i ceny z kosmosu.
Odpowiedz
#45
(24.05.2017, 17:45)dejwid napisał(a): Znalazłem tą zachwalaną pompę na chińskim allegro. Nie neguję tamtego rynku zbytu, dzisiaj i tak wszystko jest produkowane w chinach, ale nie powiem cena jest kusząco niska jak na PC która ma takie wow dobre parametry pracy. Pozostaje pytanie jak z trwałością i faktyczną jakością wykonania. Wytrzyma 10 lat przynajmniej?
https://new-energy.en.alibaba.com/

ja mam ta pompe u siebie w firmie od 5 lat i NIGDY nie bylo nawet serwisu ! tak jak powtarzałem wielokrotnie najwalniejszy jest kompresor scroll MITSUBISHI wiec pompa musie byc dobra. poza nia nie ma sie co popsuc. Ja kupilem z pompa wszystkie czesci na zapas i leza od 5 lat zapakowane. zawor 4ro drozny , sterowanie , silnik wentylatora , i panel sterowania ale nie bylo mi to potrzebne. Siostra ma w Anglii tej samej firmy pompe ciepla do basenu i pompa chodzi prawie caly rok non stop i tez nic sie nie stalo przez 4 lata .

(25.05.2017, 08:57)sierzant napisał(a): Przyznam że marża nałożona mnie powala.
Znam ta firme, maja opinie fachowców i ceny z kosmosu.

Ja ta pompe moge sprzedac bez montazu w cenie brutto z 2letnia gwarancja za 16 tys.
Odpowiedz


#46
Do jakiej temperatury sprawdzi się pompa ciepła czy przy temperaturze na zewnątrz -30 nie będzie problemu ?
Odpowiedz
#47
Bedzie problem,cop dramatycznie spadnie.
Odpowiedz
#48
(20.08.2017, 21:27)sierzant napisał(a): Bedzie problem,cop dramatycznie spadnie.
Ale spadek COP to nie problem. Grzać będzie nadal.
Odpowiedz
#49
Czyli warto tylko na takim ogrzewaniu się opierać czy pomyśleć też o czymś innym ??. Bo oprócz pompy będę mieć też kominek i przy dużych mrozach też będę palił w kominku a pompa będzie do podgrzania i ogrzewania wody.
Odpowiedz
#50
Zaraz mnie zakrzycza, ale ja zdecydowanie robie gaz (100% podlogowki) i kominek bez plaszcza.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu