Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie gazowe
#11
co do on off to wystarczyło ustalić chłodniejszą ciepłą wodę.. piec by sobie zmniejszył moc. a najlepiej to ustawić taką ciepłą wodę aby brać tylko ciepłą wodę. i problem z głowy. piec sobie grzeje wodę której nie schładzam zimną. bo po co przegrzewać ciepłą wodę by ją potem dochładzać?
Odpowiedz
#12
Z tymi kominkami wentylacyjnymi dobra sprawa. Jeżeli dobrze rozumiem to montując te kominki wentylacyjne mogę pozbyć się kominów wentylacyjnych?! Zda to egzamin? Ile trzeba było by zainstalować w takim domku tych kominków i w jakich pomieszczeniach? Jak wygląda to z przekroju? Na dachu montowany jest kominek, od niego w dół, przez "strych" odchodzi rura wentylacyjna montowana w suficie i zakończona kratką wentylacyjną?! Tak to wygląda? Tak sobie to wyobrażam chyba że się mylę? Dziękuje za dotychczasowe podpowiedzi.
Odpowiedz
#13
Zacznij od prostej rzeczy i zadzwoń do wujka google i zapytaj co to kominek wentylacyjny i zobaczysz wszystko Smile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#14
(14.06.2017, 06:17)Slawskip napisał(a): Ad.3 -jak piec dwufunkcyjny to bez zasobnika (ciepła woda ogrzewana na bierząco).
Ad.4 musi być wtedy z zamkniętą komorą spalania.

nie ma już pieców z otwarta komorą spalania są tylko zamkniętą kondensacyjne.

ad 3. nie nadaje się taki piec do domu tak jak napisane 


pozdrawiam Hydraulik
Odpowiedz
#15
witam

jeszcze raz jeżeli mogę podpowiedzieć coś na temat ogrzewania to jestem hydraulikiem od 10 lat zajmuje się instalacjami i przerobiłem setki domów jednorodzinnych przez 8 lat pracowałem w firmie zajmującej sie instalacjami a od dwóch lat prowadzę działalność,

za miesiąc zaczynam budowę własnego domu według projektu Dom w Akebiach w kupiłem go wcześniej niż trafiłem na filmy i na forum...

będę budował sam...

ale do rzeczy jeżeli chodzi o ogrzewanie takich nazwijmy to małych domków ok 100 metrów według mnie i mojego doświadczenia pomysł żeby ogrzewać go gazem jest najlepszym i każdemu kto ma tylko możliwość podpięcia się do sieci gazu ziemnego to takie rozwiązanie polecam.

ogrzewanie podłogowe dobrze dobrane i ustawione w połączeniu z kotłem jednofunkcyjnym z wbudowanym zaworem trzydrogowym spiętym z zasobnikiem 100-140 litrów na potrzeby ciepłej wody użytkowej zapewni ciepło oraz niskie rachunki, a także bezobsługowe użytkowanie (raz w roku serwis ok 100zł)

nie chce polecać żadnych kotłów bo rynek jeżeli chodzi o jakość ale ja montuje te z tak zwanej średniej półki uważam ze montaż kotła za 6-7 tys jest zdecydowaną przesadą i nie różnią się one niczym w taki sposób abym ja czy potencjalny klient chciał dopłacić te 2tys

koszt ogrzania domu z tego forum według mojej wiedzy i doświadczenia powinien mieścić się w przedziale 1500-2000zł wraz z podgrzaniem ciepłej wody użytkowej zakładając dobre ocieplenie budynku zgodne z dzisiejszymi standardami.

oczywiście każdy u trochę inaczej używa instalację w tamtym roku robiłem dom bliźniak w którym zainstalowano takie same kotły zrobiona ta sama izolacja budynku itd, itp. co się okazało jedna rodzina zapłaciła za ogrzewanie i ciepła wodę 1800zł a druga 2800... wnioski...? komfort ciepła, zapotrzebowanie na ciepła wodę jedna rodzina termostat miała na 20 stopni a druga 23 stopnie.

do niczego nikogo nie namawiam uważam jednak że koszt ogrzewania tego typu domów gazem budowanych w nowym standardzie energetycznym jest relatywnie najniższy wiadomo nigdy nie przemówię inwestorowi który mieszka przy lesie i ma pod dostatkiem swojego drzewa , nie liczy on swojej pracy przy tym że będzie mu się opłacać ogrzewanie gazem, uważam że koszt pompy ciepła na dzień dzisiejszy jest wyższy niz kotła a rachunki też nie będą rewelacyjne dodajcie do tego serwis co roku po prostu zadajcie sobie pytanie kiedy się wam to wróci tzn pompa ciepła...
Odpowiedz


#16
Fajna wypowiedź ale bez konkretów jeśli chodzi o polecenie konkretnego kotła. To że ten don najtaniej j i najwygodniej jest ogrzać gazem już wiemy, ale skoro twierdzisz  że masz takie duże doświadczenie to zasugeruj konkretne rozwiązanie jeśli chodzi o markę i model. Nie chodzi o robienie reklamy tylko o pomoc dla niedoświadczonych. Wiadomo że opinii jest milion, ale zastanawiałem się nad TERMETEM. Wypowiedz się proszę.
Odpowiedz
#17
Witam
Jeśli chodzi o użytkowanie pieca gazowego to mogę trochę powiedzieć.
Jeśli chodzi o firmę w zasadzie to najważniejsze aby mieć do niego zaufanego sprawdzonego serwisanta. I tyle w temacie.
Ja mam piec Immergas 3 serwisantów konowałów! Naprawiałem piec przez google. Mój piec pokazuje kod błędu i po tym się diagnozuje. Generalnie długa historia ale zawsze kończyło się tym, że albo chcą wymieniać płytę główną albo coś tam skomplikowanego i sam naprawiałem piec. A jestem zielony w mechanice kompletnie nie mam pojęcia. Zeby coś naprawić musze mieć zdjęcie przed sobą i tyle w temacie.
Szukając pieca szukaj serwisanta. Pytaj znajomych czy w firmie w której kupicie piec.
Nie polecam skomplikowanego zaawansowanego pieca. Bo wam to nie potrzebne! Jakoś przekonują mnie polskie firmy. Tanie piece, proste w budowie.

Kolejna sprawa to zasobnik. Piece gazowa błyskawicznie nagrzewają wodę w bojlerze. Więc dobierajcie go do pojemności wanny. O prysznic się nie martwcie nigdy wam nie zbraknie Wink
Ja mam na duży dom 2 rodzinny boiler ledwie 80l Wink Wode leję na 2x do wanny 170cm długości. A czekam na nią może 5min i leci woda 50"C. Mój zasobnik w instrukcji ma max 60"C. Więc my na piecu ustawiamy ok 50. Leci bardzo gorąca. Ale na prysznic nigdy nie brakuje. Nawet jak w 2 łazienkach bierzemy prysznic to nie brakuje nikomu.
Dla mnie dla rodziny 3-4 osobowej bierzcie max 120l Tak żeby powiesić go pod piecem.

Kolejna sprawa komin. My mieliśmy bardzo długo komin z cegły i w pomieszczeniach po 2-3 latach wyszły żółte plamy w okolicach komina. Sufity itp. Dopiero po wsadzeniu rury z kwasiaka problem znikną. Więc tu nie kombinujcie z rurami spiro. Bo się to nie opłaca!

Jeśli chodzi o rachunki za ogrzewanie to powiem wam tak ;Wink Mieszkam w domu ok 400m2 3 kondygnacje. Stare grzejniki żeliwne i rury od Calówek po 3 calówki ;Wink
Koszt miesięczny z CWO ok 800-1200zł miesięcznie. Kiedyś jak był piec na węgiel to koszt był w granicach 1-1.5T węgla Smile

Jak dla mnie macie możliwość zakładać gaz to róbcie to!!! Koszt dobrego pieca gazowego to ok 5tyś z zasobnikiem. A np Groszek czy pellet w granicach 10tyś!!!!
Rożnica w komforcie jest ogromna a w kosztach ogrzewania ŻADNA!!!!

Ja niestety nie mam gazu. A miejsca na butlę gazową chyba też nie ;/ Więc ja kombinuje czym ogrzewać.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#18
Lightbulb 
(08.07.2017, 23:00)enter17 napisał(a): Fajna wypowiedź ale bez konkretów jeśli chodzi o polecenie konkretnego kotła. To że ten don najtaniej j i najwygodniej jest ogrzać gazem już wiemy, ale skoro twierdzisz  że masz takie duże doświadczenie to zasugeruj konkretne rozwiązanie jeśli chodzi o markę i model. Nie chodzi o robienie reklamy tylko o pomoc dla niedoświadczonych. Wiadomo że opinii jest milion, ale zastanawiałem się nad TERMETEM. Wypowiedz się proszę

termet strasznie awaryjny według nie imergass  np.  to prosty kocioł i jak się okazuje można go samemu naprawiać posiłkując się wujkiem gogle kocioł ten można kupić za około 3500 zł ma wymiennik z stali nierdzewnej, jest to dobry produkt za taką cene,

kolejnym kotłem którego mogę polecić ze względu na ilość zamontowanych to De dietrich model BAXI jest to model który niedawno wszedł do sprzedaży ale zamontowałem około 30 sztuk i nie widzę żeby coś w nim było złego kocioł za okolo 3500zł  

zbiornik na ciepła wodę który mogę polecić to Galmet model Vulkan 

https://agaterm.pl/wymienniki-pionowe/32...kombi.html

pojemności od 100 do 140 l

duża pojemność wężownicy sprawia że bardzo dobrze współpracuje z kotłami  kondensacyjnymi pierwsze uruchomienie czyli woda za wodociągu około 8 stopni do 70 stopni to około 20 minut grzania  


postaram się dodać kilka zdięć z moich realizacji 
 
nie wiem tylko czy dam radę

pliki są za duże muszę je skonwertować ale niestety jadę o 3 w delegację i już dziś odpuszcze temat
Odpowiedz
#19
http://zmniejszacz.pl/galeria/596bb85dd4614/bez-nazwy

kilka moich realizacji
Odpowiedz
#20
Ktory imergass kolega poleca ?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu