Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
luźne rozważania na temat użytkowego strychu
#1
cześć i czołem zainteresował mnie ten projekt jednak po tygodniu wnikliwej analizy naszły mnie pewne przemyślenia  co do wielkości pomieszczeń 
podstawowe moje założenia to duży salon i minimalizacja pomieszczeń na parterze 

według naszego guru materiałowo wzmocnienie fundamentu,belka stężająca konstrukcje i strop gotowy to kwota ok 11,000 moim zdaniem to nic w porównaniu do funkconalności domu,potęcjalnie 75kmw extra 

sciana kolanowa jest łatwa do policzenia 3 warstwy 70cm wysokosci  plus wieniec 24 cm murłata 14cm co daje ok 1m kolana 20szt warstwa gazobetonu co daje 60sztx2 120szt pustaków na sciany kolanowe

mam problem przy szczytach 10m długosci sciany to 18 sztuk, minus jeden pustak na warstwę ?  
przy 12 warstwach na szczycie jest 280cm więc 12 metrów sciany minus 60cm z warstwy razy 12 warstw daje 48szt razy 2 96 pytanie tylko jaki kont dachu wyjdzie i czy starczy na jętke krokwi można przyjąc 2 warstwy extra po obrysie?

łącznie 216 dodatkowych pustaków 

więzba myślę ze krokwiowo jętkowa pytanie jakie przekroje nie mam tu doświadczenia napiszcie coś

pomyslałem jeszcze o szczycie i scianach kolanowych wysokich ok 1,8m i lekko zmodyfikowany dach według projektu coś miedzy jętką a mieczem 
chodzi oto że gazobeton wieniec będą tańsze jak typowa krokwia jętkowa myśle ze konstrukja musi być masywniejsza bo niema podparcia na stropie 

zapraszam do rzeczowej dyskusji dyskusji Smile
Odpowiedz
#2
Do tego ekstra wylewka, więcej ocieplenia na poddaszu, instalacje, wykończeniówka no i schody prawdziwe, pewnie jakieś okna dachowe. Nie będzie żadnych ekstra metrów za pół darmo. Cudów nie ma.
Odpowiedz
#3
Przy poddaszu użytkowym koszt zbudowania tego domu znacznie się podnosi, a wydaje mi się, że głównym założeniem tego projektu jest prostota w budowie oraz jego koszt.
Wystarczy poświęcić 5 minut i zerknąć na strony z projektami domów z użytkowym poddaszem, tam możesz sprawdzić koszt budowy takich domów i porównać to do tego.
Jeżeli chcesz duży salon to wydaję mi się, że lepiej znaleźć inny projekt, nie kombinujmy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu