Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Organizacja budowy
#1
Cześć,
Nie znalazłerm podobnego tematu, dlatego zakładam nowy wątek.
Interesuje mnie sama organizacja budowy. Nurtują mnie pewne pytania. Dzienników budowy już jest sporo także duża część ludzi ma swoje doświadczenia.

1. Ogrodzenie terenu budowy - jeśli się nie mylę to obowiązek zabezpieczenia terenu budowy ma kierownik budowy. Czy wymaga się tego od Was?Czy macie ogrodzony teren budowy? Generanie ogrodzenie siatką leśną i drewnianymi palikami może i jest słuszne, jednak ogranicza nam pewne pole manewru przy dostawach materiałów, wykopów itp. A moze ktoś docelowo już ustawił płot ?
2. WC na budowie - tutaj też to jest chyba prawnei określone. Wiem, że to też zalezy od gminy. W niektórych jest chyba wymóg podpisania umowy z firma która wynajmuje toitoi i obsługuje go. Jak to jest u Was na budowach ?
3. Prąd na budowie - uzywacie agregatów, jeśli tak to jakich - jednofazowe, trójfazowe? Czy może jednak uzywacie prądu budowlanego? Jak to wygląda wtedy kosztowo? A może jeszcze inne rozwiązania stosujecie ?
4. Woda na budowie- skąd bierzecie wodę? Najczęściej widzę, że na budowach w mojej okolicy mają mausery na przyczepkach i dowożą wodę. Jednak trzeba mieć przyczepkę i hak. Może ktoś ma studnie wierconą na działce? Sprawdza się to? A moze ktoś ma wodę z wodociągu od początku budowy? Jakie rozwiązania macie u siebie ?
5. Kontener/blaszak na budowie - Łukasz widzę na jednej z budów miał co najwyżej taki namiot grilowy rozkładany. Czy przydaje się taki kontener/blaszak na budowie? Wiadomo, zawsze to jakiś koszt dodatkowy, ale też ułatwienie. Co prawda strach zostawić tam coś cenniejszego.
Odpowiedz
#2
z mojego doświadczenia:

1. Ogrodzenie się przydaje. Ja swoją działkę mam ogrodzoną z 3 stron jest gotowy płot z paneli ogrodzeniowych, a od "ulicy" mam siatkę którą można łatwo zdemontować jak już ruszę z budową. poza tym Prawo Budowlane wymaga "zabezpieczenia terenu budowy". Co do nieogradzania to lepiej się zastanowić, za gówniarza (przed '90) bawiłem się z kolegami na "terenie budowy" właściwie były to tylko fundamenty ale kolega tak spadł że złamał nogę... Poza tym wiem że różni ludzie lubią się kręcić po budowach, kiedyś pracując na jednej budowie wrzuciliśmy 900 pustaków ceramicznych na piętro... następnego dnia zostało ich może ze 30 i ślady po ciężarówce
2. Możesz wynająć kabinę (chyba 100-150zł/mc) albo zbić swoją "latrynę" i dziura w ziemi...

w pozostałych kwestiach się nie wypowiadam, na swojej działce "załatwiony" prąd i wodę, choć nie korzystam Smile
Odpowiedz
#3
ogrodzenie mam z 4 stron z siatki leśnej, wc nie mam, prąd (od sąsiada), woda (wywiercona studnia - rewelacyjne rozwiązanie), blaszak mam (zostanie już na stałe) wszystko można schować, ale fakt, cenniejszych rzeczy nie zostawiam Smile
Odpowiedz
#4
(08.05.2017, 13:02)krzysztof85 napisał(a): ogrodzenie mam z 4 stron z siatki leśnej, wc nie mam, prąd (od sąsiada), woda (wywiercona studnia - rewelacyjne rozwiązanie), blaszak mam (zostanie już na stałe) wszystko można schować, ale fakt, cenniejszych rzeczy nie zostawiam Smile

Jak masz studnie to masz abisynke czy pompe elektryczną? Masz jeszcze jakiszbiornik na wode ?
Odpowiedz
#5
(09.05.2017, 07:20)Wojtek napisał(a):
(08.05.2017, 13:02)krzysztof85 napisał(a): ogrodzenie mam z 4 stron z siatki leśnej, wc nie mam, prąd (od sąsiada), woda (wywiercona studnia - rewelacyjne rozwiązanie), blaszak mam (zostanie już na stałe) wszystko można schować, ale fakt, cenniejszych rzeczy nie zostawiam Smile

Jak masz studnie to masz abisynke czy pompe elektryczną? Masz jeszcze jakiszbiornik na wode ?


Hydrofor elektryczny ze zbiornikiem 50 L Smile służy mi on jeszcze na podlewanie ogródka Smile
Odpowiedz


#6
A możesz podać jaki koszt taka studnia
Odpowiedz
#7
(09.05.2017, 14:15)Martyna napisał(a): A możesz podać jaki koszt taka studnia

wybicie studni u nas to koszt przez firmę 150 zł/mb ( u mnie wyszło 6,5 m), a za hydrofor ze zbiornikiem zapłaciłem ok 350 zł (allegro).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu