Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dom za 150tys w technologii szkieletowej
#11
Pytanie teraz, czy tak droga jest robocizna, że cena taka duża? Wygląda na to, że tak.Skoro Łukasz napisał na początku wątku,że rozmawiał z dużymi firmami, które twierdziły,że postawienie tego domu w technologii szkieletu będzie taniej.
Odpowiedz
#12
Łukasz zrobił to mega mądrze w technologi murowanej, wręcz genialnie optymalizując gdzie się da, a jednocześnie nie oszczędzając na jakości - i na tą chwilę ten projekt mi najbardziej leży. Jeśli dobrze zrozumiałem z jednego z ostatnich filmików - stan pod klucz jednego z tych domów wyniósł 192 tys. zł. To i tak rewelacja, porównując z cenami mieszkań w moim mieście, ale nadal nie pozwala na budowę bez szarpnięcia się w długoletni kredyt młodym rodzinom na dorobku.

Ale wg tego, co pisałem wyżej (i Łukasz też), są przesłanki, że przy szkielecie jednak to robocizna, a nie materiały tyle kosztują. Podobnie jest z coraz bardziej popularną technologią naturalną strawbale. Oszczędza się sporo na materiałach muru, ale czasochłonność jest tak duża, że da się oszczędzić tylko, gdy masz cały zastęp dobrych znajomych do pomocy.
Odpowiedz
#13
Budowa domu w systemie szkieletowym nie wymaga chyba aż takiego fundamentu jaki jest w projekcie.Orientuje się ktoś czy można coś zmienić w tym przypadku?
Odpowiedz
#14
(24.09.2017, 16:18)Komar napisał(a): Budowa domu w systemie szkieletowym nie wymaga chyba aż takiego fundamentu jaki jest w projekcie.Orientuje się ktoś czy można coś zmienić w tym przypadku?

Widziałem, że firmy robią po prostu płytę fundamentową po zdjęciu humusu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu