Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompa ciepła tańsza niż kocioł na paliwo stałe
#81
a jak wygląda kwestia zasilania awaryjnego, gdy np. na prowincji zdarzają się kilkugodzinne wyłączenia dostaw prądu? Czy pompa sama w sobie ma jakiś akumulator, który na trybie awaryjnym pozwala jej kilka godzin popracować czy potrzebny jest dodatkowy agregat albo UPS???
Odpowiedz
#82
(02.10.2017, 00:30)Pietraszenko napisał(a): a jak wygląda kwestia zasilania awaryjnego, gdy np. na prowincji zdarzają się kilkugodzinne wyłączenia dostaw prądu? Czy pompa sama w sobie ma jakiś akumulator, który na trybie awaryjnym pozwala jej kilka godzin popracować czy potrzebny jest dodatkowy agregat albo UPS???
Akumulatorem dla pompy jest nasza podłoga, która przez te kilka godzin, aż tak bardzo się nie wychłodzi
Odpowiedz
#83
Pietraszenko:tylko agregat, ups pościłby cię z torbami. Rozważ może dodatkowo kominek lub coś podobnego.
Odpowiedz
#84
(02.10.2017, 00:30)Pietraszenko napisał(a): a jak wygląda kwestia zasilania awaryjnego, gdy np. na prowincji zdarzają się kilkugodzinne wyłączenia dostaw prądu? Czy pompa sama w sobie ma jakiś akumulator, który na trybie awaryjnym pozwala jej kilka godzin popracować czy potrzebny jest dodatkowy agregat albo UPS???

Piece często pracują z dodatkowym zasilanie sieciowym ( sterowanie piecem) więc w przypadku jego braku i te się wyłączą . 
Należy też zwrócić uwagę na coraz to większy nacisk na wycofanie ze sprzedaży pieców na paliwa stałe. Walka lobbistów trwa jak to się skończy nie wiem, ale ja nie jestem zwolennikiem domków opalanych węglem.
Odpowiedz
#85
(18.05.2017, 11:52)artur1 napisał(a): Dzisiaj niespodzianka od rana !! Przyjechala pod same drzwi pompa ciepla powietrze woda ! teraz musi odstac kilka/nascie tygodni i do montazu :Smile chyba ze wczesniej ktos ja kupi Wink

Hej, znalazłem tą pompę ciepła w Gdańsku.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu